+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Montaż halogenów ???
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Montaż halogenów ???  (Przeczytany 58280 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Rafal77
Gość



« Niedziela, 19.02.2006, 15:05:17 - NIEPRZECZYTANA »

Witam !
Chciałbym zamontowac halogeny w ibizie 97 1,4 se ma ktos moze schemat podłaczenia lub zamontował owe halogeny ?? Czy halogeny włacza sie światłami mijania czy trzeba osobny włacznik zamontować i czy do tego potrzebny jest jakis przekażnik ?
Pozdrowienia
Zapisane
KoLor
Gość



« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 20.02.2006, 02:19:52 - NIEPRZECZYTANA »

co do montazu to nie wiem ale przelacznik mozesz zrobic w tych po prawej stronie jak jest ogrzewanie szyby itd
Zapisane
kramson
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków (KRA)

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 20.02.2006, 17:04:53 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "KoLor"
przelacznik mozesz zrobic w tych po prawej stronie jak jest ogrzewanie szyby itd

oryginalnie przełącznik halogenów jest wyłączniku świateł (ten po lewej) jak pociągniesz do siebie to masz włączone halogeny, za drugim razem przeciwmgielne tylne, ale jak nie było założonych fabrycznie halogenów to wyłącznik do wymiany
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 20.02.2006, 18:27:05 - NIEPRZECZYTANA »

obawiam sie ze nie tylko na samym przelączniku się skończy ale tez trza chyba jakąś wiązkę przewodów zapodać ... swego czasu tez miałem zamiar kupic halogenki do swojej  Cordi '01  ale gosć w ASO mi wyjaśnił iż w moim przypadku oprócz halogenów trzeba by zmienić wspomniany włacznik oraz coś tam "rozbudować" z wiązka przewodów (w orginale nie mam pociagnietej wiązki do halogenów )
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
tomcich
Gość



« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 20.02.2006, 21:43:55 - NIEPRZECZYTANA »

nie wiem czy aktualne. ale montaż to góra 2-3 godziny przy wcześniejszym zgomadzeniu potrzebnych materiałów. sam montowałem do swojej ibizy'97 . więć jak poptrzeba porady to służę, bo nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak halogenki wpływaja na komfort jazdy w trudnych warynkach. pozdro :)  :satan:
Zapisane
Adas
Gość



« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 20.02.2006, 22:08:05 - NIEPRZECZYTANA »

Ja tez chetnie pomoge (robilem sam cala instalacje w poprzednim samochodzie wedlug schematu) podaj mi na priv adres email i posle Ci schematy z wszystkim - z bezpiecznikiem i przekaznikiem z dokladnym opisem jaki bezpiecznik jaki przekaznik i nawet jak bedzie trzeba to grubosc przewodow, poza tym musisz zdecydowac czy chcesz jak w oryginale robic z orginalnym przelacznikiem, zapewne to troche drozszy sposob niz zabudowac sobie samemu dodatkowy przelacznik kupiony np. w motoryzacyjnym za 10 zl, pozdro
Zapisane
kramson
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków (KRA)

« Odpowiedz #6 - Poniedziałek, 20.02.2006, 22:09:23 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "peter174"
gosć w ASO mi wyjaśnił iż w moim przypadku ... coś tam "rozbudować" z wiązka przewodów (w orginale nie mam pociagnietej wiązki do halogenów )


raczej rzeczywiście potrzebna jest dodatkowa wiązka
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #7 - Poniedziałek, 20.02.2006, 22:34:33 - NIEPRZECZYTANA »

To zróbcie z tego poradnik i niech Jobski na stronie umieści.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

webi Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 20.02.2006, 23:06:54 - NIEPRZECZYTANA »

Temat był poruszany kilka razy...
Nie bójcie się poszukać w Archiwum...
Ostatnio ktoś zarzucił kolegom ze nie opisali jak włączyć halogeny/tylnie przeciwmgielne...  :shock:

Do podłączenia halogenów nie potrzebna jest żadna wiązka tylko dwa przewody do każdego z nich.
Zapobiegliwi puszczają napięcie przez przekaźnik, trochę bardziej skomplikowane, ale chroni przełącznik, który nie jest tani, ale przystosowany do potrzebnego natężenia (przy standardowej mocy żarówek 2x55W.)
Instalacja jest dość prosta, więc nie powinno być z nią żadnych problemów, chociaż 2-3 godziny to bardzo optymistyczna prognoza.
Powodzenia
Zapisane

Nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu,
nie dajcie się zwariować!
KoLor
Gość



« Odpowiedz #9 - Wtorek, 21.02.2006, 00:26:06 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "kramson"
Cytat: "KoLor"
przelacznik mozesz zrobic w tych po prawej stronie jak jest ogrzewanie szyby itd

oryginalnie przełącznik halogenów jest wyłączniku świateł (ten po lewej) jak pociągniesz do siebie to masz włączone halogeny, za drugim razem przeciwmgielne tylne, ale jak nie było założonych fabrycznie halogenów to wyłącznik do wymiany


dlatego napisalem ze latwiej w tym przypadku zrobic to tam gdzie jest kontrolka airbagu i wlacznik ogrzewania szyby
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #10 - Piątek, 24.02.2006, 10:07:55 - NIEPRZECZYTANA »

Ja w poprzdnim aucie puscilem 2 przewody od bezpiecznikow do tego wlacznik za 5 pln i smigaja do dzis (chyba) bo sprzedalem auto, w corbie tez tak bede podlaczal ale chyba bez bezpiecznikow, tylko prosto z aq, ciezko znalezc halogeny uzywane, wiec chyba bed ekombinowal od toledo 92 wkomponuje je w moje zaslepki beda dzialac,
pozdro
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
webi Kobieta
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #11 - Środa, 01.03.2006, 01:21:44 - NIEPRZECZYTANA »

Potwierdzam, że ciężko.
Za używane oryginały dałem 300 zł/kpl z zaślepkami.
Na giełdzie widziałem za 240 zł/kpl
Zapisane

Nadgorliwość jest gorsza od Faszyzmu,
nie dajcie się zwariować!
przemus28 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: IBIZA '00, 1,9SDi AGP

« Odpowiedz #12 - Piątek, 27.02.2009, 22:01:25 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
Mam pytanie.\
Chcę zamontować halogeny w moim aucie (kupiłem zamienniki), ale po zdjęciu zaślepek na zderzaku okazało się, że nie ma żadnych uchwytów/otworów do przykręcenia halogenów.
Znacie jakiś sposób na ich zamontowanie?
Same halogeny mają uchwyty/otwry po obu stronach do przykręcenia do zderzaka.
Proszę o pomoc.
Dzięki z góry.
pozdr,
przemo

Napisano: Piątek, 27.02.2009, 21:54:30


Jeszcze jedno - mają dokładnie takie same uchwyty/otowry montażowe jak te oryginalne Hella z tej aukcji
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=566645864
Jak to zamontować?
Po zdjęciu zaślepek nie znalazłem żadnych uchwytów / otowrów montażowych w zderzaku.
Pomocy !!!
pozdr,
przemo
Zapisane

przemo_KRK - Ibiza 1,9SDi 2000 AGP 68KM
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #13 - Piątek, 27.02.2009, 22:14:53 - NIEPRZECZYTANA »

to na blaszkach albo nie wiem
dziwne bo powinny byc otwory na zamocowanie ich
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #14 - Sobota, 28.02.2009, 12:26:42 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wiem jak w sdi ale u mnie otwory byly, trza bylo tylko zalozyc na nie blaszki do wkretow i wszystko eleganko sie wpasowalo. Z jednej strony po prostu wklada a z drugiej tam gdzie masz te dwa otwory musisz je przykrecic stosujac takie blaszki jak czasami sa montowane plastiki w aucie w srodku. Pozniej tylko trzeba odciac kwadratowa czesc zaslepki, wlozyc i gotowe.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 28.02.2009, 12:30:08 wysłane przez emtezet » Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Montaż halogenów ???
Skocz do: