+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Problem z moca silnika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z moca silnika  (Przeczytany 26415 razy)
0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.
marcinw
Gość



« Odpowiedz #45 - Czwartek, 23.11.2006, 11:31:46 - NIEPRZECZYTANA »

Nie jestem specjalistą, ale po mojemu:

1.jeśli chodzi o komputer, lepiej chyba wyjdzie poszukać firmy, która specjalizuje się w tego typu sprawach (tzn. robi tylko kompy) i pewnie znacznie taniej go przeprogramują

2.sondy lambda nie opłaca się chyba kupować używanej. A nówka ok. 400 PLN (przynajmniej do mojego silnika, jak patrzyłem niedawno na www.bosch.pl w cenniku - u Ciebie może być trochę inaczej). Wymiana prosta, ale chyba opłacałoby się wyzerować i sprawdzić błędy kompa po całej operacji (czyli VAG się kłania).

3.AFAIR, zmieniałeś świece. A sprawdziłeś ustawienia elektrod ? Bo ja sobie ostatnio to zrobiłem - zamiast 4-elektrodowych założyłem stare 3-elektrodowe, które dokładnie wyregulowałem i chyba jest trochę lepiej  :zakrecony:

4.na Twoim miejscu zastanowiłobym się, czy opłaca się tracić czas i kasę - czy nie lepiej pojeździć jak jest, starać się co nieco odłożyć i wymienić bryczkę
Zapisane
FoRmAt
Gość



« Odpowiedz #46 - Piątek, 24.11.2006, 10:19:24 - NIEPRZECZYTANA »

nie no vaga mam..wiec nie ma problemu..lambde bede mial w nast. tygodniu..niestety nie stac mnie na nowa 400 a wezme uzywke od kumpla za 50 zeta..i wyzeruje blad..i zobaczymy

wracajac do swiec..mam zlozone prawdopodobnie 2 elektrodowe.. NGK..bo takie byly przedtem wiec takie same kupilem..nie zmienialem na 4 czy 3 elektrodowe..przerwy na swiecach sprawdzilem i jest OK..zobaczymy co da prawie nowa sonda  :mrgreen:

a z kompem da se spokoj..jak juz wymiana sondy nie da..to zakupie uzywke kompa z takim samym numerem bosch za 150 zeta na allegro i zasadze..to powinno pomoc..a jak nie..to nic wieej nie wymieniam..bo rzeczywiscie nie oplaca mi sie to !!!

zgadzam sie z przedmowca  :hmm:
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Problem z moca silnika
Skocz do: