+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Hamulec nie zadziałał
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hamulec nie zadziałał  (Przeczytany 2749 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
tomix1992 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 6L

« Poniedziałek, 31.08.2015, 21:20:09 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
Jestem posiadaczem Seata Ibizy 6L, 1,9TDI 2004r. Od jakiegoś czasu, co jakiś czas nie działa mi hamulec kiedy chcę nagle zahamować. Sytuacja wygląda tak, że podczas jazdy przy próbie hamowania, hamulec wpada do samej deski i nie działa, lub lekko hamuje przy samym końcu. Kiedy zaś puszczę hamulec i zaczynam hamować ponownie, wtedy działa od razu. Sytuacja ta powtarza się tylko co jakiś czas (Średnio raz na kilka dni). Początkowo myślałem, że to zapowietrzony układ, więc oddałem auto do mechanika, wymieniony został płyn hamulcowy i układ został odpowietrzony. Po odebraniu auta działo się to dalej, potem miałem 2 tygodnie spokoju i nic się nie działo, a teraz znowu miałem taki przypadek (hamulec zadziałał dopiero gdy wcisnąłem go za trzecim razem) i bardzo mało brakowało do  stłuczki...
Mechanicy niestety rozkładają ręce, a ja boję się dalej tym samochodem jeździć, bo jeśli nie zadziała w nagłym przypadku (robię dziennie 100km na autostradzie), mogę źle skończyć :(
Czy ktoś wie co może to powodować?
Będę wdzięczny za każdą poradę.

Pozdrawiam!
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 31.08.2015, 21:42:52 - NIEPRZECZYTANA »

zacznij od wymiany pompy
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
tomix1992 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Ibiza 6L

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 01.09.2015, 19:34:04 - NIEPRZECZYTANA »

Tak też zrobiłem, dzisiaj zleciłem mechanikowi wymianę pompy na nową. Innej opcji nie widzę. Zobaczymy co to da :)

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Hamulec nie zadziałał
Skocz do: