Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Spadek obrotów po włączeniu klimy.  (Przeczytany 5796 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
EagleEye
Gość



« Poniedziałek, 07.08.2006, 15:43:23 - NIEPRZECZYTANA »

Dotychczas po włączeniu klimy na jałowym słyszałem wzrost obrotów. Od wczoraj obroty spadają.

Co się dzieje? Może ktoś wie?
Zapisane
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 07.08.2006, 17:27:59 - NIEPRZECZYTANA »

Moze ze spręzarką sie coś dzieje i rosna jej opory.... :sad:
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
Kant1242
Gość



« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 07.08.2006, 18:46:54 - NIEPRZECZYTANA »

No nie wiem u mnie zawsze gdy włączam klimę to autko traci na mocy, co szczególnie można zauważyć przy spokojnej jeździe i jednoczesnym włączeniu klimy  :chytry:  .
 Może u ciebie wzrost obrotów jest spowodowany koniecznością "uciągnięcia" dodatkowo klimy.
Zapisane
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 07.08.2006, 19:43:40 - NIEPRZECZYTANA »

u mnie tez po włączeniu klimy "czuć" , że silnik jest bardziej obciążony ale na jałowym zawsze mam 900 i obroty przez klime mi nie pływają.

stawiałbym, na padające łozysko w klimie. zdejmij pasek wieloklonowy (luzujesz napinacz i ściągasz pasek) i zakręć kołem na klimie. jesli coś będzie szumieć lub się nie będzie kręćić lekko to znasz odpowiedź. jedź do serwisu z klimą i ci zrobią łożysko. w Seacie nawet nie pytaj bo raczej poniżej 1300 nie zejdziesz. bo u nich jest łożysko z całym sprzęgłem klimy jako część nierozbieralna. zrób to od razu  bo jak przegrzejesz kompresor to spłonie CI cewka a wtedy koszty z ok 400 zł wzrosną do 700-800 bo będziesz musiał bebechy kompresora zmienić.
Zapisane
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #4 - Sobota, 12.08.2006, 19:47:59 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "EagleEye"
Dotychczas po włączeniu klimy na jałowym słyszałem wzrost obrotów. Od wczoraj obroty spadają.

Co się dzieje? Może ktoś wie?
a czy jak właczysz np na jałowym światła i wentylator jednocześnie to tez spadają ?? bo jeśli tak tzn że możesz mieć problem z silniczkiem krokowym bo to one jest min odpowiedzialny za utrzymanie odpowiednich obrotów przy zwiększeniu leb zmniejszeniu obciążenia
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
EagleEye
Gość



« Odpowiedz #5 - Środa, 16.08.2006, 12:45:56 - NIEPRZECZYTANA »

Dziękuję, za odpowiedzi, Koledzy.

Spadek obrotów nie pojawia się przy włączeniu świateł.

Zbliża się koniec sezonu na klimę, więc dam sobie z tym już spokój.

Ale to dość ciekawe. Problem pojawił się jakiś czas po tym, jak uszczelniano mi skraplacz. To dość interesujące zagadnienie - czy po włączeniu klimy obroty spadają, czy rosną?

Wiem, że przed zakupem, samochód długo stał. Może dlatego obroty rosły, bo wszystko było przymulone?
Zapisane
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #6 - Piątek, 18.08.2006, 19:14:25 - NIEPRZECZYTANA »

nie nie sądze. jednak tak jak pisaliśmy. silnik po włączeniu klimy lub jakiegokolwiek obciążenia przez około 1 sekunde pracuje "inaczej". słychać to obciążenie ale póxniej wszystko się równa. alle obroty nie spadają. przynajmniej nie powinny. ja bym posprawdzał łożyska kompresora klimy. są tam 2 które przełączają się na sprzegle elektromagnetycznym. może być tak, że zwenątrzne jest ok ale wew zjechale dlatego ciężko ciągnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Spadek obrotów po włączeniu klimy.
Skocz do: