+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » bezpieczniki i swiatlo stopu
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: bezpieczniki i swiatlo stopu  (Przeczytany 94552 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #15 - Sobota, 24.11.2007, 19:34:38 - NIEPRZECZYTANA »

Wyjmij ten wyłącznik i zobacz, czy działa, jak nie to do wymiany. Wyłącznik nie kostka.
Zapisane

damian83 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bielsko Biała
Samochód: Ibiza 1.4 '97

« Odpowiedz #16 - Sobota, 24.11.2007, 20:53:42 - NIEPRZECZYTANA »

bez przypadek ten wyłącznik nie jest jedną częścią z ta kostką?? :-\  :pub:
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #17 - Sobota, 24.11.2007, 22:28:12 - NIEPRZECZYTANA »

Wyłącznik z kostką. Niech ci będzie. Pewnie samej kostki nie kupisz, jeśli wogóle to się rozdziela.
Zapisane

Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #18 - Poniedziałek, 26.11.2007, 07:52:18 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: damian83
zauważyłem że na końcu owej kostki jest taki bolec chyba czujnik stopu?? może być tak że go pedał hamulca nie chwyta?? 
:-\ Jak najbardziej. Ten wystajacy bolec powinien opierać się o występ na dźwigni pedału hamulca i przy zwolnionym hamulcu, powinien być prze pedał wciśnięty. Dopiero jak depniesz na pedał, bolec wychodzi i włącza światła. W kostce jest przełącznik. Aby wyjąć cały czujnik musisz obrócić go o 90 stopni w otworze w którym jest (jeżeli mocowanie jest takie samo jak w VW).
Zapisane

stan
damian83 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bielsko Biała
Samochód: Ibiza 1.4 '97

« Odpowiedz #19 - Poniedziałek, 26.11.2007, 10:23:47 - NIEPRZECZYTANA »

 ;) dziś podczas próby wyciągnięcia owego czujnika miałem problem z wyjęciem go, (nie czytałem przed tym instrukcji kolegi z góry:) ) ale ku memu zdziwieniu zaczął znów działać tylko zobaczymy na jak długo :-\  dziś auto jest u elektromechanika z bendixem tak że napisze czy dało to mój pożądany efekt z zapalaniem. Kolego "Stan" a jakie mocowanie jest w vW? u mnie jest ten czujnik na takiej metalowej blaszce.
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 26.11.2007, 11:30:53 - NIEPRZECZYTANA »

moze obracajac go ustawiles na pedale hamulca i dziala poprawnie, a moze zasniedzial i go rozruszales. na poczatek przeczyscilbym styki na nim ( jesli sie da) nie ogladelm go nigdy
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Stan Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Lubin
Samochód: Toledo '96, 1.9D

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 26.11.2007, 12:55:32 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: damian83
a jakie mocowanie jest w vW
W blasze nad pedałem jest otwór okragły z wyciętym rowkiem w kształcie półkola. Jak wkładam czujnik to on też ma tę część  okrągłą z cycem, który musi przejść przez otwór. Obracając o 90 stopni (nie pamiętam w lewo czy w prawo) cyc nasuwa się na blachę i we właściwym położeniu wskakuje w mały dołek na blasze. Jak uda Ci się wyjąc czujnik to go otwórz i wyczyść. Czujnik posiada sprytny samoregulator długości bolca. Przy składaniu należy bolec wysunąć na max. Jak rozbierzesz to się zorientujesz o co chodzi. Blaszka stykowa przesuwa się po bolcu z lekkimi oporami. Tak ma być. W chwili wciskania bolca przez pedał następuje właściwe ustalenie jego długości. Teraz jak to piszę, naszło mnie: spróbuj bez żadnego wyjmowania czujnika nacisnąć na pedał hamulca i palcami złapać za wystający bolec i wyciągnąć go na max. Teraz delikatnie puść hamulec. Samoregulacja długości bolca sama się nastawi. Może się samoregulator źle wcześniej ustawił.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 26.11.2007, 13:18:28 wysłane przez Stan » Zapisane

stan
Witto Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Bartoszyce
Samochód: Seat Toledo 1.9TDI 110KM ASV 04/05'

« Odpowiedz #22 - Czwartek, 17.09.2009, 13:00:34 - NIEPRZECZYTANA »

Mam problem ze światłami stopu:
Światła włączają się kiedy chcą nawet wtedy gdy nie naciskam na pedał, czasami nawet wtedy gdy nie ma mnie w samochodzie (duchy) kompletnie losowo się zapalają.

Zdarzyło mi się, że podczas jazdy migała kontrolka świec żarowych, ale po przeczytaniu, że może być to włącznik/czujnik świateł Stop, wymieniłem go... i się zaczęło. Pierwszy czujnik nie działał, następny też nie (światła stop świeca się ciągle, bez wciskania pedału) dopiero chyba 4'ty czujnik marki Hella zadziałał, choć niestety działa tak jak fabryczny tj zazwyczaj jest ok ale czasami podczas jazdy stopy zapalają się po naciśnięciu pedału i nie gasną pomimo puszczenia, na postoju już raz mi ten włącznik rozładował akumulator. Jeżeli to nie czujnik to co?

Może to być jakaś regulacja odległości pedału od czujnika (pedał nie dociska do czujnika)? lub za słabo dociska?

Nie mam już koncepcji a w warsztacie rozkładają ręce.
Zapisane

Seat Toledo 1.9TDI 110KM ASV 04/05'
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #23 - Czwartek, 17.09.2009, 14:04:45 - NIEPRZECZYTANA »

czy czujnik nie ma czasem regulacji dotyku do pedału, sprobuj spojrzec i pokrecic tak zeby odpuszczajacy pedał wciskal stopke czujnika, wtedy musi rozlaczyc, nie ma innej opcji, no chyba ze jest zwarcie np na ktorejs z plytek w lampach tylnych i podaje prad na stop. mialem tak  , upalily sie blaszki wogole stopu nie bylo tylko dachowy, moze to tu, jak nie pomoze to juz chyba tylko glebiej w elektryce.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #24 - Piątek, 18.09.2009, 18:29:59 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Witto
dopiero chyba 4'ty czujnik marki Hella zadziałał,
Czujnik, który zamontowałeś wygląda bardziej tak

czy tak


(fotki zapożyczone z allegro)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #25 - Czwartek, 29.10.2009, 22:22:31 - NIEPRZECZYTANA »


Zauważyłem ze stop w Ibi z 2002 zapala sie tylko po mocnym nacisnięcu pedału hamulaca, a przy lekkim wcale, czyli jakby nie było swiateł a samochód staje .
Wyjąłem go ale nie wiem czy mi sie popsuł w rekach czy juz był popsuyt.
Czy ktos z Was wie jak sie to zakłada i reguluje żeby swiatła sie zapalały jak tylko sie hamulaca dotknie, a nie tylko jak dęba stanie  :?:  
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 29.10.2009, 22:25:40 wysłane przez Tracer » Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #26 - Czwartek, 29.10.2009, 23:09:37 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Tracer
Czy ktos z Was wie jak sie to zakłada i reguluje żeby swiatła sie zapalały jak tylko sie hamulaca dotknie, a nie tylko jak dęba stanie
Jeżeli masz taki czujnik ja na fotce, ktrórą wkleiłeś to regulacja polega na tym, że wyciągasz maksymalnie "bolec" z prawej strony czujnika.
Czujnik montuje się przy wciśniętym pedale hamulca.
Po założeniu czujnika pedał hamulca wraca i ustawia odpowiednią długość "bolca".
Przy zwolnionym pedale hamulca "bolec" czujnika powinien cały czas dotykać dźwigni hamulca, żeby nawet minimalne naciśnięcie powodowało świecenie świateł stop.
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
daria90 Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Toruń
Samochód: seat ibiza, 1997, 1.4

« Odpowiedz #27 - Środa, 02.03.2011, 20:40:41 - NIEPRZECZYTANA »

Panowie mam taki problem od jakiegoś czasu co 1-2 miesiące przepala mi się bezpiecznik od świateł stopu. Mechanik powiedział że w ibizie jest jeden jakiś taki kabel, który jest źle poprowadzony i przeciera się co jakiś czas. Niestety gdzie on jest już mi nie chciał powiedzieć. Co ciekawe gdy włączam światła cofania to działa tylko lewa lampa stopu, gdy wyłączam wsteczny wszystko wraca do normy no ale jednak dziś wracałam z pracy poza miastem i niestety miałam spotkanie z policją, która oświadczyła mi że nie mam świateł stopu (okazało się że znowu przepalił się bezpiecznik) na szczęście skończyło się tylko na pouczeniu. Macie jakieś pomysły co może powodować taką sytuacje?

od KYS: Najpierw szukamy!
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 03.03.2011, 12:48:27 wysłane przez KYS » Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #28 - Środa, 02.03.2011, 21:50:19 - NIEPRZECZYTANA »

Wiazka miedzy klapa, a nadwoziem. Temat stary prawie jak forum.
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #29 - Czwartek, 03.03.2011, 14:43:53 - NIEPRZECZYTANA »

Ale w klapie jest tylko podswietlanie rejestracji...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » bezpieczniki i swiatlo stopu
Skocz do: