+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Temperatura ponad 90C !!!!!
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Temperatura ponad 90C !!!!!  (Przeczytany 115534 razy)
0 użytkowników i 28 Gości przegląda ten wątek.
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #15 - Sobota, 13.01.2007, 17:08:51 - NIEPRZECZYTANA »

Tylko nie kupuj najtańszego zamiennika .
Mozna kupić dobry i w miare tani w sklepie skody.
Na wszelki wypadek mozna go wymienić z obudową
w która wchodzi ...w sumie ok 70 pln
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #16 - Sobota, 13.01.2007, 18:01:53 - NIEPRZECZYTANA »

Masz rację, nie jest tak różowo - zrób to jak najszybciej, bo jak przyjdą mrozy ( o ile przyjdą ), to będziesz musiał dodać punkt
e) zamarzanie kierowcy w aucie...
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
czarny26
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Ciechanów

« Odpowiedz #17 - Sobota, 13.01.2007, 19:36:55 - NIEPRZECZYTANA »

Kolego jednym słowem trafiłeś na cienkiego mechanika!!! Moja rada jeżeli ty za bardzo nie znasz się zmień warsztat. można szybko sprawdzić termostat w warunkach domowych -potrzebny termometr, woda, garnek i kuchenka. Grzejąc wodę z termostatem sprawdzasz termometrem przy jakiej temperaturze się otwiera i czy w ogóle się otwiera. Wracając do jazdy bez termostatu na krótkich odcinkach to zabójstwo dla silnika więc radzę szybko założyć nowy i nie baw się w zamienniki. Lepiej wydać więcej ale masz pewność że jest sprawny i szybko się nie popsuje.  :ok:
Zapisane

Toledo II 1.8 20V czerwony diabeł
Grygi Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Trójmiasto
Samochód: Cordoba, 2000, 1.6 ALM

« Odpowiedz #18 - Sobota, 13.01.2007, 22:32:11 - NIEPRZECZYTANA »

Dziekuje wszystkim za pmoc. Co do warsztatu to pojechałem do najblizszego od miejsca awari  (i to był błąd - prawdopodobnie.) , ale nieraz człowek uczy sie na swoich błędach. Teraz zbieram pieniązki na nowy (dobry) termostat, seacik do tego czasu będzie miał wolne. Co do konca tej przygody to dam znać po wymianie termostatu. Jak ktoś zna i poleca dobrego mechanika z okolic trójmiasta to chetnie wespre sie tainformacja.

Pozdrawiam
Grygi
Zapisane
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #19 - Niedziela, 14.01.2007, 14:53:31 - NIEPRZECZYTANA »

Polecam serwis KIA gdzieś we Wrzeszczu/Oliwie (Kołobrzeska) - robią wszystkie autka szybko, sprawnie i niedrogo. Myślę, że z termostatem poradzą sobie raz dwa, tylko najlepiej kup sobie wcześniej termostat w sklepie, bo w warsztatach czasem mają tylko te "słabsze". Jak poszukasz na forum to znajdziesz jakie marki kupować. Pozdrawiam.
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
raf-z
Gość



« Odpowiedz #20 - Niedziela, 14.01.2007, 22:22:11 - NIEPRZECZYTANA »

Kilka dni temu zmieniałem termostat w mojej IBIZIE  (koszt termostatu 40 PLN) ponieważ przez kilka miesięcy jeżdziłem z uszkodzonym (cały czas włączony duży obieg). Z tego co zauważyłem to auto osiągało temp. 90 stopni tylko i wyłącznie podczas dłuższego postoju w korku, natomiast w trakcie jazdy zarówo na trasie jak i w cyklu miejskim, wskazówka od wskaźnika temperatury prawie się nie podnosiła. Gadanie mechanika o tym, że samochód jest dogrzany z wyjętym termostatem tylko świadczy o jego "fachowości". Po wymianie termostatu po o 3-4 km auto ma już temperaturę 90 stopni, a oprócz tego: szyby mniej zaparowane, i nareszcie ciepło w aucie. Dla tego Grygi, radzę założyć termostat jak najszybciej.
Zapisane
Grygi Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Trójmiasto
Samochód: Cordoba, 2000, 1.6 ALM

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 15.01.2007, 12:32:40 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
  Czy termostat firmy VERNET (ok 45zł) byłby  juz akceptowalny?. Czy jednak
należało by droży zamontować  np Wahler (80zł) , HANS PRIES (75zŁ). ?

Pozdrawiam
Grygi
Zapisane
Staszek
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Rzeszów

« Odpowiedz #22 - Poniedziałek, 15.01.2007, 13:06:44 - NIEPRZECZYTANA »

Za 69,- masz oryginalny termostat - 032121110B
Zapisane

Seat Leon 1.6 SPORT (AKL)  - 2000r
4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #23 - Poniedziałek, 15.01.2007, 13:08:35 - NIEPRZECZYTANA »

Grygi,
ceny jakie podajesz sa takie jak w intercarsie czyli dosc drogie bo np termostat vernet o ktorym piszesz, w sklepie www.automotosklep.pl kosztuje 32zl, mialem od nich hans preis za chyba 20zl (ale nie polecam, u mnie nie za bardzo chodzil), a wahlera kupilem o ok 30zl taniej w zwyklym sklepie przy warsztacie bo za 52zl (a z tego co patrzylem w katalogu intercars'a to mamy taki sam model WA3143.87D) - nie mam pojecia jakim cudem bo tamten warsztat tez zaopatruje sie glownie w intercarsie (moze maja duze znizki).
moze poszukaj wiec w innym sklepie i wez tego wahlera (mam i jest ok) bo o vernet ja przynajmniej nie slyszalem, no chyba ze ktos uzywa i sobie chwali to niech napisze.
powodzenia

[ Dodano: 2007-01-15, 13:15 ]
Cytat: "Staszek"
Za 69,- masz oryginalny termostat - 032121110B

ori to znaczy jaki? bo np numer ktory podales posiada termostat hans preis sprzedawany w automotosklep.pl za niecale 20zl.
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
Staszek
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Rzeszów

« Odpowiedz #24 - Poniedziałek, 15.01.2007, 13:17:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "4th_horseman"
model WA3143.87D


U siebie mam taki za 45,- brutto detal

Pisząc oryginalny miałem na myśli oczywiście ASO.
Zapisane

Seat Leon 1.6 SPORT (AKL)  - 2000r
Grygi Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Trójmiasto
Samochód: Cordoba, 2000, 1.6 ALM

« Odpowiedz #25 - Poniedziałek, 15.01.2007, 14:35:46 - NIEPRZECZYTANA »

Prawie się zdecydowałem,  termostat Vernet (30zł)  mogę miec od znajomego z hurtowni więc jak coś nie tak to ze zwrotem nie powinno być problemu . Jednak bardziej skłaniam się za Termostatem Wahler 3143. Narazie gość na Allegro (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=157773498) zaproponował MI cenę
model wahler 3143  39zl + wysyłka. Poszukam jeszcze w innych sklepikach i jak znajdę Wahler'a w okolicach 50zł to biorę.

Wielki dzięki wszystkim za pomoc.
Teraz czuję się obowiązku zamówić plakietkę klubową (Jeszcze nie mam!!!), i usilnie promować portal jak i użytkowników portalu za rzetelną pomoc w potrzebie.

Pozdrawiam
Grygi
Zapisane
Staszek
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Rzeszów

« Odpowiedz #26 - Poniedziałek, 15.01.2007, 21:32:10 - NIEPRZECZYTANA »

Wydaje mi się, że wymiana samego termostatu raczej niczego nie zmieni w Twoim przypadku - należy przyjrzeć się zarówno króćcowi zakładanemu na termostat jak i samej obudowie w którą termostat wkładasz - nie napisałeś też, czy przy zamontowanym termostacie i temperaturze powyżej 90C węże wchodzący i wychodzący do chłodnicy miały zbliżoną temperaturę.
Zapisane

Seat Leon 1.6 SPORT (AKL)  - 2000r
Grygi Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Trójmiasto
Samochód: Cordoba, 2000, 1.6 ALM

« Odpowiedz #27 - Wtorek, 16.01.2007, 09:09:11 - NIEPRZECZYTANA »

Mam nadzieję że to tylko termostat, przyjrzę się pozostałym elementów (króciec,obudowa termostatu), co to temperatury węzy wchodzących i wychodzących to nie wiem jak było. Może w weekend uda Mi się wszystko  załatwić to dam znać.
Zapisane
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #28 - Wtorek, 16.01.2007, 13:20:41 - NIEPRZECZYTANA »

Zobacz czy krociec wystający z termostatu nie zacina się w obudowie w która sie termostat wkłada bo ja ten otworek musiałem rozkalibrowac bo był przyciasny.
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #29 - Wtorek, 16.01.2007, 15:25:30 - NIEPRZECZYTANA »

Wadliwy króciec rzeczywiscie moze byc przyczyna. U mnie tak bylo. Kupilem auto bez termostatu i jak go zakladalem to nie zauwazylem ze ta dziurka w króćcu do ktrej wchodzi precik termostatu jest przewiercona na wylot. Wskutek tego po ok 20km zagotowalem plyn i wywalilo mi go przez zbiornik wyrownawczy.
Tak czy siak obstawiam termostat a krociec w razie czego nie jest drogi - 6zl w moim przypadku a mamy bardzo podobne.
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Temperatura ponad 90C !!!!!
Skocz do: