Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wspomaganie ukladu hamulcowego  (Przeczytany 56326 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
GM
Gość



« Poniedziałek, 24.04.2006, 20:57:35 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich!
Cordoba - wspomaganie? Moje pytanie dotyczy możliwości zwiekszenia wydajności tego urzadzonka. Nie wiem jak u was, ale w mojej Cordubce jakoś cieżko chodzi ster. Nie na tyle żeby robić z tego tragedię ale chcizłoby sie żeby było przyjemnie. Czy ktoś może mi poradzić co zrobić z tym fantem?
Zapisane
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 24.04.2006, 21:09:39 - NIEPRZECZYTANA »

jesli ciezko chodzi to trzeba  pomyslec o sprawdzeniu  cisnienia na pompie   wspomagania  ,   ilosci plynu  w  zbiorniczku , luzow  na przekladni  , bo moze  przekladnia jest zatarta  itd  ,  niepopraisz ot tak  fabryki niestety   , trzeba poszukac przyczyny  czemu  tak sie dzieje
Zapisane

GM
Gość



« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 24.04.2006, 21:16:06 - NIEPRZECZYTANA »

witam jokera!
nie jest to tragedia, ale jeżdziłem już róznymi samochodami i jakoś to wspomaganie działalo lepiej. Nie mam porównania z inną kordobą bo nie mialem okazji tego uczynić. Może tak właśnie ma to "Coś" pracować , może mam zbyt wygórowane wymagania.
Dzięki za podpowiedzi.
Zapisane
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 24.04.2006, 21:21:12 - NIEPRZECZYTANA »

U mnie teżchodzi dość ciężko.. Poziom płynu mam w porządku. Wcześniej jeździłem taty polo i było lżej, ale do swojej się przyzwyczaiłem, czuć że jest wspomaganie i moja dziewczyna nie ma problemu z kręceniem na parkingu, więc nie ma tragedii.. Twoje autko jest sporo nowsze, więc może faktycznie trzeba gdzieś poszukać. Pozdrawiam..
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 25.04.2006, 08:15:47 - NIEPRZECZYTANA »

U mnie wspomaganie dziala lekko (dla mnie) na parkingo przy manewrowaniu przyciskam otwarta dlon do kirownicy i bez problemu skrecam. Da sie krecic kierownica nawet jednym palcem ale jest to nie wygodne.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 25.04.2006, 11:03:07 - NIEPRZECZYTANA »

Sprawdz ciśnienie w kołach przednich i podnies o 0,1 -0,2 At niz zalecane.
Powinna byc  różnica.
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 25.04.2006, 12:46:50 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "raby"
...na parkingo przy manewrowaniu przyciskam otwarta dlon do kirownicy i bez problemu skrecam.


Też stosuje ten manewr ale miałem okazje jeździć innymi autkami ze wspomaganiem i faktycznie w Cordobie kiera chodzi troche ciężej.

No ale jako, że wszystko ma swoje zady i walety to ciesz się przynajmniej lepszym kontaktem kiera - koło - asfalt.

do raby: Jak tak bedziemy tarli kiery to później przy sprzedaży nie uwierzą w rzeczywisty przebieg autka  :mrgreen:
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 25.04.2006, 13:03:40 - NIEPRZECZYTANA »

Nom mozliwe ze nie uwierza! U mnie kierownica juz sie ladnie blyszczy w tym miejscu :) ale nie zamierzm jeszcze sprzedawac autka. Jezdze czasami focusem z 99r. ze wspomaganiem i nie ma wielkiej roznicy a autko nowsze.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 25.04.2006, 13:31:12 - NIEPRZECZYTANA »

Jak jezdzilem starszym autkiem to też nie odczuwałem braku wspomagania ale jak wsiadłem pierwszy raz do Ibizy to myślalem że się coś popsuło:) ale dość szybko się przyzywacziłem
Zapisane

falla_x
Gość



« Odpowiedz #9 - Wtorek, 25.04.2006, 15:30:54 - NIEPRZECZYTANA »

wy to macie problemy oj za ciezko chodzi wspomaganie :P co maja powiedziec ci co w cordobie jej nie maja :( hehh
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #10 - Wtorek, 25.04.2006, 17:50:15 - NIEPRZECZYTANA »

pakernia gratis .... ;-)
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
GM
Gość



« Odpowiedz #11 - Wtorek, 25.04.2006, 19:47:46 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki za komentaże, zwłaszcza joker-owi. przynajmniej konstruktywne uwagi., choć nie tylko w twoim wykonaniu. Wydaje mi sie, że ten klub ma na celu dzielenie się wrażeniami, pomoca w różnych sprawach sobie na wzajem. nie jest to chyba "klub prześmiewców" - peter 174, co? nie narzekam na krzepę wyobraź obie. jak ćwiczę to na siłowni a Cordóbka jest poto żeby sprawiała przyjemność z jazdy nią, nie uważasz?

[ Dodano: 2006-04-25, 20:52 ]
Nie wkurzaj się    peter 174   ok?  Masz poczucie humoru, ale to dla mnie poważny problem. Ty masz swoje (pewnie) ja mam swoje i oby nigdy nas nie przerosły , no nie Hej.
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #12 - Wtorek, 25.04.2006, 20:08:44 - NIEPRZECZYTANA »

wychodze z zalozenia ze na forum nie tylko sie sztywno trzymamy tematów ale mozna czasmi do pewnych kwestii podejsc z dystansem i humorem  :ok: ... czasmi drobna dygresja rozladowywuje napiete kwestie  ;-)  ... ale spopko wracamy do tematu ... pozdrawiam kolegę  :papa:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #13 - Wtorek, 25.04.2006, 20:22:46 - NIEPRZECZYTANA »

No to sobie już wszystko wytłumaczyliście :)

A powiem Ci neiskromnie GM, że masz racje i odrazu dziękujemy za takie spostrzeżenie. Faktycznie jak się łazi po innych foram (nie koniecznie związanych z seatami) to można się mocno załamać. Jak nie masz 300KM albo jak problem nie jest kosztownieszy niż domek wczasowy czy też nie posiada się młotkowego slangu to wtedy takiego delikwenta szybko spławiają  :?

Ale tutaj raczej wszyscy się starają pomagać czy to bezpośrednio czy tez odprawiając ;) do archiwum ale jakiś odprężający OT też nie zaszkodzi :)

 :pub:
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
michael
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Białystok (okolice)
Samochód: Cordoba '97 1.4 AEX+LPG

« Odpowiedz #14 - Piątek, 30.11.2007, 12:47:24 - NIEPRZECZYTANA »

Zeby nie zaczynac nowego watku mam szybkie pytanie czy wspomaganie z innych silnikow ( golf 1.8 ) pasuje do cordoby 1.4i AEX?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Wspomaganie ukladu hamulcowego
Skocz do: