+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z policja - szyby  (Przeczytany 51735 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #30 - Niedziela, 21.03.2010, 11:50:52 - NIEPRZECZYTANA »

A co ty chcesz mieć w Seicento? Oc i nic więcej - bo po dzwonie nie ma co robić z takim autem -a osoby i tak pójdą "6 feet under". Ewentualni po stłuczce, to po taniości kupisz elementy na szrocie / Allegro.
Wiec jak dla mnie możesz przepłacać u frajerów ubezpieczeniowych...
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Qba Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #31 - Niedziela, 21.03.2010, 12:28:54 - NIEPRZECZYTANA »

punchoo, o OC mówię  :P 
Zapisane

monopolowy
Gość



« Odpowiedz #32 - Niedziela, 21.03.2010, 13:19:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Qba
że połowy rzeczy nie uwzględniają

W OC? A co mnie OC obchodzi? Zresztą, MUSZĄ uwzględniać to co ustawa im nakazuje
Zapisane
goshka Kobieta
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Olsztyn/Gdańsk
Samochód: ibiza 1,9 TDi

« Odpowiedz #33 - Czwartek, 25.03.2010, 16:15:13 - NIEPRZECZYTANA »

Szyby wyczyszczone....   :'(  beznadzieja. auto wygląda jak pół-kozak... Chciałam się upewnić co będzie jeśli przez jakiś czas nie odbiorę dowodu?! musze wyjechać a dziś już nie zdążyłam..?! Mogą się przyczepić, że późno odbieram?!
Zapisane
technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #34 - Czwartek, 25.03.2010, 16:23:54 - NIEPRZECZYTANA »

Że późno odbierasz to nie, ale pewnie skończyła ci się ważność na pokwitowaniu więc przy kontroli przygotuj się że podczas kontroli możesz dostać 50 zł mandatu za brak dokumentu.
Zapisane

kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #35 - Czwartek, 25.03.2010, 20:21:57 - NIEPRZECZYTANA »

tutaj bym polemizował, na odbiór dostała tydzień, ale dokument jest ważny przez najbliższy miesiąc mimo że termin jest 7dni.. miałem taką samą sytuację byłem odebrać dowód ale jeszcze nie doszedł, poprosiłem o przedłużenia ale od szefa wrocławskiej drogówki dostałem wiadomość że na tym papierku można jeździć 30dni mimo że wysatwiony jest przykładowo na 7 lub 14..
Zapisane
Spiders Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Sulejówek
Samochód: Toledo '01 1.9 TDI AHF / O2 FL

« Odpowiedz #36 - Piątek, 26.03.2010, 00:01:00 - NIEPRZECZYTANA »

Ja na takim papierku latałem pół roku, tłumacząc się że nie doszedł. To większość policjantów odpowiedziała, ze przecież mi nie wypisze pokwitowania za zatrzymanie pokwitowania  :rotfl:  Trafił się w końcu upierdliwiec, i chciał wystawić mi inny kwitek, ale powiedziałem, ze nie przyjmę, bo nie jest to moja wina, że albo policja zagubiła, albo poczta zgubiła i nic mu nie podpisze. Ale miałem już kwit z przeglądu . W końcu misiek machnął ręką i powiedział, że jak mnie następnym razem zatrzyma to skończy sie mandatem i kazał jechać.
Cóż chciał, nie chciał w końcu odebrałem.
Zapisane

Komputer jest tak mądry jak osoba która na nim pracuje ... 



zobacz Toledo by spiders
technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #37 - Piątek, 26.03.2010, 07:04:56 - NIEPRZECZYTANA »

Jak coś może być ważne, jeśli skończyła się data ważności? :-\
Tłumaczenie, że dowód jeszcze nie dotarł jest jedynym rozwiązaniem ale również nie gwarantuje, że nie możesz zostać ukarany.
Cytat: kacperix
od szefa wrocławskiej drogówki dostałem wiadomość że na tym papierku można jeździć 30dni mimo że wysatwiony jest przykładowo na 7 lub 14..
Pokwitowanie wystawia się na okres do 7 dni, a co jak dostaniesz pokwitowanie ja 1 dzień? też możesz jeździć 30 dni? to się mija z celem... :-X
Zapisane

kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #38 - Piątek, 26.03.2010, 08:51:15 - NIEPRZECZYTANA »

Specialnie podszedłem do drogówki i skierowali mnie do tego gościa.
Powiedział, że termin na papierku jest wystawiany na usunięcie usterki a nie odebranie dowodu!
Jeżeli masz wysawione na 7 dni i usuniesz usterkę w terminie 7 dni to na świstku mozna jeździć do miesiąca czasu.
I nie muszą Ci wysatawiać żadnych przedłużeń.

Jak masz możliwość to wklej scan tego druczka, zobaczymy co tam jest dokładnie napisane.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 26.03.2010, 08:52:46 wysłane przez kacperix » Zapisane
technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #39 - Piątek, 26.03.2010, 09:12:32 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kacperix
Powiedział, że termin na papierku jest wystawiany na usunięcie usterki a nie odebranie dowodu!
To jest tylko jego własna interpretacja, która ma sens ale mija się z celem bo:
Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu jest Dowód Rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. I tu właśnie jest taka sytuacja, że jeśli na pokwitowaniu upłynął termin ważności to nie ma możliwości kontynuowania jazdy.


* pokwitowanie jest jedno na Dowód Rejestracyjny i Prawo Jazdy więc nie wszystkie pozycje zawsze się wypełnia.

Teraz podstawa prawna na zakończenie dyskusji:
art. 132 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym
[...]
2. W razie zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego), policjant wydaje kierowcy pokwitowanie. Może on zezwolić na używanie pojazdu przez czas nieprzekraczający 7 dni, określając warunki tego używania w pokwitowaniu. Zezwolenie nie może być wydane w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a i c oraz w pkt 6
« Ostatnia zmiana: Piątek, 26.03.2010, 09:19:22 wysłane przez technogood » Zapisane

uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #40 - Piątek, 26.03.2010, 09:39:49 - NIEPRZECZYTANA »

kacperix Ty tu z naszym specjalista nie dyskutuj. technogood i tak ma racje nawet jak jej nie ma ale w tym przypadku ma
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #41 - Piątek, 26.03.2010, 11:33:54 - NIEPRZECZYTANA »

oczywiście że ma jednak jak wiadomo przepisy są 'niedopracowane' i czasami interpretacja powinna być 'życiowa'
mimo fakty i policja ma za zadanie NIEZWŁOCZNIE odesłać dowod w miejsce jego wydania, dalsze przepisy nie pozwlają wykonać tego w terminie ustawowym! Więc jest paradoks!
Zatrzymane mam prawo jazdy w poniedziałek o godz. 18.00 po służbie policjant zdaje dokumenty jeśli zabrał mi dowód (tak mi sie przynajmniej wydaje).
Zatem drogą słuzbową ida do sekretarki, osoby odpowiedzialnej za wysyłke dokumentów. Trafią do niej zapewen we wtorek rano.
Ona zapewne na koniec swojego dnia pracowniczego udaje się na poczte w celu wysłania dokumentów. Czyli wyśle je we wtorek po 15.00
Poczta realizuje to od środy rano. Dokumenty sa wysyłane zwykłym listem, nie poleconym czy priorytetem. Poczta polska ma 6dni roboczych ustawowo na zrealizowanie listu! Czyli środa, czwartek, piątek, poniedziałek, wtorek, środa. Ja w urzędzie mogę dokument odebrać w czwartek.
Żaden przepis nie został złamany, a ja dokument w najgorszym wypadku mogę odebrać dopiero po 10dniach!
Jak dla mnie to jest martwy przepis i tyle :) co nie zmienia faktu że taki jest i technogood, ma racje.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 26.03.2010, 11:35:37 wysłane przez kacperix » Zapisane
tchopz Mężczyzna
replikant ;)
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Bydgoszcz
Samochód: Skoda Superb 2.0 TDI 170KM, Replika AC Cobra 2.9 V6 24v w budowie.

« Odpowiedz #42 - Piątek, 26.03.2010, 15:17:29 - NIEPRZECZYTANA »

Dowód rejestracyjny zwykłym listem? Poważnie? A może przyklejają taśmą do widokówki?

Skąd takie informacje masz kacperix? Bo jeśli to prawda to mi się świadopogląd obali... :o
I nie chodzi mi w tym przypadku o terminy tylko o bezpieczeństwo dokumentu i danych.

Choć mój dowód "szedł" do Urzędu rzeczywiście ponad 7 dni, to zakładałem, że to policjant miał to w de i nie wysłał na czas.
Zapisane

--->Karawan tchopza
Replika AC Cobra w budowie - http://tchopz-cobra.blogspot.com/
goshka Kobieta
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Olsztyn/Gdańsk
Samochód: ibiza 1,9 TDi

« Odpowiedz #43 - Środa, 21.04.2010, 15:29:14 - NIEPRZECZYTANA »

hmm..pocztą?...ja ten dowód mam odebrać w wydziale komunikacji...a teraz czekam 3ci tydzień na pismo z banku, bo są wpisani do dowodu....i dowodu mi nie chcieli wydac bez zgody współwłaściciela...faksu tez nie przyjęli...więc jeżdze bez dowodu...i zcekam...aż odbiorę z Gd ich łaskawą zgodę i wrócę po swój dowód rejestracyjny...
Na razie jeżdze grzecznie- sprawdzam wszystko zeby nie przeginać i nie kusić losu...chociaż ja słyszałam, że za braku dowodu jest lawet i spory mandat?! :evil:
Zapisane
Qba Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #44 - Środa, 21.04.2010, 16:33:31 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: goshka
chociaż ja słyszałam, że za braku dowodu jest lawet i spory mandat?
laweta to była kiedyś za brak polisy OC przy sobie, ale teraz już to nie obowiązuje, a za brak dokumentów- 50zł
Zapisane

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Skocz do: