+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Kostka stacyjki i wymiana
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kostka stacyjki i wymiana  (Przeczytany 59966 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
pa84 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: VC 2.2 DTI, IBIZA SPORT 1.4 BXW 2006r.

« Odpowiedz #30 - Poniedziałek, 08.04.2013, 07:56:51 - NIEPRZECZYTANA »

Raby raz tylko odpaliłem na pych :P tez tej metody nie polecam ale była wtedy taka potrzeba  :-X  co do objawów dziś właśnie wystąpią podobna usterka sprawdziłem napięcie na czerwonym kabelku czy dochodzi do rozrusznika i wszystko było git, już prawie załamałem ręce po czym se pomyślałem a uderzę lekko w bendix  dosłownie go musnąłem kluczem, kolega w tym czasie odpalił samochód  :ok:  czyli jednak stawiam do mechanika co mi jakieś parę miesięcy temu naprawiał rozrusznik i będę reklamował jego robotę


rozrusznik był ponownie naprawiany mechanika zje..... wiec mi nie powiedział co było nie tak ale niby jest naprawione następna taka usterka kończy się holowaniem samochodu do jego zakładu na jego koszt, oczywiście za te poprawki nie zapłaciłem mu ani grosza
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 18.04.2013, 13:04:27 wysłane przez pa84 » Zapisane
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #31 - Poniedziałek, 11.11.2013, 16:14:47 - NIEPRZECZYTANA »

Zdaje mi się ze w Ibizie mam ułamany ten trzpień co wchodzi w kostke stacyjki i ja przekręca.
Chyba wymiana mnie czeka tej obudowy wraz z kluczykiem ??
Normalnie wyleciał ten trzpień.... :(


Skończył się na wymianie kolumny kierowniczej wraz z obudowa stacyjki. Sam mechanizm gdzie wchodzi kluczyk, zamek, można
było przełożyc ze starej, ale trzeba znać patent.
Przy kluczyku jest taki półokrągły otwór w który wchodzi spinacz tak po 3/4 obrotu i wtedy zamek da sie wyjąc wraz z kluczykiem w srodku
Koszt kolumny wraz ze stacyjka ok 100 PLN + przesyłka 24
Nie opłaca sie wymieniac samej stacyjki bo trzeba by ją wycinać z kolumny bo ma urwane sruby zabezpieczające przed odkreceniem i tyle samo kosztuje na Allegro.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 23.11.2013, 10:09:51 wysłane przez Tracer » Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
spoxx2006 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Samochód: Cordoba,1999 po lifcie, 1,6 B+G ,ALM

« Odpowiedz #32 - Piątek, 29.05.2015, 19:04:54 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
mam nadzieję, że dział odpowiedni. Panowie pomóżcie, jestem na etapie wymiany kostki stacyjki, ale nie mogę zdjąć stacyjki. W starszych wersjach było to 5 min. odkręcenie drążka i już. Tu już tak łatwo nie jest, drążek z maglownicą jest połączony poniżej krzyżaka, więc nie da się tego chyba wyciągnąć w ten sposób. A tej metalowej tulei nie mogę niczym zdjąć, macie jakieś swoje patenty? Jak jest sposób na ściągnięcie tej stacyjki w wersji po lifcie?
Zapisane
Klik218 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Śmiertny Dąb
Samochód: Seat Leon I 1,6Mpi 2004r

« Odpowiedz #33 - Sobota, 30.05.2015, 07:14:34 - NIEPRZECZYTANA »

ja chciałem wymienić stacyjkę w ibi i jej zdjąć nie mogłem,więc wymieniłem samą wkładkę,wywierciłem w odpowiednim punkcie dziurkę wcisnąłem zapadkę i wyszła wkładka.
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #34 - Niedziela, 31.05.2015, 12:35:35 - NIEPRZECZYTANA »

W osłonce wkładki od czoła jest taka jakby wycieta dziurka z boku. Tam po przekreceniu stacyjki mozna wlozyc cos, ala drucik czy wsuwke. Dzieki temu mozna odblokowac wkladke i wychodzi razem z kluczykiem. Ot takie proste:) Na yt jest nawet filmik jak to sie robi

EDIT

https://www.youtube.com/watch?v=LvsEvxzZkZk
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 31.05.2015, 12:39:32 wysłane przez uszek » Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
Kanek23 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Arosa 2004 1.4 TDi

« Odpowiedz #35 - Sobota, 12.09.2015, 15:23:15 - NIEPRZECZYTANA »

Witam Jest możliwość odświeżenia zdjęć z wymiany kostki stacyjki?
Bardzo bym prosił gdyż napotkałem problemy jakich nie umiem rozwiązać.



http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=6032.0
Zapisane
juhas77 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Altea xl 1,9 TDI

« Odpowiedz #36 - Czwartek, 23.03.2017, 20:30:10 - NIEPRZECZYTANA »

Czy ktoś wymieniał kostkę stacyjki w Altei? Czeka mnie wymiana i wszelka pomoc była by wskazana :)
Zapisane
emswisnia Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Ibiza 6K 99r. 1.9TDI EVO1 / Peugeot 207 1.6 HDI

« Odpowiedz #37 - Środa, 14.03.2018, 20:33:50 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

Czeka mnie wymiana kostki stacyjki w Ibizie 99r. i mam pytanie do osób które wymieniały jakiej firmy polecacie kupić aby wytrzymałą dłuższy czas.
Wiem że firma Topran robi bardzo kiepskie i nawet po tygodniu potrafią się zepsuć.

Czy firma Meyle lub Vemo będą ok?

Dodam tylko że u mnie objawia się to tym że nie zawsze łapie rozruch po przełączeniu kluczykiem tzn nie ma reakcji lub czasami trzeba mocniej przekręcić by auto odpaliło.
« Ostatnia zmiana: Środa, 14.03.2018, 20:34:57 wysłane przez emswisnia » Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #38 - Czwartek, 15.03.2018, 07:24:02 - NIEPRZECZYTANA »

Zobacz ile oryginał.
Mi zamiennik szybko padł, wyczyściłem styki w oryginale i dzialal aż sprzedałem samochód.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
emswisnia Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Ibiza 6K 99r. 1.9TDI EVO1 / Peugeot 207 1.6 HDI

« Odpowiedz #39 - Czwartek, 15.03.2018, 21:47:12 - NIEPRZECZYTANA »

Niestety nie mam dostępu do oryginału.
Kupiłem Vemo.

Rozebrałem dzisiaj wszystko i zatrzymałem się w momencie gdzie powinienem użyć ściągacza do łożysk aby ściągnąć klin.
Jak ściągnę klin na którym montowana jest śruba od kierownicy zejdzie mi bez problemu obudowa stacyjki?

Piszesz że w oryginale wyczyściłeś styki, możesz bardzie napisać które? (rozumiem że miałeś kostę stacyjki od nowości i ja wyczyściłeś?)
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Kostka stacyjki i wymiana
Skocz do: