+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Niepolecane warsztaty
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Niepolecane warsztaty  (Przeczytany 92807 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Dry Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Altea XL

« Odpowiedz #75 - Wtorek, 04.12.2012, 10:31:29 - NIEPRZECZYTANA »

Ostrzegam przed korzystaniem z usług serwisu Seat Szymański w Dąbrowie Górniczej

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Pragnę przestrzec przed korzystaniem z usług serwisu Seat Szymański w Dąbrowie Górniczej na al. Piłsudskiego 2h. Mianowicie zleciłem danemu serwisowi usługę przeglądu stanu technicznego przed zakupem pojazdu Seat Altea. Autkiem zajęło się dwóch jegomości, którzy pooglądali pocmokali i nic konstruktywnego nie powiedzieli. Jedynie zwrócili uwagę na temperaturę krzepnięcia płynu chłodzącego i hamulcowego oraz sugerowali zużycie klocków hamulcowych, których jeszcze jest około 6mm i nadal są bezproblemowo eksploatowane. Coś wspomnieli o znikomym podcieku pod skrzynią biegów następnie oznajmiając że to normalne. Odczytali wydruk z komputera i to wszystko. Pracownik przejechał się autkiem i nie potrafił wydać żadnej konkretnej opinii. Za przegląd zapłaciłem 250zł i miałem wrażenie, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Po powrocie do domu pojechałem do zaprzyjaźnionych mechaników aby ocenili mój zakup, odpalili autko i od razu usłyszeli nieprawidłową pracę koła dwumasowego, bardzo się zdziwili że serwis nie wskazał mi tej usterki. Teraz jestem 1900zł lżejszy, a przecież gdyby serwisanci rzetelnie podeszli do zagadnienia i prawidłowo ocenili stan techniczny pojazdu wynegocjował bym niżą cenę za zakup pojazdu. Reklamowałem usługę i od kierownika serwisu otrzymałem obietnicę zwrotu pieniążków za naprawę auta, w rzeczywistości na moje konto wpłynęła tylko kwota  250zł będąca zwrotem kosztu wykonania usługi przeglądu pojazdu, co między innymi świadczy o przyznaniu się serwisu do błędu. Teraz zastanawiam się czy założyć sprawę w sądzie bo przez nich straciłem dużo więcej niż 250zł. Zastanawiające jest tylko czy w Serwisie Seat Szymański pracuje banda gamoni znających się tylko na wymianie klocków hamulcowych i wszelkich płynów, czy po prostu był zawarty cichy układ z osobą sprzedającą samochód w celu zatajenia poważnej usterki samochodu. Tak czy inaczej ten serwis śmierdzi na odległość dlatego wszystkich przestrzegam by się nie dał wyrolować jak ja. Osobiście nigdy już nie zaufam przeglądowi w serwisie Seat-a, a co idzie w parze nigdy nie odważę się na serwisowanie pojazdu w autoryzowanym serwisie Seata. A Seat Szymański w Dąbrowie Górniczej będę omijał bardzo szerokim łukiem i polecam tę zasadę stosować innym.


od KYS: Następnym razem napisz w odpowiednim temacie.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 04.12.2012, 13:08:23 wysłane przez KYS » Zapisane
jacuś Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: POLSKA

« Odpowiedz #76 - Wtorek, 04.12.2012, 11:33:45 - NIEPRZECZYTANA »

Myślę ze omijanie serwisów autoryzowanych i to nie tylko seata jest dobrym rozwiązaniem. Fachowości minimum a ceny max.
Zapisane
Danny Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dębica
Samochód: Był Leon Cupra R '02 1.8T i Leon 2.0T Je Design , jest Ibiza FR '08

« Odpowiedz #77 - Wtorek, 04.12.2012, 20:43:50 - NIEPRZECZYTANA »

A tam od razu nie ma co wszystkie ASO krytykować, chociaż rzeczywiście dużo zależy od tego na kogo się trafi.. Osobiście od 12lat serwisuje swoje Seaty tylko w jednym serwisie specjalizującym się w grupie VAG i naprawdę można gości nazwać fachowcami.
A z kolei w innym ASO Seat sprzedawałem swojego ostatniego Leona( na życzenie kupującego) to szczerze nic wiele auta nie sprawdzili ;)  a z kupujących kasę za to tylko wyciągnęli. Tak czy tak leonik był czysty jak łza, tak że kupującemu się po prostu udało...
Zapisane
Zioom Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Inne niż Seat

« Odpowiedz #78 - Wtorek, 22.01.2013, 18:35:15 - NIEPRZECZYTANA »

...
« Ostatnia zmiana: Sobota, 24.08.2013, 17:06:28 wysłane przez Zioom » Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #79 - Środa, 23.01.2013, 09:53:13 - NIEPRZECZYTANA »

Zioom, zalogowałeś się na forum tylko po to, żeby napisać tą wiadomość :?:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #80 - Środa, 23.01.2013, 15:39:43 - NIEPRZECZYTANA »

nawet jeśli to uważam że dobrze zrobił
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #81 - Środa, 23.01.2013, 16:08:57 - NIEPRZECZYTANA »

nawet jeśli to uważam że dobrze zrobił
Może i dobrze, ale trochę to dziwne zważywszy na "Samochód: Inne niż Seat".
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #82 - Środa, 23.01.2013, 16:18:59 - NIEPRZECZYTANA »

jeśli nie ma u nas możliwości pisania jako gość to jak miał nas ostrzec, jeśli intencje są czyste to ja jestem zadowolony że ktoś chce mnie ostrzec przed kiepskim "fachowcem", nawet jeśli jeździ hondą ;)
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #83 - Środa, 23.01.2013, 17:13:11 - NIEPRZECZYTANA »

dokładnie. kacperix, ma racje. Uważam tak samo. :)
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #84 - Środa, 23.01.2013, 17:46:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: kacperix
jeśli intencje są czyste
Skąd pewność, że są? A może konkurencja robi pod górkę? To takie moje spostrzeżenia wynikające z doświadczenia. Nie kwestionuję prawdziwości opinii Zioom, tylko zastanawiam się skąd w Was taka pewność, że to co napisał to prawda. Tak czy inaczej trzeba będzie zmienić zasady umieszczania "poleceń", bo do "niepoleceń" zastrzeżeń nie mam póki co.
Zapisane
Zioom Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Inne niż Seat

« Odpowiedz #85 - Wtorek, 05.02.2013, 21:50:11 - NIEPRZECZYTANA »

W związku z tym,że udało mi się dojść do porozumienia z firmą Sztukalakierowania,która zechciała honorowo załatwić całą sprawę,chciałbym napisać,że finalnie jestem zadowolony z wstępnego zakończenia tej trudnej sytuacji,jednocześnie po tym,co zaproponował właściciel,mogę wycofać mój wpis na temat niesolidności firmy w związku z reklamacją,którą złożyłem i cieszę się,że są gotowi stanąć na wysokości zadania.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 24.08.2013, 17:07:54 wysłane przez Zioom » Zapisane
amstaff14 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 1994 1.3 benz/lpg

« Odpowiedz #86 - Niedziela, 18.01.2015, 12:50:03 - NIEPRZECZYTANA »

Ja nie polecam warsztatu w Inowrocławiu Marcin Lewandowski ul. Andrzeja.Może sam właściciel jest dobry ale jego pracownicy są kitu,nic nie potrafią.Wiem to bynajmniej po moim aucie.Dałem tłumik do spawania tylko a przy spawaniu rozwalili mi sterownik silnika.Nie polecam,
Zapisane
siwykomar Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 1.4 8v 1999

« Odpowiedz #87 - Wtorek, 12.04.2016, 10:26:37 - NIEPRZECZYTANA »

Byłem w tym warsztacie http://geometriakol.waw.pl/ na zrobienie geometrii.

zrobiłem tylko zbieżność i całe szczeście nie płaciłem. W weekend pojechałem na przegląd i ku mojemu zdziwieniu, okazało sie, że śruby przy amorkach niebyły dokręcone (to mi wyjaśniło lekkie wstrząsy  ;D ). Przez to muszę sprawdzić jeszcze cały układ kierowniczy, bo przy hamowaniu trzesie mi kierownica (tylko podczas hamowania).

wiec omijajcie warsztacik
Zapisane

LPG STAG2-W
skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #88 - Środa, 13.04.2016, 18:27:14 - NIEPRZECZYTANA »

jedź na jakąkolwiek stację gdzie robia przeglądy i za 30zł na szarpakach przetrzepią Ci całe zawieszenie.Jak nic nie znajdą to zainteresuj się tarczami-wg. mnie to one krzywe
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
siwykomar Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 1.4 8v 1999

« Odpowiedz #89 - Czwartek, 14.04.2016, 08:29:15 - NIEPRZECZYTANA »

już mam potwierdzenie :) szfagier zasugerował właśnie wymiane klocków i tarcz. Ah, ta ma ibi - ciągnie kase a mało daje :D
Zapisane

LPG STAG2-W
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Niepolecane warsztaty
Skocz do: