+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Gaśnie auto
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gaśnie auto  (Przeczytany 51971 razy)
0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.
Slayy Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Szczeci
Samochód: Seat Ibiza 1,4 60KM

« Odpowiedz #45 - Piątek, 05.11.2010, 13:32:51 - NIEPRZECZYTANA »

Mój problem psuje do tematu także napisze tutaj aby nie zakładać ponownie wątku.
Wiec tak jakiś czas temu padła skrzynia wymieniłem ok, potem auto nie chciało jeździć na gazie jakoś z braku czasu nie było czasu podskoczyć na głupia diagnostykę  w tym czasie na benzynie jeździłem jakoś ze 2/3 tygodnie. Dziś podjechałem sprawdził a okazało się ze jakiś kabel był nie dokręcony do akumulatora dokręcił zgasił odpalił auto ze 3/4 razy i było ok. Podjechałem do sklepu jak już byłem na parkingu przełączyłem go na benzynę zaczął się dławić zaparkowałem chciałem odpalić auto a tu nic spróbowałem 3/4 razy i nic myślę idę do sklepu co teraz poradzę kopiłem co miałem kupić wsiadam odpalam na benzynie poszło ale dławi się trochę gazu i ok za parę sekund znowu się dławi i gaśnie jak przełączę go na gaz śmiga jak należny i jakoś do domu dojechałem. Nie wiem co może być powodem 2/3 tygodnie jeździłem na benzynie ok dokręcił mi kabel do akumulatora włączyłem gaz i klops;/
Ktoś orientuje się co może być?
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #46 - Piątek, 05.11.2010, 13:45:47 - NIEPRZECZYTANA »

Przydalo by sie ustawic gas, podlaczyc vag i sprawdzic bledy. Kiedy filtr paliwa wymieniony?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #47 - Piątek, 05.11.2010, 14:08:15 - NIEPRZECZYTANA »

jaka instalacja? mikser czy sekwencja?
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
Zupa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Tarnowskie Góry
Samochód: Cordoba SE '98 1.6 LPG

« Odpowiedz #48 - Sobota, 06.11.2010, 00:07:20 - NIEPRZECZYTANA »

Najpierw na ustawienie gazu, albo zmienić stacje. Polecam gaz z BP, jeszcze nie miałem z nim problemów.
Zapisane
Slayy Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Szczeci
Samochód: Seat Ibiza 1,4 60KM

« Odpowiedz #49 - Sobota, 06.11.2010, 00:36:53 - NIEPRZECZYTANA »

Przydalo by sie ustawic gas, podlaczyc vag i sprawdzic bledy. Kiedy filtr paliwa wymieniony?
dziś byłem na gazie i sprawdził mówił ze jest ok i zakręcił jeden drucik i 40zł a filtry nie wiem kiedy były wymieniane ale skoro 2/3 tygodnie jezdziłem bez gazu a śmigał na benzynie normalnie to chyba nie to? może pompa paliwa coś szwankuje?


Cytat: Zupa
Najpierw na ustawienie gazu, albo zmienić stacje. Polecam gaz z BP, jeszcze nie miałem z nim problemów.
Tankuje na BP

Gaz tankuje na BP
Cytat: uszek
jaka instalacja? mikser czy sekwencja?
STAG2 nie jest to sekwencja


Panowie ale on na benzynie chodził 2/3 tygodnie normalnie poprawił ten kabel wsadził do rury jakiś shit i sprawdził gaz niby było ok mówi ze można śmigać
Zapisane
MatysXP Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Samochód: Cordoba, 1996, 1.6 SX(101KM)

« Odpowiedz #50 - Sobota, 20.11.2010, 11:57:48 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, mam problem z moim Seatem Cordoba 1,6SX 96r.

Mam od dwóch miesięcy założoną instalację STAG 4, na której przejechałem dotychczas 2000 km.


W dniu wczorajszym, gdy wracałem z rodzinką z zakupów z marketu, miałem przyjemność zaliczyć dwie gigantyczne kałuże, których nie zdążyłem zauważyć i niestety po przejechaniu tej drugiej autko, nagle straciło moc i zgasło. od tego momentu udało mi se go wczoraj tylko raz zapalić, pochodził 10 sekund i znów sam zgasł. Dzisiaj rano próbowałem go zapalić, ale dalej jest dętka. Kręci ale nie zapala. Aku mam praktycznie cały czas na prostowniku bo od tego kręcenia już się zajeżdża. Z tego co patrzyłem pod maskę to raczej jest suchy silnik, jedynie na dole pokrywa jest wilgotna...


Może ktoś wie co go boli i czy jak obeschnie to ruszy, czy to coś poważniejszego???

Z góry dzięki za pomoc :)
Zapisane

Zdjęcia zrobię jak umyję samochód :P
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #51 - Sobota, 20.11.2010, 12:03:03 - NIEPRZECZYTANA »

to co zawsze...
swiece, kable, rozdzielacz, cewka
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=7810.0
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=1578.0
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
MatysXP Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Samochód: Cordoba, 1996, 1.6 SX(101KM)

« Odpowiedz #52 - Sobota, 20.11.2010, 12:23:32 - NIEPRZECZYTANA »

Świece są nowe(wymiana przy zakładaniu gazu)

Pozostaje reszta, mam nadzieje, że jak obeschnie to dojadę nim chociaż do mechanika...

Mam nadzieję, że to nie wina instalacji LPG, bo na benzynie w zeszłym roku przetrwałem jadąc przez całą Polskę w strasznych ulewach i jakoś nic nie było...

Dzięki:)
« Ostatnia zmiana: Sobota, 20.11.2010, 12:25:03 wysłane przez MatysXP » Zapisane

Zdjęcia zrobię jak umyję samochód :P
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #53 - Sobota, 20.11.2010, 12:27:37 - NIEPRZECZYTANA »

wyciagnij cewke i sprawdz czy nie ma mikro pekniec
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Cobra25 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Laguna 1.6 16V seata narazie brak

« Odpowiedz #54 - Sobota, 20.11.2010, 12:40:34 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: MatysXP
Świece są nowe(wymiana przy zakładaniu gazu)

Pozostaje reszta, mam nadzieje, że jak obeschnie to dojadę nim chociaż do mechanika...

Mam nadzieję, że to nie wina instalacji LPG, bo na benzynie w zeszłym roku przetrwałem jadąc przez całą Polskę w strasznych ulewach i jakoś nic nie było...

Dzięki:)
zdejmij kopułke aparatu zapłonowego i zobacz czy niema wody albo czy nie jest bardzo wilgotna i powinno pomóc
Zapisane

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy?
MatysXP Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Czerwionka-Leszczyny
Samochód: Cordoba, 1996, 1.6 SX(101KM)

« Odpowiedz #55 - Sobota, 20.11.2010, 16:57:15 - NIEPRZECZYTANA »

Tak, wstępnie  samochodzik odpalił, z ledwością dojechałem do mechanika...


Mechanik sprawdzał po kolei i zauważył, że z przepustnicy kapie woda z domieszką rdzy...

Autko zostało u niego bo ma młyn na placu przed warsztatem(chyba z 20 samochodów :o  ) czekam na telefon...


Dzięki za rady:)
Zapisane

Zdjęcia zrobię jak umyję samochód :P
Slayy Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Szczeci
Samochód: Seat Ibiza 1,4 60KM

« Odpowiedz #56 - Poniedziałek, 29.11.2010, 16:45:23 - NIEPRZECZYTANA »

Mój problem psuje do tematu także napisze tutaj aby nie zakładać ponownie wątku.
Wiec tak jakiś czas temu padła skrzynia wymieniłem ok, potem auto nie chciało jeździć na gazie jakoś z braku czasu nie było czasu podskoczyć na głupia diagnostykę  w tym czasie na benzynie jeździłem jakoś ze 2/3 tygodnie. Dziś podjechałem sprawdził a okazało się ze jakiś kabel był nie dokręcony do akumulatora dokręcił zgasił odpalił auto ze 3/4 razy i było ok. Podjechałem do sklepu jak już byłem na parkingu przełączyłem go na benzynę zaczął się dławić zaparkowałem chciałem odpalić auto a tu nic spróbowałem 3/4 razy i nic myślę idę do sklepu co teraz poradzę kopiłem co miałem kupić wsiadam odpalam na benzynie poszło ale dławi się trochę gazu i ok za parę sekund znowu się dławi i gaśnie jak przełączę go na gaz śmiga jak należny i jakoś do domu dojechałem. Nie wiem co może być powodem 2/3 tygodnie jeździłem na benzynie ok dokręcił mi kabel do akumulatora włączyłem gaz i klops;/
Ktoś orientuje się co może być?

Trochę mnie nie było nie mogłem zając się autem, wiec rozumiem ze najlepiej udać się jeszcze raz do Gazownika i niech sprawdzi ustawienia jeszcze raz oraz filtry do wymiany jak nie pomoże to jaka może być inna przyczyna ?

Napisano: Niedziela, 21.11.2010, 12:05:29


Odnośnie mojej sprawy byłem z autem dziś do mnie zadzwonili ze już gotowe  dowiedziałem się tak na szybko przez telefon ze padł akumulator ale jakoś to mi nie gra, udało mi sie odpalić samochód przejechałem z 400 metrów nagle pod górkę zgasł potem próbowałem odpalić z 4/5 razy i klops w końcu sie udało i podjechałem tylko na parking 50 metrów. Po paru dniach zdecydowałem sie pojechać do mechanika w końcu trochę czasu sam chciałem pojechać a tu pojechał 3 minuty i zgasł dojechaliśmy w końcu ktoś mnie z holował
Czy to może być wina tylko akumulatora?
Zapisane
kotu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Ibiza SDI

« Odpowiedz #57 - Poniedziałek, 29.11.2010, 16:53:37 - NIEPRZECZYTANA »

A co ma gaśnięcie do akumulatora?
Zapisane

Slayy Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Szczeci
Samochód: Seat Ibiza 1,4 60KM

« Odpowiedz #58 - Poniedziałek, 29.11.2010, 17:21:06 - NIEPRZECZYTANA »

No właśnie nie wiem dlatego dziwi mnie ten telefon od mechanika i tekst ze do akumulator i ze wymienili i śmiga ... Coś pewnie dokręcili jakiś jeden kabelek czy coś i kręcą mnie tu ...
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 29.11.2010, 17:27:13 wysłane przez Slayy » Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #59 - Poniedziałek, 29.11.2010, 22:57:55 - NIEPRZECZYTANA »

A co ma gaśnięcie do akumulatora?
Może akumulator robił jakieś chwilowe zwarcie?  :-\
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Strony: 1 2 3 [4] 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Gaśnie auto
Skocz do: