+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Problem z przepustnica
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z przepustnica  (Przeczytany 114997 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dominis23
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Lwówek

« Środa, 14.02.2007, 11:49:39 - NIEPRZECZYTANA »

Sluchajcie mam taki oto problem. Samochod na benzynie i gazie zle mi schodzi z obrotow. Bylem u elektryka z drugim silniczkiem krokowym. Sprawdzil samochod pod kompem nie wykazal zadnych bledow. Zmienilem krokowke i nadal zle schodzi na obrotach i na benzynie i na gazie. Bylem pozniej u mechanika obejrzal samochod i mi powiedzial ze tu moga byc dwie rzeczy albo silniczek i ten drugi jest do dupy(ten drugi co wyminilem tez jest uzywany) albo powiedzial ze problemem moze byc brak srubki w przepustnicy. Mam te juz troche zasyfialy filtr powietrza czy to tez moze byc powod? Samochod to Ibiza 95 rocznik 2.0 8V 115KM silnik 2E. Prosze pomozcie mi czy tu musi byc jakas srubka lub zawleczka


DSC00279.JPG

Jakis rok temu strzelil mi samochod i musialem wymienic obudowe filtra powietrza a tydzien przed tym zmienilem filtr powietrza no i jak mi wymienili obudowe i zrobili klapke no to ten silikon co nim objechali dookola klapke bo rozgrzaniu samochodu rozpuscil sie lekko no i polecial na filtr powietrza. Zreszta on jest z jednej krawedzi troche porozrywany po tym strzale czy to tez moze byc przyczyna?? Po tym strzale wymienione zostaly nastepujace rzeczy:
- przeplywomierz
- obudowa filtra powietrza
- modul zaplonowy
te czesci byly uzywane
- przewody NGK
- swiece NGK
- kopulka
- palec
a te nowe

Na gazie chodzil super ale na benzynie mial dziwne obroty i za nisko mu spadaly do 200 i wyrownywal do 1000. Po nowym roku wymienilem reduktor od gazu no i wszystko slicznie chodzi ale na gazie mu leca obroty teraz no i czasami lubi zgasnac. Akurat temu sie raczej nie dziwie skoro samochod powymianie jest zywszy i lepiej chodzi a na starym byl bardzo mulowaty i slaby. Gdy przykrece gaz(dostanie miejsza dawke) to nie gasnie. Skoro na benzynie jest taki objaw no to na gazie bedzie zwielokrotniony.Pomozcie chyba podalem wszystko co tylko moglem i opisalem ostatni rok wymian
Zapisane
Damian P. Mężczyzna
Klubowicz
Offline Offline



Skąd: Szkaradowo Szlacheckie
Samochód: Ibiza '99 1.4 AEX + LPG, Leon '06 1,6 BSE + LPG

« Odpowiedz #1 - Środa, 14.02.2007, 13:26:49 - NIEPRZECZYTANA »

Może to być problem pękniętej obudowy filtra powietrza, łapie lewe powietrze, lub cos z ciśnieniem gazu ,przelewa go i dlatego falują obroty, przepustnica dostaje różne sygnały i raz się mocno otwiera a potem zamyka i stąd te problemy z obrotami. Prawdopodobnie przyczyna leży po stronie instalacji gazowej!!!
Miałem podobny problem w mojej Ibi (gasł i falowały obroty), mam instalację z sekwencyjnym wtryskiem gazu(silnik 1,4 AKV), kombinowałem z przepustnicą (czyszczenie i regulacja), i nic to nie dało, prawie kupiłem nową i wtedy zastrajkowała mi instalacja gazowa (nie przełączał z benzyny na gaz). Pojechałem do gazownika i okazało się że padł czujnik cisnienia gazu, po wymianie na nowy, samochód jeździ na gazie i benzynie bez zarzutu. Gazownik powiedział ,że nie trzymał parametrów i dlatego auto tak sie mogło zachowywać.
I jeszcze jedno, JESTEM CHYBA JEDNYM Z NIEWIELU POSIADACZY AUTA Z SEKWENCYJNYM WTRYSKIEM GAZU GDZIE NASTĄPIŁ WYSTRZAŁ GAZU I PĘKŁA OBUDOWA FILTRA POWIETRZA!!! A PODOBNO W TYCH INSTALACJACH TO NIE WYSTĘPUJE :mrgreen:
Trochę się rozpisałem!Mam nadzieję,że przydadzą się te informacje! :)
Zapisane

Damian - Ibiza '99 1.4 AEX
Leon '06 1,6 BSE
dominis23
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Lwówek

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 15.02.2007, 09:51:22 - NIEPRZECZYTANA »

Ale czy w instalacji zwyklej nie sekwencyjnej wystepuje taki czujnik?? Obudowa jest cala i nie popekana.
Zapisane
czarnuch13
Gość



« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 17.09.2007, 11:11:17 - NIEPRZECZYTANA »

witam; padla przepustnica w mojej cordobie; czy lepiej kupic nowa nieoryginalna czy moze zostac przy oryginale ale uzywce? nowa oryginalna nie wchodzi w rachube bo cena mnie zabila...:) prosze o szybka odpowiedz
Zapisane
Shizo
Gość



« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 17.09.2007, 12:15:53 - NIEPRZECZYTANA »

Jak na nową nieoryginalną jest gwarancja to brałbym taką. W innym przypadku używka ale tylko pod warunkiem że można ją sprawdzić i dostać gwarancję rozruchową na min. tydzień.
Zapisane
czarnuch13
Gość



« Odpowiedz #5 - Wtorek, 18.09.2007, 07:14:32 - NIEPRZECZYTANA »

a co z adaptacja takiej nieoryginalnej przepustnicy? nie ma z tym problemow?
Zapisane
SMERU
Gość



« Odpowiedz #6 - Wtorek, 18.09.2007, 09:29:59 - NIEPRZECZYTANA »

ja kupiłem zamiennik chyba getza z allegro i nie było problemów.
Zapisane
czarnuch13
Gość



« Odpowiedz #7 - Czwartek, 20.09.2007, 09:22:33 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "SMERU"
ja kupiłem zamiennik chyba getza z allegro i nie było problemów.


a jak sie sprawuje ten zamiennik? sa problemy?
Zapisane
Rene Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Skoda Octavia II 2.0 FSi

« Odpowiedz #8 - Czwartek, 10.07.2008, 18:17:39 - NIEPRZECZYTANA »

Podłączę się pod ten wątek. Na wstępie uprzedzam, iż nie odpowiadam za decyzje moich rodziców  :P Ale opiszę sytuację, może kogoś rozbawi, może kogoś załamie, a może komuś się przyda. Auto moich rodziców: Cordoba '98 1.6 AEE. Objawy: falujące obroty, nietrzymanie obrotów, gaśnięcie silnika, brak mocy. Decyzja: wizyta w ASO Seata (auto serwisowane w ASO od nowości). Diagnoza: padnięta przepustnica (podobno nie do naprawy ani nie do czyszczenia - tylko do wymiany). Cena nowej przepustnicy w ASO: 1500 zł (oryginał)+ robocizna  :o Decyzja rodziców: naprawiamy w ASO  :o

P.S.1: Załamałem się
P.S.2: Zamiennik na alledrogo 246 zł
Zapisane

Skoda Octavia II 2.0 FSi Elegance

aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 10.07.2008, 18:20:58 - NIEPRZECZYTANA »

Przemów rodzicom do rozsądku. I to szybko.
Zapisane
Rene Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Skoda Octavia II 2.0 FSi

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 10.07.2008, 18:22:20 - NIEPRZECZYTANA »

Za późno.  :(  Auto w ASO w trakcie naprawy. Jutro do odbioru. Dowiedziałem się po fakcie.
Zapisane

Skoda Octavia II 2.0 FSi Elegance

zechu Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Cordoba '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #11 - Czwartek, 10.07.2008, 19:16:56 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Rene
Cena nowej przepustnicy w ASO: 1500 zł (oryginał)+ robocizna   Decyzja rodziców: naprawiamy w ASO   


Kupiłem na szrocie za 230 zl - orginal 100% sprawny-jakby nie działa ogłem oddac. i jest super. Zawsze to nie 1500zl hahah no ale jak ktos ma kase to co mu tam 1500zl ;d
Zapisane
raszjan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KOŁO wlkp.
Samochód: seat cordoba sx 3.2 vr6 r32

« Odpowiedz #12 - Czwartek, 10.07.2008, 22:38:53 - NIEPRZECZYTANA »

Mam do sprzedania taką przepustnicę ;D  do silnika ALM, AEE,  za stówkę ;D
Zapisane

Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #13 - Piątek, 11.07.2008, 04:15:10 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
To aż tyle wymienia się przepustnicę w ASO  no i adaptacja 

Nie wypadało im oddać auta po półgodzinie i skasowac tyle kasy ...
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
Rene Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Skoda Octavia II 2.0 FSi

« Odpowiedz #14 - Piątek, 11.07.2008, 19:43:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Rene
Za późno.  :(  Auto w ASO w trakcie naprawy. Jutro do odbioru. Dowiedziałem się po fakcie.
Auto odebrane z ASO. Rachunek: 2100 zł - przepustnica 1464 zł + robocizna + wymiana 2 łożysk w skrzyni biegów (bo podobno wyła już). Ręce opadają.

P.S. Auto ma 10 lat, ale tylko 58 tys. przebiegu
Zapisane

Skoda Octavia II 2.0 FSi Elegance

Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Problem z przepustnica
Skocz do: