+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z policja - szyby  (Przeczytany 51738 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
PiotrekAW
Gość



« Środa, 08.02.2006, 21:28:29 - NIEPRZECZYTANA »

No właśnie.Otóz przyciemniłem sobie szyby w swoim autku(folia chromolux-35%) i mam pytanko do posiadaczy takich szybek!Mieliscie jakies problemy z Panami z drogówki?Czy bardzo zwracaja na to uwage naprzykład przy zwykłej k0ntroli???:):):)Troche sie obawiam,ale coz...RYZYKO:):)

Piszczcie opinie.dzieki i pozdr.
« Ostatnia zmiana: Środa, 16.01.2008, 22:23:15 wysłane przez raby » Zapisane
cinek
Gość



« Odpowiedz #1 - Środa, 08.02.2006, 21:39:37 - NIEPRZECZYTANA »

Zależy które to szyby. Jeżeli 3 tylnie to je sobie możesz nawet farbą olejną maznąć i NIC Ci nie mogą zrobić. Jeżeli rownież przednie boczne to już niebiescy mogą się dowalić, bo przekroczyłeś normę na bank. Na oko sprawdzić nie mogą, zależy od zawziętości gliny, ale ogólnie problemu być nie powinno. TEraz co 3cie auto ma ciemne i jakoś jeżdzą ;)
Zapisane
PiotrekAW
Gość



« Odpowiedz #2 - Środa, 08.02.2006, 21:49:02 - NIEPRZECZYTANA »

No wiesz cinek!?Jakos jezdze i spoxik,mam nadzieje ze mnie za szybko nie złapia a nawet jak złapia nie beda problemu robic:D:D Mimo wszystko auto wyglada bardzo atrakcyjnie kazdy mi doradzał zebym szybe przyciemnił!Kolor auta to czarna perła 3 drzwiowy a szyby koloru oliwkowego oczywiscie folia chromolux! wiec wygląda atrakcyjnie

Mam nadzieje tylko ze nie bedzie problemu ale dzieki:D:D
Zapisane
KoLor
Gość



« Odpowiedz #3 - Środa, 08.02.2006, 22:46:15 - NIEPRZECZYTANA »

wszystko zalezy od pana policjanata, ja mialem caly samochod (boki przednie tez) na 50% i nigdy sie zaden nie przyczepil, na oko sprawdzic nie mogą ale coraz czesciej drogowka (przynajmniej w warszawie) jezdzi z takim fajnym przyzadnem ktory bada przepuszczalnosc swiatla i wtedy lezysz (moj przyjaciel sciagal folie na miejscu, ale mandatu nie dostal)
Zapisane
Flame
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice

« Odpowiedz #4 - Środa, 08.02.2006, 23:43:12 - NIEPRZECZYTANA »

Przeca on tego nie musi zmierzyć tym urządzeniem, kiedyś jakiś glina to tłumaczył, że wystarczy że ma uzasadnione podejrzenie co do tego, że auto nie spełnia warunków technicznych.
Tych urządzeń mają co raz wiecęj poza tym.
Wiele też zależy od regionu Polski, ponoć w Wlkp. bardzo walczą z ciemnymi szybami.

Gdyby nie to, że jeżdze często do Austrii i Niemiec, to teżbym przednie boczne robił. Ale tam  ciemne szyby nie przejdą z przodu.
Zapisane
Krzysiek_RW Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Słoneczna KaLifornia
Samochód: IBI

« Odpowiedz #5 - Czwartek, 09.02.2006, 00:14:08 - NIEPRZECZYTANA »

Co ro tylnich przyciemnionych szyb folią to nic POLICJa nie moze nikomu zrobi a co ro szyb przednich bocznych (wiem bo kilka razy miałem rzyciomnione z przodu i kilka razy dowód poszedł) ni emozna przyciemniac jak policjant nie ma urządzonka do spr przpustowości światła to może zabra dowód za: PODEJRZENIE niesprawnosci szyb przednich bocznych (tak pisza) albo za: oklejenie szyb folią,  gdyż folie jest widac nawet gdyby była przeźroczysta. Inaczej sprawa sie miewa z szybami przyciemnionymi piecowo i wtedy tylko może zabraż dowór jezeli  ma urzadzonko sprawzające przepustowośc światła albo PODEJRZEWA że szyba jest za ciemna
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #6 - Piątek, 10.02.2006, 23:24:31 - NIEPRZECZYTANA »

Przyciemnienie - przodu ładnie wygląda , ale z praktyki to czysta głupta 0 chyba , że się jeździ w niedziele na 12.00 do kościoła.
PODEJRZENIE - zrywasz szyby i skarżysz ich za podejrzenia. Zabierają Twój cenny czas bezpodstawnie. Albo maja przyrząd albo niech się całują w NOS.... :twisted:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Flame
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice

« Odpowiedz #7 - Sobota, 11.02.2006, 18:33:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
PODEJRZENIE - zrywasz szyby i skarżysz ich za podejrzenia. Zabierają Twój cenny czas bezpodstawnie. Albo maja przyrząd albo niech się całują w NOS.... :twisted:


Jakby to było takie proste, to już by wielu tak robiło.
Faktem jest, że jeździ trochę aut całych ciemnych, ale wydaje mi się że to kwestia czasu. W UE w ogóle to praktycznie nie przechodzi, więc podejrzewam że u nas za jakiś czas będzie podobnie. Ci co jeżdzą teraz, często podczas kontroli, załatwiają problem szyb w inny sposób.
Zapisane
goshka Kobieta
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Olsztyn/Gdańsk
Samochód: ibiza 1,9 TDi

« Odpowiedz #8 - Czwartek, 18.03.2010, 10:20:46 - NIEPRZECZYTANA »

Hej,
słuchajcie mam pytanie. Zabrali mi dziś w nocy dowód rej właśnie za ciemne, boczne szyby. Gnoje czaili się przez całe miasto. Pamiętam, że już mi kiedyś na trasie misiaki sprawdzały, więc chyba nie jest mniej niż to dopuszczalne 75% widoczności. Nawet nie wiem gdzie teraz jechać- i czy jestem w stanie to odkręcić?! Można gdzieś to sprawdzić i wziąć jakieś zaświadczenia?! acha dowód do odebrania za tydzień i to z wydziału komunikacji :evil:  ?!
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 18.03.2010, 10:22:31 wysłane przez goshka » Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #9 - Czwartek, 18.03.2010, 10:28:00 - NIEPRZECZYTANA »

mieli miernik przepuszczalnosci swiatla? sprawdzali to ?
jesli nie to podstawa do zabrania dowodu moim zdaniem nieuzasadniona.
ale niech sie wypowiedza specjaliscui w dziedzinie :)

teraz to musisz jechac na stacje diagnostyczna, zrobic przeglad, facet wyda Ci atest(zaswiadczenie) i potem po dowod, pytanie ile % masz tej przepuszczalnosci, jesli % jest za malo to folia do zerwania, jesli piecowo robione to juz kwestia albo diagnosty i strach przed nastepna kontrola albo szyby boczne/przednie do wymiany.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
toka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków, okolice Bochni
Samochód: Seat Exeo 2.0 TDI CR

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 18.03.2010, 10:32:50 - NIEPRZECZYTANA »

Co tu dużo mówić, chcieli za wszelką cene dać mandat i musieli coś znaleźć.. Niestety ale taka jest polska rzeczywistość.. Ostatnio szwagier dostał mandat bo miał lusterko rozwalone, tzn. pękniętą obudowę, lusterko było całe normalnie przyklejone a mimo tego i tak dostał mandat i wzięli mu dowód..
A szybki były przyciemniane przez Ciebie czy poprzedniego właściciela?? Podjedź na stacje diagnostyczną tak jak Gizmo pisze i zrób ten przegląd, sprawdzą przepuszczalność i jeśli jest w normie to git :)
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #11 - Czwartek, 18.03.2010, 10:35:52 - NIEPRZECZYTANA »

i jesli jest w git, odbierz dowod, ale wczesniej zrob sobie xero tego swiadectwa ze stacji i przy nastepnej kontroli powiedz mu zeby sie gwizdal razem z szybami.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
bodzio66665 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Okolice Lubartowa
Samochód: seat ibiza 1.4 6k 97r.

« Odpowiedz #12 - Czwartek, 18.03.2010, 10:47:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gizmo
i jesli jest w git, odbierz dowod, ale wczesniej zrob sobie xero tego swiadectwa ze stacji i przy nastepnej kontroli powiedz mu zeby sie gwizdal razem z szybami.


nie masz racji Kolego bo w PL przyciemnianie przednich bocznych szyb jest ZABRONIONE FOLIĄ!!! Ja straciłem za to dowód 4 Stycznia bieżącego roku...:( ale jak zrobi się ciepło to wraz przyciemniam....

Chciałem zerwać folie i żeby mi dowodu nie zabierali ale nie chcieli tak, więc następnego dnia pojechałem na stacje diagnostyczną co robiłem tam wcześniej przegląd (już były szyby przyciemnione) i nie chcieli mi podbić bo w przepisach jest że stosowanie Folii jest zabronione bo jest bo utrudnia to akcje ratownicza..... co prawda faktycznie jest tak ze trudniej jest zbić szybę z folią niż szyby bez folii ale:
* po pierwsze strażacy dysponują sprzętem ratunkowym co tną karoserie jak konserwe to szyba z folią to dla nich też nie wielkie utrudnienie
* po drugie skoro zabraniają przyciemniać szyby w PL folią to dlaczego jest dozwolone stosowanie Folii antywłamaniowej (bezbarwna)

Pan Policjant jak zabierał mi dowód to powiedział mi tak:
"Przyciemnianie przednich szyb jest dozwolone tylko i wyłacznie metodą Piecową i oczywiście musi być zachowana przepuszczalność, bo bez tego nie dostaniemy atestu"

Niestety tak to jest w PL.... 
Zapisane

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawdę .... aż ciężko czasami ich wyprzedzić.... 8)


Pomogłem???   Wypij moje zdrowie :-D
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #13 - Czwartek, 18.03.2010, 11:21:10 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: bodzio66665
nie masz racji Kolego bo w PL przyciemnianie przednich bocznych szyb jest ZABRONIONE FOLIĄ!!!
musialo sie cos zmienic, bylkem przekonany ze do granicy 30% mozesz sobie nawet farba pomalowac, wazne zeby byo widac 30%- tylko ze 30% to ma seryjnie auto sciemnione, niby.

najlepiej nie ciemnic bocznych przednich i miec spokoj :)

Cytat: bodzio66665
Przyciemnianie przednich szyb jest dozwolone tylko i wyłacznie metodą Piecową
czyli do 30% przpeuszczalnosci??
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 18.03.2010, 11:59:49 - NIEPRZECZYTANA »

Ach te nieszczęsne szyby, więc jest tak że szyba może być przyciemniona ale musi zachować 70% przepuszczalności. Co do stosowania foli to pierwszy raz słyszę żeby była niedozwolona, ważne żeby była z atestem i przyciemniła w w/w normie przepuszczalności.
Cytat: goshka
acha dowód do odebrania za tydzień i to z wydziału komunikacji
Dowód możesz odebrać na komendzie jeśli już masz zrobiony ład z autem.
Cytat: bodzio66665
Chciałem zerwać folie i żeby mi dowodu nie zabierali ale nie chcieli tak
na przyszłość zrywaj jak "ustała przyczyna zatrzymania" to nie ma podstawy żeby ci go zabrali
Zapisane

Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Elektryczne szyby, lusterka» Problem z policja - szyby
Skocz do: