+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Silnik ibizy gaśnie po wjechaniu w kałużę
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Silnik ibizy gaśnie po wjechaniu w kałużę  (Przeczytany 31131 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
geronimo3
Gość



« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 29.05.2006, 17:22:40 - NIEPRZECZYTANA »

Cześć
Miałem coś podobnego jak było mokro (mgła, wilgotne powiertzre) silnik nie palił a jak zaskoczył to nie chciał wejść na obroty. Parę razy nie mogłem go odpalić dopiero gdy słońce wyszło i silnik w mirę był such odpalał. Jeździłem tak 2 lata sprawa występowała sporadycznie. Ale któregoś razu jak odmówił mi posłuszeństaw przypadkiem dotknęłem cewki i poczułem  :satan: . Wytarłem cewkę z wilgoci i odpaił.  Dla potwierdzenia zaszalałem i ostro wjechałem w kałuze oczywiście woda na całym silniku i stop motorek najpierw dławi się szarpie ja mu gaz a on koniec. Wycieram cewkę i jade dalej.
Cewk miała delikatne pęknięcie i jak weszła wilgoś diła do masy, dopiero póżniej gdy woda zaczela robić swoje plastik popekał że była szczelina 1mm widoczna. Wymiana cewki i spokój. Świece też wcześniej wymieniłe ale nie przyszło mi do głowy że to przknięta cewka
Pozdrowienia
Zapisane
kiko1
Gość



« Odpowiedz #16 - Wtorek, 30.05.2006, 20:02:22 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: geronimo3
Cześć
Miałem coś podobnego jak było mokro (mgła, wilgotne powiertzre) silnik nie palił ....



OK,dzięki za informację,     :pub:  Mam  jeszcze pytanie. Czy po wymianie cewki, po wjechaniu w kałużę  zdarza się ,że czasem szarpnie ,czy wszystko jest OK?   POZDRAWIAM
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #17 - Wtorek, 30.05.2006, 20:15:27 - NIEPRZECZYTANA »

czyzbys cos w tej kwestii ustalil w swoim autku  :hmm:  ... cos wymieniles i czy dalo to poprawę  :?:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
kiko1
Gość



« Odpowiedz #18 - Czwartek, 01.06.2006, 21:05:43 - NIEPRZECZYTANA »

Spryskałem sprayem z wodą z kanału auto na rozgrzanym silniku i wszystko było OK.
Na cewce zapłonowej nie widac żadnych pęknięc. Trzy dni temu ( niedziela) dopiero porządnie popadało ,więc wyruszyłem trochę postac samochodem w deszczu. Ku memu zdziwieniu jechałem bez niespodzianek,dopiero po wjechaniu w taką kałużę że woda zalała przednią szybę, samochód 2-3 razy szarpnął ale jechał dalej.Wróciłem bez przeszkód do domu.
Ostatnią rzeczą jaką wymieniłem, a po której problem zniknął (no chyba zniknął, bo dojechałem bez zatrzymania) to czujnik temperatury. :?  Na razie nie miałem kiedy pojechac do mechanika żeby sprawdzic czujnik Halla (pracuje ostatnio od 8.00 -20.00)
Czekam na kolejny porządny deszcz,  będę polował na największe kałuże i przekażę jak zachowywał się samochód. Pozdrawiam
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 01.06.2006, 21:30:03 - NIEPRZECZYTANA »

Uważaj bo w kałużach są przeważnie dziury i żebyś nie musiał wymienić zawieszenia
 :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #20 - Czwartek, 01.06.2006, 21:41:44 - NIEPRZECZYTANA »

Ostatnio znajomego żonka wjechała w kałuże, zostawiając tam zawiechę od wydechu i tablicę rejestracyjną.. Wróciła do domu szorując wydechem po asfalcie, a jej mąż pojechał po tablicę. Swojej nie znalazł, ale za to 4 inne :D
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
kiko1
Gość



« Odpowiedz #21 - Piątek, 02.06.2006, 19:36:11 - NIEPRZECZYTANA »

Podobno za uszkodzenie samochodu na dziurach na drodze ,można dostac odszkodowanie od właściciela drogi (czy zarządcy -cooś takiego).No oczywiście wcale nie chcę uszkodzic samochodu, po co jeszcze jeden problem. Pozdrawiam

PS.  w dalszym ciągu czekam na deszcz
Zapisane
woj Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lublin
Samochód: VW Sharan TDI 130KM+VIR + Cordoba Vario 1.6+LPG

« Odpowiedz #22 - Piątek, 02.06.2006, 20:01:06 - NIEPRZECZYTANA »

No to deszczu u nas dostatek
Z tym odszkodowaniem to tylko teoria. Ze trzy lata temu walczyłem za zgiętą alufelę.
Jakbym zostawił w dziurze pół auta to może miałbym jakąś szansę na odszkodowanie.
Jednym słowem nie warto wpadać w dziury.
 :pub:
Zapisane

VW SHARAN TDI \\\\\\\\\\\\\\\'01 130 KM+vir  :bounce: i SEAT CORDOBA VARIO 1,6 \\\\\\\\\\\\\\\'98 :seat:
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #23 - Piątek, 02.06.2006, 20:06:33 - NIEPRZECZYTANA »

Nie warto wpadać, ale odszkodowanie można uzyskać, tylko trzeba się mocno postarać (najepiej ze zdjęciami dziury włącznie) W którymś auto-świecie był artykuł na ten temat, jak znajdę, to wrzucę skan..
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #24 - Piątek, 02.06.2006, 21:36:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "heartless"
W którymś auto-świecie był artykuł na ten temat, jak znajdę, to wrzucę skan..

Widzialem to ale nie moge doszukac sie... ale zdejcia za wazne i to z datownikiem lub gazeta w tle z data.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #25 - Piątek, 02.06.2006, 22:35:35 - NIEPRZECZYTANA »

Wystarczy wezwać Policję lub Straż Miejską , żeby spożądzili protokół. Nie każdy wozi aparat ze sobą - codziennie.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #26 - Piątek, 02.06.2006, 22:40:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "punchoo"
Nie każdy wozi aparat ze sobą - codziennie.

Ale prawie kazdy... teraz takie telefony wypasione robia ze 1.3 Mpx to standard juz  :ok:  a taka zabaweczka sie moze przydac bardzo na drodze.
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #27 - Piątek, 02.06.2006, 22:59:39 - NIEPRZECZYTANA »

Ja wiem co robią bo miałem niezły - ale obecnie niemam fona z aparatem, dlatego podpiera swoją teorię i radę w inny sposób.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

kiko1
Gość



« Odpowiedz #28 - Sobota, 03.06.2006, 15:38:21 - NIEPRZECZYTANA »

Popadało dzisiaj ,więc pojeździłem po kałużach. I nic. Nic sie nie działo. Nawet nie jęknął .Bez problemu jeździłem w deszczu. Albo coś zaskoczyło,albo ,no nie wiem już sam :niewiem:  Mam te ibize 1,5 roku, i cały czas był ten problem z jazdą w deszczu. Może ten czujnik temperatury miał winę. Ale sie ciesze , że na razie jest wszystko OK. :smile:  Pozdrawiam


PS. Piłeś? - Nie jedź !
      Nie piłeś? -  Wypij !
Zapisane
spons Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Siewierz
Samochód: Ibiza TDI+ 170KW

« Odpowiedz #29 - Sobota, 03.06.2006, 18:33:30 - NIEPRZECZYTANA »

Ja kiedys przetrzaslem 2 opony i pokrzywilem 2 fele na dziurze. Tel. po psy, protokolik, fotki i kasa po 2 m-cach, jeszcze na nowe amory starczylo :mrgreen: Oprocz tego ze czekalem 3 czy 4 godziny na policje to o nic wiecej nie musialem walczyc.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Silnik ibizy gaśnie po wjechaniu w kałużę
Skocz do: