+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z policja - szyby  (Przeczytany 51755 razy)
0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #15 - Czwartek, 18.03.2010, 12:07:02 - NIEPRZECZYTANA »

mowilem zeby poczekac az przyjdzie Fachmann teraz wszystko jasno i zrozumiale :)
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
toka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków, okolice Bochni
Samochód: Seat Exeo 2.0 TDI CR

« Odpowiedz #16 - Czwartek, 18.03.2010, 13:54:36 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gizmo
czyli do 30% przpeuszczalnosci??
Chyba raczej więcej, bo jak się nie myle to 15 % są wszystkie szyby standardowo przyciemnione w większości nowych aut..
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #17 - Czwartek, 18.03.2010, 14:04:12 - NIEPRZECZYTANA »

30% ściemnic mozesz, 70% ma byc przepuszczalnosci, z tego co sie orientuje.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Jogi Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Podgaje - Wielkopolska
Samochód: Toledo 1.8 ABS/ADZ SXE 97r.

« Odpowiedz #18 - Czwartek, 18.03.2010, 14:28:22 - NIEPRZECZYTANA »

Ale przez przednie szyby to nie tylko z policją mogą być problemy, znajoma kupiła Alfę 156 :-[  i przyciemniła również przednie szyby (folia), jakiś czas później jechała i na ostrym zakręcie wpakowała się w bandę, cała prawa strona, lampa przód i tył, 2x zderzak, nadkole, drzwi itd. miała ubezpieczenie AC , rzeczoznawca przyjechał, obejrzał, zrobili wycenę i niby miało być wszystko ok, jednak towarzystwo ubezpieczeniowe wstrzymało wypłatę odszkodowania i jako 1. powód podali przyciemnione przednie szyby w sposób "inny niż fabryczny" co było powodem pogorszenia widoczności i przez to zwolnieniem reakcji kierującego jako 2. powód za małą wysokość bieżnika opony na lewym kole osi napędowej.
Zapisane
grigorij35 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Była Ibiza '98, 1.9 TDI; jest Ibiza '07 TDI

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 18.03.2010, 19:08:53 - NIEPRZECZYTANA »

co to za ubezpieczyciel??
Zapisane
goshka Kobieta
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Olsztyn/Gdańsk
Samochód: ibiza 1,9 TDi

« Odpowiedz #20 - Czwartek, 18.03.2010, 19:30:32 - NIEPRZECZYTANA »

Chłopaki, dziękuję!
Byłam na komendzie, potem pojechałam na stację diagnostyczną...a tam lipa :'(  przednia szyba 76% (dopuszczalne jest 75%) przednie boczne...- widoczność 21% (dopuszczalne 70%) ..jeśli jest folia to musi być homologacja- tak mi powiedzieli. autem jeżdzę 3ci rok, takie kupiłam- nawet w pierwszym ubezpieczeniu miałam zaznaczone, że to fabryczne szyby (auto sprowadzone z francji) choć rzeczywiście jak się dziś przyjrzałam to folia...
podobno nie powinnam przejść przeglądu..?! powiedzieli mi, że załatwiam sobie go pewnie po znajomości...?! ale jak miałam stłuczkę nie było z tym problemu, ani policja, ani ubezpieczalnia ani rzeczoznawca- nikt nawet nie zwrócił na to uwagi...
dowiedziałam się, że w pl to dopuszczalne 70% mają zwykłe szyby- i nic nie można na nie kleić...więc wszystko zależy na kogo się trafi...
rada jaką usłyszałam- albo się uśmiechnąć w stacji diagnostycznej, albo jechać na szrot kupić szyby, wstawić, wziąć papier, odebrać dowód i wrócić do stanu poprzedniego...albo zerwać i zapomnieć :-\   ?!
Zapisane
bodzio66665 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Okolice Lubartowa
Samochód: seat ibiza 1.4 6k 97r.

« Odpowiedz #21 - Czwartek, 18.03.2010, 20:45:16 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: bodzio66665
nie masz racji Kolego bo w PL przyciemnianie przednich bocznych szyb jest ZABRONIONE FOLIĄ!!! Ja straciłem za to dowód 4 Stycznia bieżącego roku... ale jak zrobi się ciepło to wraz przyciemniam....

No to jestes kolego w błędzie.

Jest tak jak mowi techno i gizmo. Tylne szyby mozesz miec nawet blachą zaspawane, a przednie boczne nie wazne czy piec czy folia, musisz miec minimum 70 % przepuszczalności.
Własnie mialem problemy z przegladem - ale nie przez to ze mam za ciemne szybki ( zobacz w wątku o moim aucie ) ale przez to ze jeden diagnosta nie miał poprostu miernika.... Drugi zmierzył wyszło coś ok 76 % i dziękuje bardzo. Ksero zaświadczenia i niebescy moga Cie.... :)


no to nie wiem ja miałem w dowodzie ksero przepuszczalności i na bocznychc przednich przyklejone atesty.... tłumaczyłem to miśkom ale nei dalo to rezultatu i dowodzik poleciał... no czyżbym trafił na jakiś niedobrych policjantów??????? co chcieli kogoś uje***ć???? Za mną gościo na czerwonym przejechał i jego puścili a mnie za szyby zatrzymali......


ps. TO BYLA LUBELSKA DROGÓWKA W SREBERKU
Zapisane

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż ciężko czasami ich wyprzedzić.... 8)


Pomogłem???   Wypij moje zdrowie :-D
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #22 - Piątek, 19.03.2010, 00:08:38 - NIEPRZECZYTANA »

i znow od nowa  :-X
Cytat: DIO
Jest tak jak mowi techno i gizmo. Tylne szyby mozesz miec nawet blachą zaspawane, a przednie boczne nie wazne czy piec czy folia, musisz miec minimum 70 % przepuszczalności.
a zadna folia przyciemniajaca nie spelni tych warunkow...
rozmawialem z gosciem w firmie gdzie przyciemniaja szyby i przekonal sie o tym osobiscie jak mu 2 razy dowod zabrali i nawet miernik mieli

http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=1932.75
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
goshka Kobieta
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Olsztyn/Gdańsk
Samochód: ibiza 1,9 TDi

« Odpowiedz #23 - Sobota, 20.03.2010, 09:58:41 - NIEPRZECZYTANA »

Czy to serio ma taki wpływ na widoczność - bo może ja się już przyzwyczaiłam?!
Na razie jestem zła i nic z tym nie robię...nawet nie zła jestem w***na :eye:  trafiła mi się menda...
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #24 - Sobota, 20.03.2010, 10:05:55 - NIEPRZECZYTANA »

folia sciemnia widok z wewnatrz
zalezy jak masz przyciemnione :-X
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
monopolowy
Gość



« Odpowiedz #25 - Sobota, 20.03.2010, 11:46:46 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: goshka
Czy to serio ma taki wpływ na widoczność - bo może ja się już przyzwyczaiłam?!

Tak, ma. Ja mam auto z fabrycznymi szybami, kolega ma Audi A4 z folią.W dzień jest ok, ale w nocy? Horror. Za żadne skarby bym tego nie zrobił, chociażby auto miało wyglądać mega super disco zajebiście. Przecież są takie okresy (np noce w zimie, z opadami), gdzie przez zwykłe szyby niewiele widać - po cholerę sobie jeszcze przyciemniać obraz? Nigdy tego nie zrozumiem, naprawdę, tak jak nie rozumiem np oklejania czarną folią świateł stopu (a niech ktoś taki dostanie strzała w tył to się zdziwi jak zostanie co najmniej współwinnym kolizji)
Zapisane
Jogi Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Podgaje - Wielkopolska
Samochód: Toledo 1.8 ABS/ADZ SXE 97r.

« Odpowiedz #26 - Sobota, 20.03.2010, 20:07:03 - NIEPRZECZYTANA »

co to za ubezpieczyciel??
L4
Zapisane
Qba Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #27 - Sobota, 20.03.2010, 20:13:51 - NIEPRZECZYTANA »

te wszystkie linki4 liberty direct, axa itp itd to o kant d*** rozbić... zawsze szukają jakichś kruczków żeby nie wypłacić odszkodowania, a wcale dużo taniej nie mają niż 'normalne' zakłady ubezpieczeń
Zapisane

aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #28 - Sobota, 20.03.2010, 20:57:17 - NIEPRZECZYTANA »

Za to PZU, Warta, Allianz itp. zawsze wypłacają bez problemów :eye: Qba zejdź na ziemię.
Zapisane
Qba Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #29 - Sobota, 20.03.2010, 21:38:49 - NIEPRZECZYTANA »

twardo po niej stąpam  :P  dowiadując się o ubezpieczenie do seicento w link 4 wyliczyli mi więcej niż w hesti...  oni konstruują tak umowy, że połowy rzeczy nie uwzględniają- dlatego mają rzekomo taniej
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Skocz do: