+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Montaż halogenów ???
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Montaż halogenów ???  (Przeczytany 58318 razy)
0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #30 - Niedziela, 18.08.2013, 19:46:48 - NIEPRZECZYTANA »

Zgodzę się z Tobą w pełni ale...

Cytat: mac456x9
Możesz się spotkać z kimś takim jak ja i całą mgłę przejechać z siedzącym za Twoim tyłem gościem z włączonymi światłami drogowymi.


Jeżeli widoczność jest poniżej 50m a Ty siedzisz mi na ogonie 5m za mną i świecisz mi "długimi" - to TY jesteś zagrożeniem. Bo nie mam obowiązku wyłączyć tych świateł z tyłu w przypadku ograniczonej widoczności.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #31 - Niedziela, 18.08.2013, 19:49:30 - NIEPRZECZYTANA »

Mac, zrób tak, jak tata kiedyś traktorem. Jechał sobie drogą a za nim z daleka jakiś gość walił na długich. Wiadomo, jak lusterka dobrze ustawione, to świeci po oczach. Tata dawał mu jakieś znaki, żeby przełączył światła, ale nic nie działało. Dopóki nie włączył lampy z tyłu (takiej jak ta czarna http://images.iagro.pl/2009-01/586485372_big.jpg ). Później to już gość spokojnie jechał na krótkich ;)
Zrób tak, jak radzą wyżej - weź jakiś wyłącznik, włóż go w puste miejsce, podłącz przez bezpiecznik, możesz podłączyć się pod mijania, żeby był + wtedy jak są włączone mijania (żeby nie żarły prądu). Czasem przeciwmgłowe z przodu przydają się do jazdy na wąskich wiejskich drogach nawet jak nie ma mgły - doświetlają pobocza i kawałek przed samochodem.
Zapisane

mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #32 - Poniedziałek, 19.08.2013, 07:38:08 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Bo nie mam obowiązku wyłączyć tych świateł z tyłu w przypadku ograniczonej widoczności.
Ok. I wg mnie to jest właśnie przepis który powinien ulec zmianie. Włączone gdy widoczność mniejsza niż 50m I! w odległości 50m nie ma nikogo za tym samochodem.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #33 - Poniedziałek, 19.08.2013, 10:00:09 - NIEPRZECZYTANA »

I tak wiekszosc nie wie kiedy uzywac takich swiatel wiec lepiej jak ich nie ma lub kierowca nie wie jak je wlaczyc
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Shizo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Corolla E12 2.0 D4D 116KM 2004r / była... Cordoba SX '96

« Odpowiedz #34 - Wtorek, 20.08.2013, 14:51:25 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mac456x9
I teraz dojeżdżasz do księcia który nie myśli i mimo tego, że teraz już jedziesz za nim wali po gałach dwoma 21W żarówami. Skierowanymi prosto w Ciebie. I we takiego klienta wyprzedź.
popieram w 100% Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy do czego służą halogeny i jak działają. Włącz sobie po ciemku halogeny z przodu przy dobrej przejrzystości powietrza to prawie nie zobaczysz różnicy, natomiast tylne przeciwmgłowe oślepiają na maksa tych jadących z tyłu. Osobiście tylnych nie używam wcale a przednie przy polskim klimacie praktycznie z 2, 3dni razy w roku no chyba że się mieszka na jakiś bagnach.
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #35 - Środa, 04.09.2013, 09:14:00 - NIEPRZECZYTANA »

Światła przeciwmgielne powinny być włączane w dwóch fazach:
- przód
- przód + tył
A nie lepiej kupić odpowiedni przełącznik świateł. Zapewne kabelkologia w tym przypadku to nie będzie jakaś filozofia.
A nie na odwrót? Z tego co mi się wydaje to właśnie jest tak że najpierw włączasz tył a później włączasz przód. W ori przełączniku od ibizy FL też tak było że pierwsze wyciągnięcie włączało tył a drugie przód i w audi mam właśnie tak że tył mogę włączyć sam, ale jak włączę przełącznikiem przód to tył odpala się automatycznie (tak to wyszło z fabryki).
Zapisane

mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #36 - Środa, 04.09.2013, 09:41:33 - NIEPRZECZYTANA »

emtezet, no to jest to rozwiązanie bez sensu.
Dopuszcza się używanie przednich halogenów na krętej drodze. I co wtedy? Walimy też tylnym światłem oczach. A takie coś już dopuszczalne nie jest.
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #37 - Środa, 04.09.2013, 09:42:58 - NIEPRZECZYTANA »

Ja nie mówię czy to ma sens, tylko że tak jest fabrycznie...
Zapisane

mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #38 - Środa, 04.09.2013, 09:49:49 - NIEPRZECZYTANA »

Nie no, ok. Rozumiem, tylko dziwię się, bo dla mnie to mało logiczne rozwiązanie.
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #39 - Środa, 04.09.2013, 10:19:45 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: emtezet
Z tego co mi się wydaje to właśnie jest tak że najpierw włączasz tył a później włączasz przód
A ja jestem na 99% przekonany, że w 6L pierwsze "wyciągnięcie" przełącznika świateł włącza halogeny z przodu, a drugie załącza przeciwmgielne z tyłu.
Jak nie zapomnę, to dzisiaj jeszcze to sprawdzę :)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #40 - Środa, 04.09.2013, 12:29:12 - NIEPRZECZYTANA »

Wiem, że w renault najpierw jest przód, później obydwa, więc i pewnie tu jest podobnie (w sumie to byłoby logiczne, bo nie zawsze jest taka mgła, żeby trzeba było świecić tył)
Zapisane

daghda Mężczyzna
pääkäyttäjä
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Rybnik PL / Helsinki, FI
Samochód: Mondeo IV 1.8 TDCi / Phedra 2.0 16v

« Odpowiedz #41 - Środa, 04.09.2013, 14:01:16 - NIEPRZECZYTANA »

Tak chyba jest w wiekszosci aut - Mondeo mk3, moja Ibiza (wszak nie mam halogenow ale w innej widzialem dokladnie taka sama kolejnosc - przod, potem tyl), Lancia (tu akurat sa dwa osobne przyciski).
Zapisane

Tuulan ja Tuulin tuulinen tuuli tuulee talvella täällä ja tuolla.<br />
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #42 - Środa, 04.09.2013, 17:12:55 - NIEPRZECZYTANA »

Tak jest we wszystkich autach z zamontowanymi seryjnie halogenami. Co innego gdy przełączniki są osobne. Wiem, bo dopuszczam je do ruchu 8)  ;D
Zapisane
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #43 - Niedziela, 06.10.2013, 16:31:02 - NIEPRZECZYTANA »

Tak się zastanawiam, co zmienić / dodać w aucie (ogólnie w co zainwestować pieniądze swoje / taty ;) ) i doszedłem do wniosku, że może zamontować by halogeny na przód. W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy halogeny z wersji 91-95 będą pasować do wersji 96-98, bo ciężko znaleźć same lampy do wersji po lifcie, wszystko ze zderzakami?
2. Skoro poliftowe są sprzedawane ze zderzakami to czy da się je w ogóle zamontować?
3. Jeżeli mam zaślepione miejsca w zderzaku, to czy coś trzeba wycinać, czy zaślepki wyciągną się bez problemu?
4. Czy są jakieś "luźne" przewody przeznaczone stricte pod montaż lamp przeciwmgłowych? Czy trzeba będzie robić samemu instalację?
5. Co z ewentualnymi homologacjami itp?

Znając życie na tych pytaniach się skończy, nic nie zamontuję, ale nigdy nic nie wiadomo
Zapisane

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #44 - Niedziela, 06.10.2013, 19:01:54 - NIEPRZECZYTANA »

jak wynika z mojej praktyki to wcale się ich nie używa i tym samy nie są nic warte...
max co bym wydał to 50 zł...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Montaż halogenów ???
Skocz do: