Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Trzeszczący hamulec ręczny i dziwny dźwięk przy skręcie kierownicy  (Przeczytany 6325 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mabus007 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Leon Kombi 2015 1.6 TDI SE

« Poniedziałek, 05.12.2022, 00:33:04 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich,
Może ktoś miał podobny problem do mojego i mógłby doradzić jak go wyeliminować. W moim Seacie Leon kombi 2015 podczas postoju i zaciągnięciu ręcznego podczas wysiadania albo po zabujaniu na boki auta słychać dziwny metaliczny dzwięk wydobywający się z okolicy tylnej osi gdzie zlokalizowany jest ręczny. myślałem na początku ze to mogą być amortyzatory ale dźwięk tylko występuje jak jest zaciągnięty ręczny i nasilony jest jak parkuje na wzniesieniu. Czy ktoś się z czymś takim spotkał wcześniej ? Miałem kilka już samochodów i parkowaniem na górkach ale takiego problemu nigdy miałem.

Drugi nurtujący mnie problem to podczas pełnego obrotu kierownica w prawo bądź w lewo podczas postoju na włączonym silniku słychać chrapotanie i trzeszczący dzwięk taki jakby metalowo-gumowy. Najwczesciej jak wykonuje taki manewr kierownica na wzniesieniu również. Jakieś podpowiedzi jak to można naprawić ? Mam zaklepaną wizytę u mechaników w Seacie po raz kolejny i za pierwszym razem nie mogli znaleść przyczyny to chciałbym ich bardziej naprowadzić jak szybko zlokalizować i naprawić usterkę. Dziękuję bardzo za pomoc i porady.

Pozdrawiam
Mateusz

Napisano: Poniedziałek, 05.12.2022, 00:23:42


Dodaje filmiki:
https://www.szybkiplik.pl/9NaiCN3c3A
https://www.szybkiplik.pl/7HE4qY675a
Zapisane
konfucjusz Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Samochód: Cordoba 6L2 2003 1.9 TDI 100KM

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 13.12.2022, 22:09:15 - NIEPRZECZYTANA »

z dźwiekiem na wzniesieniu też tak mam. Parkuje na wzniesieniu uzywając nożnego, zaciągam ręczny i puszczając nożny słychać jak (chyba) metal o (chyba)metal zatrze na chwile. Auto stoi sobie a ja wysiadam, ręczny działa normalnie

Z kierownicą nie wiem, jak ASO wzrusza ramionami to mogę tylko zasugerować zmiane ASO
Zapisane
ViktorTg Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 23.02.2023, 08:17:18 - NIEPRZECZYTANA »

Dziękuję. Spróbuję w takim razie zastąpić ASO
Zapisane

Porsche90 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline
Moderowany




Samochód: GOLF 2012

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 27.04.2023, 13:12:38 - NIEPRZECZYTANA »

Też kiedyś miałem taki problem, ale przyznam szczerze, że nie pamiętam jak to trzeba zrobić, ale była to chyba dość skomplikowana sprawa
 Nieuzgodniona reklama!
« Ostatnia zmiana: Piątek, 02.06.2023, 15:18:35 wysłane przez KYS » Zapisane
auto33
Świeżak
Offline Offline



Samochód: SEAT IBIZA

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 08.01.2024, 10:27:04 - NIEPRZECZYTANA »

Cześć!

Co do pierwszego problemu z metalicznym dźwiękiem podczas zaciągania ręcznego, to być może warto sprawdzić linki hamulcowe związane z ręcznym. Mogą być one luzem lub wystawione na niewłaściwe działanie, szczególnie podczas parkowania na wzniesieniu. Mechanicy mogą dodatkowo sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń w mechanizmach hamulcowych z tyłu, które mogą powodować ten dźwięk.

Co do drugiego problemu z trzeszczącym dźwiękiem podczas pełnego obrotu kierownicy, może to być związane z układem kierowniczym, przegubami lub nawet powiązane z zawieszeniem. Warto sprawdzić, czy nie ma luzów w układzie kierowniczym i zawieszeniu oraz czy gumowe elementy nie są zużyte.

Przygotuj dla mechaników jak najwięcej informacji dotyczących warunków, w których występują te dźwięki, to z pewnością pomoże im w szybszej diagnozie.

Mam nadzieję, że mechanicy szybko znajdą rozwiązanie dla Twojego problemu. Trzymam kciuki!  ;)
Zapisane

Pozdrawiam, ;D
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Trzeszczący hamulec ręczny i dziwny dźwięk przy skręcie kierownicy
Skocz do: