+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Trzęsię się całe auto i brak mocy
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzęsię się całe auto i brak mocy  (Przeczytany 7642 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Kajos Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Chodziez
Samochód: Seat Cordoba SX 1,9 TDI AHU

« Środa, 09.05.2007, 09:23:33 - NIEPRZECZYTANA »

Gdy ciaglem przyczepe to na 4 i 5 biegu przy obrotach 1700-2000 auto zaczelo sie trzasc.
Dzialo sie to wtedy gdy samochod ciagnal-przy odjeciu gazu ustawalo.
Jako ze kiedys mialem podobny objaw (ale tak mocno nie trzeslo) sprawdzilem odrazu poduszki silnika.Wtedy na przedniej odpadl lepek sroby wiec wkrecilem nowa i ustalo :?
Teraz myslale ze bedzie podobnie ale nic z tego.Wszystkie poduszki byly ok.Trzeslo nadal :satan:
Ale po 2 dniach  :love: wszystko ustalo  :zakrecony: Nic nie trzesie jedzie sie jak powinno :los:
Zastanawiam sie co to moze byc?
Auto ma najechane 200 tys (udekumentowane)
Moze to sprzeglo juz daje znac ze tarza nowe sprawic :niewiem:
Co wy na to
Zapisane

Dobrzy ludzie ida do nieba,zli dostaja sie wszedzie
marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #1 - Środa, 09.05.2007, 14:38:27 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Kajos"
Moze to sprzeglo juz daje znac ze tarza nowe sprawic :niewiem:
Co wy na to

Może tak być. Większe obciążenie przyczpką i sprzęgło szybciej puszczało. A jak po dwóch danich ustało - to już jeździłeś bez przyczepy?
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #2 - Środa, 09.05.2007, 18:21:39 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "marmax3"
Większe obciążenie przyczpką i sprzęgło szybciej puszczało.

Byłoby to odczuwalne na niższych biegach, a szczególnie przy ruszaniu, więc nie sądzę, że to sprzęgło...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Kajos Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Chodziez
Samochód: Seat Cordoba SX 1,9 TDI AHU

« Odpowiedz #3 - Środa, 09.05.2007, 19:37:26 - NIEPRZECZYTANA »

Wszystko mialo miejsce tylko na 4 i 5 biegu przy w/w obrotach
Na 4 jakby ciutke mniej trzeslo ale na 5 to byla tragedia
Paliwo tez nie ma winy bo mam jeszcze instalacje oddzielna na OR i na obydwoch paliwach bylo to samo :lodzik:
Zapisane

Dobrzy ludzie ida do nieba,zli dostaja sie wszedzie
Jacenty85
Gość



« Odpowiedz #4 - Środa, 09.05.2007, 23:25:08 - NIEPRZECZYTANA »

Też chciałbym Ci pomóc ale jak dla mnie za mało podałeś konkretów. Chodzi o sam efekt "trzęsienia".
Zapisane
piguu
Gość



« Odpowiedz #5 - Czwartek, 10.05.2007, 05:34:45 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, miałem taki objaw jak ciągałem przyczepke autem ojca (Mk3 1.6 ABU) na 4 i 5 biegu coś strasznie trzasało :/ Okazało sie ze to przyczepka ( niewywazone koła, kazda inna opona) i przy większych prędkościach ok 70-85 czułem trzesienie...
Nie wiem jednak czy o to chodzi... Nie może być tak, że jednego dnia trzesie a drugiego już ustaje : :ok:
pozdrawiam
Zapisane
Kajos Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Chodziez
Samochód: Seat Cordoba SX 1,9 TDI AHU

« Odpowiedz #6 - Czwartek, 10.05.2007, 19:10:37 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "piguu"
Witam, miałem taki objaw jak ciągałem przyczepke autem ojca (Mk3 1.6 ABU) na 4 i 5 biegu coś strasznie trzasało :/ Okazało sie ze to przyczepka ( niewywazone koła, kazda inna opona) i przy większych prędkościach ok 70-85 czułem trzesienie...
Nie wiem jednak czy o to chodzi... Nie może być tak, że jednego dnia trzesie a drugiego już ustaje : :ok:
pozdrawiam

Wina przyczepy to napewno nie byla
Przedtem tez tak trzeslo(mam na mysli za 1 razem)  objawy byly identyczne i do tego jak gwltownie puscilem gaz i znowu nacisnolem to rabalo mi cos z prawej strony.
Pozniej sie okazalo ze to wina tej poduszki co opisalem wyzej (silnik byl luzny i w czasie gwaltownych zmian obrotow podnosil sie )
Narazie objaw ustal i jest oki ;-)
Zapisane

Dobrzy ludzie ida do nieba,zli dostaja sie wszedzie
el_sietee Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza 1.9 TDI 101 KM 2003r.

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 29.07.2014, 14:35:08 - NIEPRZECZYTANA »

Witam mam problem z moja Ibizą 1.4 z 1997r. otóż dziś rano podczas jazdy i wrzucania biegu 3,4 i dodawania gazu nagle zaczęło telepać całym autem tak że nie możliwa była jazda na 4 biegu przy prędkości 60 km/h jedynie maks 40/45 na trójce. Jakoś dojechałem pomału do domu z pracy a gdy wysiadłem z auta zajrzałem pod maskę i wtedy zaniepokoił mnie widok trzęsącego się całego silnika. Nigdy tak się nie działo nie wiem co to może być spotkał się ktoś z podobnym problemem? Przepraszam że pisze od razu jak założyłem konto na tej stronce ale nie widziałem popularniejszego forum by się czegoś konkretnego dowiedzieć w mojej sprawie a bardzo zależy mi na czasie ponieważ potrzebuje auta do pracy.

od KYS: Najpierw sprawdzamy co jest na forum!
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 29.07.2014, 15:31:42 wysłane przez KYS » Zapisane
gabafp
Gość



« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 25.08.2014, 17:54:49 - NIEPRZECZYTANA »

Witam więc ja sie też podpinam... mam dośc duży problem z moją ibizą 1.0 z 99 benzyna. Rano gdy odpaliłam silnik zauważyłam , że na jałowym biegu faluje raz ma 1000 obr. a raz 900 gdy wyjechłam z bramy wleciała 2 zaczeło autem szarpać , zrobił żabcie kilka razy ale nie zgasł , ten problem dzieje się przy wrzucaniu 2 i 3 oraz gdy sciagam noge z gazu, a potem juz idzie dobrze... dodam , że moja mama jeździła tym autem i pojeździła sobie na rezerwie przypuszczam , że pociągnął nieco śmieci , lecz widze, że nie tylko ja mam taki problem ;(
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #9 - Poniedziałek, 25.08.2014, 18:14:49 - NIEPRZECZYTANA »

http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=62.0
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Trzęsię się całe auto i brak mocy
Skocz do: