+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Oswietlenie bagaznika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Oswietlenie bagaznika  (Przeczytany 103173 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
SMERU
Gość



« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 30.10.2006, 11:15:45 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Winchester"
Witam. W mojej Cordobie z '94 nie ma podswietlenia bagaznika. No niby bzdura i nie przydatne... do momentu kiedy raz na jakis czas sie zdazy, ze w nocy musze cos wygrzebac z bagaznika. Widzialem jakies tam lampki w sklepie do bagaznika za 5 zlotych, natomiast nie wiem, czy jest juz jakas instalacja podprowadzona do bagaznika. A jesli nie, to gdzie ja poprawadzic i gdzie podlaczyc?

ja kupilem lampke na ledach czerwona i nie daje tyle swiala co bym chcial. mozna wlaczac samemu ale ja kupilem za ok. 2zl wlacznik drzwiowy i wywiercilem z tylu pod klapa otwor aby go przymocowac. + zlapalem z oswietlenia - zobaczylem na ktorym przewodzie w kostce pojawia sie prad po wlaczeniu swiatel. minus jest taki ze zeby sie palilo swiatlo to musza byc wlaczone swiatla. u mnie w ibi nie znalazlem instalacji pod lampke a ciagnac od bezpiecznikow mi sie nie chcialo.
Zapisane
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #16 - Poniedziałek, 30.10.2006, 12:56:01 - NIEPRZECZYTANA »

Mnie tam wszystko jedno wlasnie czy bedzie tak, ze swiatlo zapala sie jak klape otwieram, czy ze zapalam jakos osobno. Z drugiej strony, nie chce podlaczac pod swiatla zeby  nie palilo sie ciagle :).
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
SMERU
Gość



« Odpowiedz #17 - Poniedziałek, 30.10.2006, 13:03:49 - NIEPRZECZYTANA »

mozesz kupic lamke z pstryczkiem.
Zapisane
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #18 - Poniedziałek, 30.10.2006, 13:43:41 - NIEPRZECZYTANA »

ale jesli podlacze pod swiatla, to wystarczy ze postojowe beda? Czy musza byc mijania?
Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #19 - Poniedziałek, 30.10.2006, 19:19:29 - NIEPRZECZYTANA »

Postojowe
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 30.10.2006, 21:22:38 - NIEPRZECZYTANA »

znalezione w necie  :arrow: http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,38.html
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
PrzemoPL
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Szklarska Poręba
Samochód: Ibiza 1.0 1996r.

« Odpowiedz #21 - Niedziela, 17.12.2006, 22:42:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "xROnx"
tak sie zastanawiam czy w ibizach 94-98 bylo seryjnie montowane oswietlenie bagaznika?bo szukam na allegro pytam sie ludzi ktorzy sprzedaja czesci do ibizy(szroty i inne) czy maja cos takiego to nikt nie ma. czy bylo cos takiego montowane? jesli nie to czy jest jakis patent na to zeby je tam zamontowac? chyba ze mozna zamontowac z przejsciowki.moj brat ma taka i ma oswietlenie bagaznika.... bedzie to pasowac?

Z tego co wiem to jak najbardziej oświetlenie było montowane, ale tylko w bogatszych wersjach (tak samo jak el. szyby, klima itp) Ja u siebie założyłem katodę, idealnie pasuje w takie wyżłobienie w lewej tylnej półeczce, ładnie oswietla bagażnik i nie widać źródła światła. Kiedys też chciałem kupić oryginalna obudowe na żaróweczkę, wysyłałem maile do kilku sprzedawców na allegro, to tylko jeden odpisał że ma i krzyczał za to bodajże 30 zł, odpuściłem sobie. Tym bardziej że miejsce na fabrczyne oświetlenie jest głęboko pod półeczką i nie wiem czy dało wystarczającą ilość światła. A katody masz też w kolorach białych. Kiedyś w Uno zamontowałem jako oświetlenie lampkę przednią rowerową (taką do dynama), spełniało dobrze funkcje i nawet ładnie wyglądało, koszt ok 6 zł. może tutaj też podobny patent by się udał.
Zapisane
xROnx
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Zielona Góra

« Odpowiedz #22 - Poniedziałek, 18.12.2006, 13:32:17 - NIEPRZECZYTANA »

a powiedz mi jak podlaczyc ta katode? i jak wyglada sprawa z montazem tego?na jakies sruby czy jak? gdzie masz zamontowany wyl/wl? bo ja cos miejsca nie moge znalezc tak zeby klapa nie uszkadzala tego wlacznika/wylacznika.
Zapisane

Seat Ibiza '94 1.3 CL i ciagle rosnie:)
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #23 - Poniedziałek, 18.12.2006, 13:33:18 - NIEPRZECZYTANA »

Oswietlenie bylo i jest bo posiadam  ;-)
Temat powstal ze scalenia 3 takich samych
Na przyszlosc radze lepiej szukac.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
xROnx
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Zielona Góra

« Odpowiedz #24 - Poniedziałek, 18.12.2006, 13:54:49 - NIEPRZECZYTANA »

a powiedz mi gdzie ono dokladnie jest? jak to wyglada? no i gdzie masz padlaczony wl/wyl swiatla?
...foty mile widziane:D
Zapisane

Seat Ibiza '94 1.3 CL i ciagle rosnie:)
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #25 - Poniedziałek, 18.12.2006, 14:02:21 - NIEPRZECZYTANA »

Po lewej stronie obok napinacza, mala lampka. Swieci srednio, ja zamiast tego wstawilem LEDa super flux 100mA i swieci lepiej  :mrgreen:
Czujnik jest w zamku, w klapie.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
ArO Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Jelcz Laskowice
Samochód: Ibiza '01, 1.4 MPI AUD

« Odpowiedz #26 - Poniedziałek, 18.12.2006, 15:41:41 - NIEPRZECZYTANA »

witam
moze i oswietlenie bylo, ale ja takowego rowniez nie posiadam, myslalem zeby wrzucic sobie lampke z przelacznkiem cos takiego jak ta:
http://moto.allegro.pl/item150759400_lampka_obrysowa.html (oczywiscie mozna z tym kombinowac np. zamontowac diody itd). Tylko pojawia sie jeden problem z wlacznikiem i wylaczikiem, poniewaz ja nie mam czujnika otwartej klapy w bagazniku (takiego ja w drzwiach) i trzeba by bylo szukac lampki po ciemku ale mysle ze to kwestia przyzwyczje3nia, z podlaczeniem to slyszalem zeby podlaczyc np do radia badz klaksonu tak zeby sie lampka wlaczla przy zgaszonym silniku... ;-)
Zapisane

PrzemoPL
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Szklarska Poręba
Samochód: Ibiza 1.0 1996r.

« Odpowiedz #27 - Poniedziałek, 18.12.2006, 16:56:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "xROnx"
a powiedz mi jak podlaczyc ta katode? i jak wyglada sprawa z montazem tego?na jakies sruby czy jak? gdzie masz zamontowany wyl/wl? bo ja cos miejsca nie moge znalezc tak zeby klapa nie uszkadzala tego wlacznika/wylacznika.


Jutro postaram się zrobić fotki w którym miejscu mam dokładnia ją przymocowaną, katoda weszła na wcisk, dodatkowo z jednej strony ścisnąłęm plastykową opaską, więc nie trzeba nic wiercic zeby śruby wkręcać, co do włącz/wyłącz to mam podpiętą do czujnika otwarcia klapy (krańcówka od alarmu), ale jeżeli nie masz alarmu, to wystarczy zebyś kupił krańcówke, założył ja i podłączył minusowy przewód od katody do niej (a drugi koniec krańcówki oczywiście na stałe do masy), a plusowy najlepiej pociągnąć z przodu (+ wziąć z np zapalniczki, albo skrzynki bezpieczników). Dzieku temu katoda (lampka) będzie się zapalała od razu jak otworzysz klapę.[/scroll]
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #28 - Poniedziałek, 18.12.2006, 19:09:51 - NIEPRZECZYTANA »

A gdzie inwerter do katody ??? :mrgreen:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

PrzemoPL
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Szklarska Poręba
Samochód: Ibiza 1.0 1996r.

« Odpowiedz #29 - Wtorek, 19.12.2006, 20:48:40 - NIEPRZECZYTANA »

Pod podanym linkiem wstawiłem zdjęcia spakowane rarem, zdjecie numer 1 przedstawia miejsce zamontowania katody, powoduje to że patrzac z gory nie widac jej, co daje fajny efekt, po lewej jest krancówka (która jak pisałem powoduje ze katoda zapala się dopiero po otwarciu klapy). Fotka 2 przedstawia efekt działania (uwazam ze dobrze oswietlony jest caly bagaznik), 3 fotke wkleiłem jako dodatek :) jak wyglada podswietelnie w kabinie, gdzie zalozylem 4 katody + diodowa lampka w podsufitce (zielona). Kolor zielony wybrałem dlatego że mam zieloną Ibi :) A inwerter oczywiście jest, tylko ze pominąłem go w opisie.

http://www.szklarskawczasy.neostrada.pl/oswietlenie.zip
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 11   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Oswietlenie bagaznika
Skocz do: