+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Oswietlenie bagaznika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oswietlenie bagaznika  (Przeczytany 103170 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
siemion22
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Seat Cordoba SXE 1,6 ALM 1999

« Piątek, 27.01.2006, 14:18:33 - NIEPRZECZYTANA »

Wmojej Cordobie jest problem ze swiatełkiem w bagażniku,problempolega na tym że zapala się dopiero jak wyjmie się oprawkę z podszybia i dotknie się do czegoś metalowego to wtedy się zapala,domyślam się że nie ma masy tylko jak do tego dojść ,czy trzeba wyjmować cały ten kabelekdo którego jest podłączona lampka czy może się da to zlokalizować w jakiś inny sposób[/i]
Zapisane

Cordoba 1,6 SXE 99
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #1 - Piątek, 27.01.2006, 15:02:17 - NIEPRZECZYTANA »

Miernik twój przyjaciel.... :)
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

malkos Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Ibiza, 1997, 1.4 AEX

« Odpowiedz #2 - Piątek, 27.01.2006, 16:12:58 - NIEPRZECZYTANA »

swoja droga ktos ma swiatelko w bagazniku zamontowane w ibizie?
Zapisane

Ten właściciel czerwonego bizona, który cię ostatnio mijał to ja :)
Seat IBIZA, 1.4 97'
www.volfen.blogspot.com
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #3 - Piątek, 27.01.2006, 16:20:51 - NIEPRZECZYTANA »

U was - chyba niebardzo co jest oświetlać - w Cordobie jest długi i głęboki bagażnik z małym miejscem załadunkowym - stąd ta różnica - chyba , że się mylę ???!!!
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

cinek
Gość



« Odpowiedz #4 - Piątek, 27.01.2006, 17:46:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "malkos"
swoja droga ktos ma swiatelko w bagazniku zamontowane w ibizie?

Ja mam i wydaje mi się, że to było seryjnie zamontowane. Jest ono po prawej stronie bagażnika i coś tam świeci.
Zapisane
Adas
Gość



« Odpowiedz #5 - Piątek, 27.01.2006, 19:51:49 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
U was - chyba niebardzo co jest oświetlać - w Cordobie jest długi i głęboki bagażnik z małym miejscem załadunkowym - stąd ta różnica - chyba , że się mylę ???!!!


Pewnie w Cordobie to super pomysl ale w Ibizie tez - ja mam oswietlenie bagaznika i przydaje sie   :)
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #6 - Piątek, 27.01.2006, 21:46:55 - NIEPRZECZYTANA »

Szczerze mówią to pracuję ( nie mam czasu i mi się niechce - materiał mam ) nad listwą diodową lub zimną katodą, jako podświetlenie :)
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

MlodY01
Gość



« Odpowiedz #7 - Piątek, 27.01.2006, 21:50:24 - NIEPRZECZYTANA »

masz gdzies wogole jeszcze zwykle zarowki  :?:  :wink: Wrzucilbys zdjecia kiedys jak to wyglada wszystko
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #8 - Piątek, 27.01.2006, 21:59:10 - NIEPRZECZYTANA »

Mam prawie wszystkie normalne - jeszcze niezdążyłem wiele wymienić  :(  Ale projekt jest - żeby wymienic wszystkie.
Aha - dla ciekawskich , żarówki H3 ( nasze halogeny ) również posiadaja odpowiednik diodowy.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

malkos Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Ibiza, 1997, 1.4 AEX

« Odpowiedz #9 - Sobota, 28.01.2006, 11:29:16 - NIEPRZECZYTANA »

Podtrzymuje temat :)
Ktos ma jakis pomysl jak podlaczyc omawiana lampke do bagaznika w ibizie?
Bo ja w seojej 97' AEX nei mam jednak seryjnie montowanego swiatelka
Zapisane

Ten właściciel czerwonego bizona, który cię ostatnio mijał to ja :)
Seat IBIZA, 1.4 97'
www.volfen.blogspot.com
Dark_1984 Mężczyzna
:))
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK

« Odpowiedz #10 - Sobota, 28.01.2006, 21:43:57 - NIEPRZECZYTANA »

:) u mnie jest swiatelko w bagazniku z lewej strony, tuz obok napinacza pasów. Swegop czasu pod te zasialnie podlaczony byl zestaw diod oswietlający bagaznik..ale doszlismy z bratem do wniosku ze to lipa i znow swiatelko spelnia swoje statutowe zadanie :) ale planuje podpiąć tam jakiś efektowny neon, albo obrecze na glosniki "reagujące na dzwiek" ostatnio widzialem cos takiego..ciekawy efekt :)
A co do podlaczenia swiatelka w bagazniku od poczatku to najlepiej zasilanie z aku bezposrednio(przez jakis bezpiecznik). albo miernik w dlon i sprawdzic czy w ktoryms kablu co biegnie do tylnych swiatel jest na stale zasilanie, jka tak to klopot z glowy. Jakis wlacznik przy klapie, troche kabla i swiatelko. ale mysle ze wstawienie jakiegos malego(jednego lub z 2 stron) neonu-kolor do wyboru, będzie lepszym rozwiazaniem. Lepiej oswietli a pozatym fajniej będzie wygladac :) Ale to moja sugestia :))
Pzdr
Zapisane

Ibiza 1.4MPi Signo 2002 (99-02) AKK
Black Magic :)
« Odpowiedz #11 - Niedziela, 19.02.2006, 17:01:28 - NIEPRZECZYTANA »

Mam pytanko co do oświatlenia bagażnika.
U mnie w Cordi lampka pali się bez przerwy. Natomiast na kablu który jest podłączony do zamka tylniej klapy, po podłączeniu próbnika, nie widać prądu, nie wiem czy to dobrze czy nie, czy tam jest masa w dwóch kablach czy +.
Co zrobić i od czego zacząć.
Zapisane
Marmas Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Radlin
Samochód: Ibiza '94 1.4 ABD CLX

« Odpowiedz #12 - Niedziela, 26.02.2006, 12:41:33 - NIEPRZECZYTANA »

Ja w mojej Ibi sam założyłem sobie światełko w bagażniku i uważam, że jest ono tam niezbędne zwłaszcza w zimowym okresie kiedy na dworze jest szybko ciemno. Jak będe miał więcej czasu to porobie pare fotek i moge to opisać. Osobiście nie widze różnicy czy światełko jest w Ibi czy w Cordi bo jak jest ciemno to i tu i tu nic nie widać  :) . Może w skrócie opisze na razie jak to zrobiłem. A w późniejszym czasie dołącze fotki i szczegółowy opis.
Jako światełka posłużyły mi światełka z oświetlenia tablicy akurat z Yarisa bo takie miałem natomiast jakie to światełko będzie to zależy od inwencji twórczej osoby zakładającej. Lampki założyłem po lewej stronie są 2 założyłem je na tym plastyku do którego jest przykręcony głośnik ( pasują dobrze i dobrze świecą). Potem troche kabelków i przełącznik i wszystko podłączyć. Jak już pisałem wyżej może znajde troche czasu w tygodniu i to opisze dokładnie. Pozdrawiam :ok:
Zapisane
WoRaS
Gość



« Odpowiedz #13 - Niedziela, 26.02.2006, 13:38:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "malkos"
swoja droga ktos ma swiatelko w bagazniku zamontowane w ibizie?


W wersji z 2001 jest po lewej stronie. Ale daje raczej mało światła - przydałoby się drugie po drugiej stronie.
Zapisane
WojciechB
Gość



« Odpowiedz #14 - Sobota, 08.04.2006, 18:13:08 - NIEPRZECZYTANA »

Witam! Przymierzam sie do zamontowania oswietlenia bagaznika w Ibizie IV (seryjnie go nie ma), ale za bardzo nie wiem jak je podlaczyc:/ Chodzi mi o to czy jest moze juz poprowadzony kabel do bagaznika. Moze ktos z Was juz montowal takie oswietlenie i moglby mi udzielic kilka informacji co i jak:D Z gory dzieki!
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Oswietlenie bagaznika
Skocz do: