Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak zrobic lampy na smoked lights Instrukcja - rozbieranie lamp  (Przeczytany 40276 razy)
0 użytkowników i 15 Gości przegląda ten wątek.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #15 - Sobota, 26.01.2008, 16:26:51 - NIEPRZECZYTANA »

punchoo, nie kracz :P tyle to ja nawet nie dalem za 4 lampy :P
ale lampe przydalo by mi sie rozkelic i tak :-X
zdam relacje po niedzieli  :angel:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Rafał TDI
Gość



« Odpowiedz #16 - Sobota, 26.01.2008, 17:19:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Ibizowicz
ja osobiscie wolal bym troszke zainwestowac i kupic Angel Eye :D sa czarne i biale do wyboru :D wtedy autko naprawde nabiera wygladu...

pomysł z malowaniem jest owszem trochę mało normalny i słaby efekt więc popieram zakup Angel Eye ale najpierw niech je wyprodukują bo do mojego modeku jeszcze nie widziałem nigdzie :(( a może znacie kogoś kto potrafi przerobić oryginał na lampy soczewkowe???
Zapisane
Shizo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Corolla E12 2.0 D4D 116KM 2004r / była... Cordoba SX '96

« Odpowiedz #17 - Sobota, 26.01.2008, 20:20:17 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
lampę za 260PLN (2H1)
mozna taniej. Tu http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=297610251 była za 120zł a poszła poza allegro za 100zł. Osobiście nigdy nie widziałem przyciemnianych lamp tego typu ani na ulicy ani na w necie. Poza tym takie przeróbki pasują mi do czarnych i srebrnych nadwozi.
Zapisane
grigorij35 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Była Ibiza '98, 1.9 TDI; jest Ibiza '07 TDI

« Odpowiedz #18 - Niedziela, 27.01.2008, 00:48:23 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
to kup zwykły przód szkła od H4 - bo od H1 nie kupisz!!!!
mam pytanie - czy lampa 2xH1 ze szklem H4 bedzie dobrze swiecic - tzn czy da to sie ustawic??
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #19 - Niedziela, 27.01.2008, 11:12:34 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: grigorij35
czy lampa 2xH1 ze szklem H4 bedzie dobrze swiecic - tzn czy da to sie ustawic??
nie
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #20 - Niedziela, 27.01.2008, 15:22:59 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
lampę za 260PLN (2H1)
mozna taniej. Tu http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=297610251 była za 120zł a poszła poza allegro za 100zł. Osobiście nigdy nie widziałem przyciemnianych lamp tego typu ani na ulicy ani na w necie. Poza tym takie przeróbki pasują mi do czarnych i srebrnych nadwozi.

Mowa jest o nowych lampach i takich cenach.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #21 - Poniedziałek, 28.01.2008, 18:38:38 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Mowa jest o nowych lampach i takich cenach.
a kto kupuje nowe lampy aby je przerobic?  :-\

Nie podawajcie tu linkow do lamp - ten temat jest o przerobce i otwieraniu lampy  :nonono:
i tego sie trzymajmy.

Napisano: Niedziela, 27.01.2008, 19:16:11


Cytat: raby
ale lampe przydalo by mi sie rozkelic i tak 
zdam relacje po niedzieli   
jak powiedzial tak zrobil :-X Ale caly proces nie poszedl tak gladko jak w 1 poscie :(
- rozcinanie kleju nozykiem odpada - mozna sie pociac tylko
- trzymanie w goracej wodzie tylko nagrzalo plastik na tyle ze moglem odgiac zewnetrzny rant trzymajacy szklo - nic wiecej nie dalo sie zrobic
ale z pomoca przyszla opalarka - na max wygrzewalem kazdy bok lampy i podwazalem plaskim srubokretem, plastik sie troche zdeformowal ale po woli dalo sie oderwac klej od plastiku.
- Pozniej zostaje oczyszczenie szkla z kleju - nozykiem i wydrapanie kleju z obudowy (szerokim srubokretem plaskim)
- Teraz grzejemy opalarka rant w obudowie i kombinerkami formujemy aby pasowal do szkla
- Odtluszczenie miejsc laczenia oraz mycie wewnetrzne obudowy, szkla i odblysnika - do mycia uzylem plaskie - okragle waciki + spirytus. Jeden nasaczamy spirytusen i myjemy odblysnik a pozniej szklo. Nastepnie suchym polerujemy delikatnie odblysnik aby usunac zacieki oraz mocno przecieramy szklo po liniach rozpraszajacych swiatlo.
- ja kleilem to klejem do szyb - smarujemy do okola i zakladamy szklo, sciskamy i oklejamy tasma i zostaje czekac do wyschniecia.

Operacja na otwartej lampie sie udala - pacjent zyje :ok:
mysle ze jutro zostanie zwolniny... do samochodu :rotfl:

EDIT:
Cytat: raby
- ja kleilem to klejem do szyb
pomylka!
kleilem masa uszczelniajaco klejaca - ta po lewej ale trzyma :ok:
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 31.01.2008, 16:56:42 wysłane przez raby » Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #22 - Poniedziałek, 28.01.2008, 19:07:35 - NIEPRZECZYTANA »

No to ja tu dla przestrogi wstawię info, którego się dowiedziałem dzisiaj na MaxiShrocie koło Rybitw.
Szukałem, wiązki kabli idących do lamp (było zawalenie , bo i z Seatów i z VW są takie same) oraz rozbitych reflektorów, żeby wyciąć gniazda. Dodam , że auta na tym shrocie to Angliki - więc myślałem , że z lampami będzie prosta sprawa, bo przecież takich nie można sprzedawać na nasz Rynek Drogowy.
A podobno przyjeżdża handlarz - bierze lampy z anglików i nakleja szkła z Normalnych Europejczyków.
Po raz kolejny można powiedzieć: "POLAK POTRAFI".

Dlatego zwróciłbym szczególną uwagę na reflektory z Krakowa i okolic - używki :!:
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #23 - Poniedziałek, 28.01.2008, 19:15:40 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
A podobno przyjeżdża handlarz - bierze lampy z anglików i nakleja szkła z Normalnych Europejczyków.
Po raz kolejny można powiedzieć: "POLAK POTRAFI".
jezeli wymienia szkla w lampach na jakies sprawdzone (bo oryginalow zapewne nie dostanie)
to granica swiatla i cienia - czyli to charakterustyczne podniesienie swiatla z prawej strony bedzie zachowane i mozna z tymi lampami jezdzic po polskich drogach.
Cale rozproszenie swiatla i grnice cienia daje szklo.
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 28.01.2008, 19:17:52 wysłane przez raby » Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #24 - Poniedziałek, 28.01.2008, 22:44:29 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: raby
ezeli wymienia szkla w lampach na jakies sprawdzone (bo oryginalow zapewne nie dostanie)
to granica swiatla i cienia - czyli to charakterustyczne podniesienie swiatla z prawej strony bedzie zachowane i mozna z tymi lampami jezdzic po polskich drogach.
Cale rozproszenie swiatla i grnice cienia daje szklo.

i tu raby ma rajce w zupelnosci:)
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
SouthMan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Ibiza 6k2 ASV Sport

« Odpowiedz #25 - Poniedziałek, 08.12.2008, 22:04:02 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, potrzebuję zdemontować klosz z przedniej lampy w swojej ibizce. Jak się do tego zabrać, podobno dobrym sposobem jest włożenie lampy do piekarnika - wtedy klej niby łatwiej puszcza ? Miał ktoś doświadczenia w tej dziedzinie ?
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #26 - Wtorek, 09.12.2008, 15:15:56 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli masz oryginalne lampy to może być problem. One są tak dobrze sklejone, że ciężko cokolwiek im zrobić.
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #27 - Wtorek, 09.12.2008, 15:26:08 - NIEPRZECZYTANA »

No ja swoich jeszcze nie ruszalem, z jednej stronie moznaby kupic zamienniki i sprobowac, ale raz ze to juz nie oryginal (mam halogeny depo i paruja - standard) a dwa ze rozbierac nowe lampy? A co planujesz kolego zrobic? ja bym probowal nagrzac i moze jakas zylka probowal ciac albo cos...
Zapisane

SouthMan Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Ibiza 6k2 ASV Sport

« Odpowiedz #28 - Wtorek, 09.12.2008, 15:30:55 - NIEPRZECZYTANA »

Koszmarnie mi prawa lampa paruje, wiec chce nałożyć nowy klej żeby było szczelne, a przy okazji zrobić Cupra look, bo ori lampy do Cupry 6k2 są opatentowane przez Valeo, a więc rzadkie i drogie.
Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #29 - Wtorek, 09.12.2008, 23:38:10 - NIEPRZECZYTANA »

No to probuj, a jak sie uda to pokaz efekty...jak nie trafie oryginalow to tez wkoncu przerobie sobie te depo..
Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » jak zrobic lampy na smoked lights Instrukcja - rozbieranie lamp
Skocz do: