Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z otwieraniem centralnego z pilota  (Przeczytany 47036 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #15 - Czwartek, 07.02.2008, 15:44:35 - NIEPRZECZYTANA »

Ja bym proponował wziąc lupę zegarmistrzowską albo duże szkło powiększające i się lutom przyjżęć.
Co do stosowania past lutowniczych to proponuje zamiast używać cyny z kalafonią i lutownicy ze stabilizowana temperatura grota ;) Pasty lutownicze zawerac mogą rózne agresywne srodki które wspomagaja lutowanie ale w dłuzszym terminie razem z wilgocią powoduja korozje lutów.
Sprawdzaja się w elektryce ale w elektronice odradzam . C2H5OH ;) i cyna z kalafonią taka w "druciku" ;)
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
Pawelcyk Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Siedlce
Samochód: Seat Ibiza 6K 1,9 TDI 1999r

« Odpowiedz #16 - Sobota, 07.05.2011, 17:34:46 - NIEPRZECZYTANA »

Witam serdecznie, wiem że temat już był ale mój przypadek jest trochę inny na tle wszystkich przypadków. W moim samochodzie drzwi się otwierają sie tylko i wyłącznie z pilota a nie z kluczyka. Wczoraj stało się to czego się obawiałem...drzwi się zamkneły ale już nie chcą się otworzyć:( Dioda w pilocie się świeci przy przyciskaniu ale zamki ani drgnął. Patrzyłem już do tego modułu (chciałbym zaznaczyć że centralka została założona "na własną rękę") i tam wszystko jest ok styki, bateria pilocie również wymieniona na nową. Już mi się skończyły pomysły a do samochodu wchodze przez szybe pasażera od dwóch dni...

od KYS: Scalono - są już takie tematy.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 09.05.2011, 10:04:51 wysłane przez KYS » Zapisane

Jeżeli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem...To jest Nasz czas...jedna krótka chwila zrobi swoje...Nigdy nie wiem czy do domu wrócę cało
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #17 - Niedziela, 08.05.2011, 13:51:50 - NIEPRZECZYTANA »

Hmmmm... probowales odlaczyc akumulator? moze cos pomoze...
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
RashowskY Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza II FL Sport 1.9TDI

« Odpowiedz #18 - Sobota, 30.07.2011, 14:51:51 - NIEPRZECZYTANA »

W tym temacie było trochę o odbiorniku od pilota... W Ibizie FL odbiornik znajduję się w lusterku wstecznym pasażera, tam gdzie czujnik temp. czy pod deską z lewej strony? Może to bedzie przyczyną braku temp jak i również braku reakcji pilota...
« Ostatnia zmiana: Sobota, 30.07.2011, 14:58:40 wysłane przez RashowskY » Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #19 - Niedziela, 31.07.2011, 11:49:05 - NIEPRZECZYTANA »

W ibizie FL masz pilota na radio i odbironik jest w desce za zegarami pod warunkiem że masz ori, jeżeli pilot świeci a drzwi się nie otwierają to raz sprawdz baterię, dwa spróbuj go zaprogramować na nowo (instrukcja na forum), jeżeli to nie pomoże to pilot do elektronika i niech ci przelutuje wszystkie luty na nim, później nowa bateria i programowanie. Ja swojego przelutowywuję średnio raz na pół roku...
Zapisane

RashowskY Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza II FL Sport 1.9TDI

« Odpowiedz #20 - Niedziela, 31.07.2011, 18:51:53 - NIEPRZECZYTANA »

dzięki, a instrukcja jest ta sama co do ibizy 96?
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 31.07.2011, 18:57:12 wysłane przez RashowskY » Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 01.08.2011, 07:43:47 - NIEPRZECZYTANA »

Nie, w ibizie do 99 była podczerwień, u nas jest radio, programujesz w stacyjce, nie pamiętam dokładnie sekwencji ale było to coś na zasadzie włóż kluczyk do stacyjki, przekręć aż ci się zapalą kontrolki ale nie na dłużej niż 5 sek, cofnij kluczyk do pozycji 0 i trzymając jeden przycisk naciskasz 3 razy drugi...dokładnie jak to było musisz szukać na forum bo na 100 % było...
Zapisane

RashowskY Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza II FL Sport 1.9TDI

« Odpowiedz #22 - Wtorek, 09.08.2011, 16:42:13 - NIEPRZECZYTANA »

wymieniłem baterie, zaprogramowałem i działa :) tylko mógłby mi ktoś napisać jaka powinna być reakcja przy naciśnięciu, a jaka przy przytrzymaniu przycisku zamykania i otwierania? Gdy zamykam drzwi z pilota to ''cypelek'' się chowa całkowicie tylko w drzwiach pasażera, natomiast w kierowcy tylko do połowy. Otwieranie działa prawidłowo.
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #23 - Wtorek, 09.08.2011, 17:41:11 - NIEPRZECZYTANA »

RashowskY, rygle możesz mieć na nie równej wysokości wkręcone.
Ciebie interesuje tylko czy drzwi sa zamkniete czy nie.
Zapisane
RashowskY Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza II FL Sport 1.9TDI

« Odpowiedz #24 - Środa, 10.08.2011, 16:24:37 - NIEPRZECZYTANA »

Zamykając drzwi za pomocą klucza, rygle chowają się za pierwszym razem do końca, natomiast używając pilota tylko drzwi pasażera zamykają się prawidłowo i muszę nacisnąć jeszcze ok. 5 razy aby rygiel kierowcy schował się na tyle, że drzwi są zamknięte. Z każdym naciśnięciem chowa się coraz bardziej.
Zapisane
Marian Mężczyzna
Jam Vario't
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: WML
Samochód: Vario '01

« Odpowiedz #25 - Niedziela, 14.08.2011, 01:28:42 - NIEPRZECZYTANA »

Masz zasyfiały zamek i dlateg onie chowa sie od razu do konca bo silniczek centralnego nie ma sily go wciagnac. Wyjmij zamek na stol, wyzysc i nasmaruj i bedzie dobrze. Standardowy przypadek
Zapisane

Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć
brian1906 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: był gips i połamane kości, był Leon 2002 1.9 TDi ASV 110 HP, jest Leon 2003 1,9 TDI 110 HP w takim samym kolorze :D

« Odpowiedz #26 - Środa, 28.03.2012, 09:03:54 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
po przeszukaniu forum i próbach zaprogramowania kluczyka itd już brak mi pomysłów i gotowych podpowiedzi wiec nie wiem czy ktoś miał już taki problem. Mianowicie centralny zamek ześwirował do reszty nie działa pilot wiec pomyślałem ze bateria, wymieniłem i nic, no to programowanie hmmm kilka różnych metod z forum i też nic pomyślałem wtedy o dorabianiu kluczy aby oni mi zaprogramowali przez Vag czy jak oni to robią ale o dziwo przed tym kluczyk się sam naprawił i działał przez prawie  miesiąc do dziś :( znów nie działa wiec rozebrałem go aby zobaczyć czy wszystko styka tak jak należy i jest ok. Co mnie zaciekawiło to jak pilot działa to w chwili otwierania poprzez przekręcenie kluczyka w zamku otwierają się wszystkie drzwi a gdy pilot przestaje działać tak jak teraz i otwieram kluczykiem to otwierają się tylko kierowcy a reszta nie. Moim zdaniem brak łaczności radiowej w moim przypadku nie ma tutaj miejsca. Dodatkowo tylna klapa nie działa z centralnego muszę ją osobno otwierać kluczykiem dodam że ojciec w Cordobie 2007 ma ten sam problem z bagażnikiem. Spece w ASO jak to zrobili to fakt działało i zamek centralny ryglował drzwi i kalpę bagażnika tylko po 30 sekundach uzbrajał się alarm i zaczynał wyć wiec wyjścia nie było i ASO musiało odłączyć bagażnik od centralnego i też musi otwierać z kluczyka. Jak ktoś ma jakis pomysł to proszę o pomoc.

od KYS: Uprasza się o dopisywanie do istniejących działów! Tak wiem, każdego problem jest indywidualny. Dobieraj trafniej dział w którym piszesz!
« Ostatnia zmiana: Środa, 28.03.2012, 09:18:53 wysłane przez KYS » Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #27 - Środa, 28.03.2012, 10:21:13 - NIEPRZECZYTANA »

wyciagnij modul komfortu i zagladnij do niego, jest pod kierownica
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Arosa99 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Arosa 1999 1.0 50KM

« Odpowiedz #28 - Czwartek, 09.05.2013, 08:38:08 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, otóż mój problem jest taki, nie działa mi ani otwieranie, ani zamykanie z pilota drzwi pasażera. Dodam, że dosłownie raz na miesiąc może 1,5 zadziałają, ale to naprawdę "od święta". Z kluczyka zamykanie i otwieranie działa perfekcyjnie tylko z pilotem jest problem, możliwe, że gdzieś na przewodach jest przerwa, ale gdzie to sprawdzić ?

od KYS: Najpierw czytamy istniejące wątki!
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 09.05.2013, 08:55:34 wysłane przez KYS » Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #29 - Czwartek, 09.05.2013, 08:44:29 - NIEPRZECZYTANA »

pneumatyczny zamek?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» Problem z otwieraniem centralnego z pilota
Skocz do: