Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nie działa klimatyzacja manualna seat ibiza 6k 2.0 16v ABF  (Przeczytany 2967 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kuba2.pisz Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza II GTi,1997, 2.0 16V ABF

« Czwartek, 31.05.2018, 16:25:53 - NIEPRZECZYTANA »

Witam serdecznie. Opiszę w miarę szczegółowo sytuację z klimatyzacją w moim aucie. Samochód mam od 4 lat, na początku klima chodziła jak należy, chłodziła bardzo mocno. Pierwszymi objawami usterki było załączanie się klimy, kilkuminutowe chłodzenie, po czym wyłączanie się. W trakcie jazdy czasami zaskoczyła, chwilę chłodziła i znów przerwa aż do momentu, w którym przestała zupełnie reagować na włączanie. Z racji tego, że jeżdżę tym autem dużo mniej niż drugim, nie zaprzątałem sobie tym głowy. Jednak teraz uznałem, że wypadałoby to naprawić. Teraz konkrety: układ jest szczelny, czynnik nabity (po prawie trzech latach nieużywania ubyło 50g), ciśnienie sprawdzone u zaprzyjaźnionego mechanika. Czujnik ciśnienia klimatyzacji (4 pinowy) sprawny, dwa piny zwarte normalnie, dwa następne po zwarciu załączają drugi bieg wentylatorów. Włącznik termiczny w podszybiu (2 piny) sprawdzony, piny zwarte normalnie (jeśli powinno być inaczej proszę o informację). Bezpieczniki wszystkie dobre. Elektromagnes po podaniu napięcia na krótko, załącza kompresor. Wymieniłem moduł wentylatorów, bo myślałem, że w nim jest przyczyna awarii. Nic nie dało. Klima jest manualna. Po wciśnięciu przycisku AC nic się nie dzieje, nie startują wentylatory, nie załącza się kompresor. Moje pytanie brzmi, ponieważ nie znam do końca schematu tego układu, ile i jakie są czujniki, które monitorują sprawność układu i temperatury aby klima ruszyła? Dołączam zdjęcie modułu wentylatorów i proszę o informację z opisem pinów, w miarę możliwości jakie napięcia powinny być na każdym kablu, który pin jest od czego? Żebym mógł sprawdzić czy jest przejście pomiędzy czujnikami a tym modułem. Z mojego rozumowania wychodzi, że ten moduł zbiera sygnały z czujników i następnie daje sygnał do kompresora i wentylatorów żeby je uruchomić. Po włączeniu klimy, nie ma napięcia na kablach idących do sprężarki. Nie wiem też, który przekaźnik/przekaźniki odpowiadają za klimatyzację oraz jak je sprawdzić. Trochę się rozpisałem, jednak chciałem dość skrupulatnie opisać, co sprawdziłem i jak to wygląda, żeby móc ułatwić Wam ewentualną pomoc. Wydaje mi się, że problem może być w jakimś urwanym/przegniłym przewodzie. Opis pinów modułu ułatwi mi zlokalizowanie ewentualnego uszkodzenia kabla.
Z góry dziękuję za przeczytanie do końca i każdą chęć pomocy.
Pozdrawiam
Kuba
Zapisane
hans ik Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: panki, częstochowa
Samochód: 3x 205 z 87r, 91, 96r i peugeot 307 sw HDI 2.0 136KM

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 31.05.2018, 21:32:18 - NIEPRZECZYTANA »

sprawdz rezystor oprnice wentylatora wewnetrznego
Zapisane

En mis venas en vez de gasolina y el corazón de trabajo de la turbina!!!

bylo 2x ibiza 1 gen ,1 fl, 3 marbelki, malaga. to byly seaty a inne marki to juz nie pisze w sumie razem 53szt, twingo 96, fiat doblo 2001 1.9d, 2x arosa tyle przeszlosci a teraz mam 7x peugeot 205, MB A170 oraz peugeot 307 kombi
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 05.06.2018, 20:00:54 - NIEPRZECZYTANA »

Jesli chłodzenie jest za słabe to czujnik ciśnienia rozłącza klime, zeby jej nie rozsadziło. On działa przy za małym i przy za dużym ciśnieniu
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Nie działa klimatyzacja manualna seat ibiza 6k 2.0 16v ABF
Skocz do: