+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» Osłona pod silnik
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Osłona pod silnik  (Przeczytany 71056 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
slawo
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gliwice

« Wtorek, 25.04.2006, 11:26:58 - NIEPRZECZYTANA »

Witam moja pasją jest jeździectwo konne- niestety dojazd do stadniny mam nieciekawy- jak troche popada to robi sie bagno na drodze, chocby siejechało 10km/h auto i tak utaplane w błocie. Ostanio natrafiłem na taka pogode i auto wyglądało dosłownie jak po camel tropic, na aucie miałem kilogramy błota a poda autem juz nie wspomne. maertwi mnie błoto w komorze silnika- oblepiło dosłownie wszystko( zeby wyciagnac bagent musialem go obskrobac z błota) w zwiazku z czym:

- chciałbym umyc silnik , (ale wole sie sam za to nie zabierac zeby czegos nie uszkodzić) czy mycie silnika jest bezpieczne czy wogole powinno sie go myc , czy ktos juz to robił?czy nie by lo potem problemów?

- samo mycie tez mija sie z celem - bo czysto bedzie do nastepnego deszczu- wiec zastanawiam sie na d osłona pod silnik - waszym zdaneim czy to pomoże? czy warto? czy któs z was takową ma? (bo wydatek jest nie mały - około 100zł)
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 25.04.2006, 11:53:42 - NIEPRZECZYTANA »

Ja tez mylem silnik sam ze 3 razy i wszystko jest OK tylko lepiej myc jak juz troche ostygnie i nie lac po elementach zaplonu, a wszystko inne powinno to wytrzymac bo podczs normalnej eksploatacji tez wszedzie chlapie woda i jakos to silnik znosi.

[ Dodano: 2006-04-25, 12:55 ]
Oslona pod silnik to dobra sprawa, ale ja nie posiadam i raczej nie bede zakladac - wydatek spory i pozniej dodatkowo trzeba zdejmowac zeby sie dostac z kanalu do silnika.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 25.04.2006, 12:41:09 - NIEPRZECZYTANA »

JA nigdy nie myłem silnika ale co do osłony to zapodałem sobie przed zimą (ale już przy mrozach) i zauważyłem szybsze grzania się silnika (nie mylić z przegrzewaniem) Wcześniej wskazówka temp. dochodziłą do połowy przy ok 5km a teraz przy ok 3 przy jeździe nie wyższej niż 2500 obrotów.

No i na trasie też powinno Ci ciutke mniej spalić z racji mniejszych oporów. Poza tym błoto błotem ale sól się przynajmniej nie dostanie do pasków, rolek itp

PS: Też kiedyś jeździłem konno :)
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 25.04.2006, 12:48:30 - NIEPRZECZYTANA »

Osłonka pod silnik jak najbardziej się sprawdza niestety moją Ize kupiłem już bez tej osłonki bo poprzedni właściel połamał.
Zapisane

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 25.04.2006, 18:01:11 - NIEPRZECZYTANA »

czy ktos montowal moze do Ibi/Cordi 99-02 oslone pod silnik z oferty Allegro:
 :arrow: >>>pierwsza oferta<<<
 :arrow: >>>druga oferta<<<
 :arrow: >>>trzecia oferta<<<
jak widac sa to oslony tzw rzemieslnicze ... jak w tym przypadku ze spasowaniem przy montazu ... czy nie trzeba za duzo kombinowac podczas jej zakladania z otworami montazowymi ... czy ich rozstaw pokrywa sie z miejscami montazu w komorze silnika  :?: czy material z ktorego to jest wykonane nie odksztalca sie pod wplywem temperatury lub nie peka na mrozie zimą  :?:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
nieswiec
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 25.04.2006, 18:42:58 - NIEPRZECZYTANA »

taka osłona to chyba fajna sprawa!!!

[ Dodano: 2006-04-25, 19:44 ]
a apropo mycia silnika to tez juz myłem pare razy i nic sie nie stało jak nie masz osłony i jeżdzisz po kałużasz to tak jak bys lał szlauchem wode po silniku tez wszystko jest mokre
Zapisane

SEAT IBIZA 1.4 MPi SIGNO (99-02) 2002 AKK
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 25.04.2006, 20:26:19 - NIEPRZECZYTANA »

Jak już pytamy o spasowanie to ja też:

czy

>>>TAKĄ<<<

ktoś zakładał? Jak wygląda spasowanie w D/TD? Podejrzewam, że sprzedawca odpisze, że pasuje idealnie  :neutral:
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 25.04.2006, 20:28:36 - NIEPRZECZYTANA »

wg sprzedawcy to wszystko pasuje jak ulał ... kazdy bedzie chwalil aby pogonic towar ... czekamy na opinie uzytkowników
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 25.04.2006, 20:37:27 - NIEPRZECZYTANA »

Nie ma co słuchać sprzedawcy tylko polookać na jago opinie. Jak ja kupowałem (nie pamiętam juz u kogo konkretnie) to ludzi generalnie chwalili te obudowy.

Z moją niestety był pewien problem. Front boś nie pasował ale wg mechaników z kanarkowej to przez nietypowy model/rocznik w SXcie czy coś takiego. Ale dało się przepleść przez jakieś listwy i siedzi bardzo ładnie. A te otwory które były juz nawiercone też ładnie podeszły, jedynie jedną dziurkę było trzeba dorobić ale to przeca pikuś.
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
Kant1242
Gość



« Odpowiedz #9 - Wtorek, 25.04.2006, 21:16:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "peter174"
czy ktos montowal moze do Ibi/Cordi 99-02 oslone pod silnik z oferty Allegro:..........[/URL]
 

Ja kupowałem do modelu do 93-99  :mrgreen:  zdecydowanie pierwsza oferta (vikplast ) z gościem jest dobry kontakt pożądnie wykonana z twardego PCV (nie wgniata jej pęd powietrza podczas jazdy) u mnie jedynym problem było to że mam intercoller (bez rzemiosła sie nie obeszło) gdybym miał standardową wersję to z zamkniętymi oczyma można założyć  :ok:  teraz mam i jest miodzio :love:
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 27.04.2006, 21:56:56 - NIEPRZECZYTANA »

Ja tez kupiłem taka na allegro i załozyłem przed zima super sprawa a załozyłem przez to ze zalałem 2 razy silnik jak wpadłem w kałuze z duza predkoscia. No ale po zimie troche sie połamała (zawiesilem sie w koleinie) no i o dziwo złamała sie tylko w jednym rogu odpadł plastik wielkosci małego telefonu komorkowego i osłona trzyma sie jak ulał:) Polecam porzadna sprawa
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #11 - Czwartek, 16.11.2006, 17:28:32 - NIEPRZECZYTANA »

Własnie załozyłem osłonę pod silnik z firmy vikiplast i pasuje . Kupiona w lecie.
Trzeba było użyć 6 blachowkretów i 3 blaszek do blachowkrętów nasuwanych na otwory.
Przy kole z lewej strony osłona została przykręcona do nadwozia blachowkretami, bo w  kołkach  z tw.sztucznego nie chciała sie trzymac.
Jak będę chciał wymienic olej to wytnę dziurkę w miejscu gdzie jest korek ,żeby był dostęp.
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #12 - Czwartek, 16.11.2006, 18:23:05 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Tracer"
Jak będę chciał wymienic olej to wytnę dziurkę w miejscu gdzie jest korek ,żeby był dostęp.

A filtr oleju też da się odkręcić bez zdejmowania osłony :?:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #13 - Czwartek, 16.11.2006, 19:01:51 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "KYS"
Cytat: "Tracer"
Jak będę chciał wymienic olej to wytnę dziurkę w miejscu gdzie jest korek ,żeby był dostęp.

A filtr oleju też da się odkręcić bez zdejmowania osłony :?:



w ALM filtr oleju masz dostępny od  strony otwartej maski silnika  ...
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 16.11.2006, 19:05:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "peter174"
w ALM filtr oleju masz dostępny od strony otwartej maski silnika ...

Sprytne - dzięki za info  :ok:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Nadwozie i wnętrze» Osłona pod silnik
Skocz do: