+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Gwizd klimatyzacji
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gwizd klimatyzacji  (Przeczytany 15900 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #15 - Poniedziałek, 09.06.2014, 14:13:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KKKKris
A w ogóle powinno ubywać???
Ja miałem szczelną klimę i za siedem lat ubyło połowę czynnika. Niby układ zamknięty ale zawsze jakieś straty na połączeniach są, inaczej byłoby perpetum mobile i zakłady obsługujące klimę oprócz odgrzybiania i napełniania po uszkodzeniach, nie miałyby co robić
Zapisane
altek14 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Oborniki
Samochód: Seat Altea XL 2013 1,4 TSI

« Odpowiedz #16 - Piątek, 13.06.2014, 22:20:08 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wiem jak to z ubytkami ale wszystko działa :) może coś dokrecili czy uszczelnili. Nic nie wspominali.
Zapisane
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #17 - Niedziela, 15.06.2014, 17:24:38 - NIEPRZECZYTANA »

Czesto gęsto w układach klimatyzacji brak czynnika albo jest go za duzo po dobiciu. Układ jest niby szczelny ale nie ma możliwości żeby coś delikatnie nie uciekało.
Sam z włąsnego doświadczenia wiem, że ważną częscią układu jest dysza rozprężna(nie mylić z zaworem). Mało który serwis wie że coś takiego jest, a jak wiedzą to nie chce im się tego wymieniać (koszt ok 10 zł nowej), bo klient przyjedzie znow i będa mieli podstawe do naprawy klimy co wiąże się z dużymi kosztami dla klienta, który nie wie, że za 10 zł ma naprawioną klime.

Ostatnio miałem przypadek że gość miał nabitą klime. Wszystko pięknie i wogóle, wydruk ile nabite itp i klima do 25 stopni  na zewnatrz super działała a powyżej już nie. Okazało się ze firma miała zepsutą wagę. Odciągneli z klimy gościowi 50 g czynnika a faktycznie 650g i nabili ponownie 750 g a faktycznie 1400g. Klima chwilę działała spoko a później znów tragedia(rozłączało kompresor na za wysokie ciśnienie). Po ściągnieciu w innym serwisie czynnika, wymianie dyszy i nabiciu klima ożyła. Na wylocie z kratek 4 stopnie, przy 30 na zewnatrz.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 15.06.2014, 17:26:07 wysłane przez uszek » Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
altek14 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Oborniki
Samochód: Seat Altea XL 2013 1,4 TSI

« Odpowiedz #18 - Niedziela, 06.07.2014, 17:29:39 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich. KKKKris przesłał schemat temperatury działania klimy. Niestety, po serwisie, dobiciu czynnika, przy 35 stopniach na zewnątrz minimum jaki mi wskazał przy pomiarze termometr to 7,5 stopnia. Podczas jazdy 6,5 stopnia :( W serwisie (a byłem w dwóch) mówią że w normie. Za parownikiem jest 3 stopnie, na wylotach na wolnych obrotach 7-8 stopni. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie w Altei Wy macie temperatury w klimie na wylotach? Wydaje mi się że cosik nie tak. Koledze w ibizie z manualną klimą 5 na wylocie, wówczas miły chłodek. Proszę o podpowiedzi :)

Napisano: Niedziela, 06.07.2014, 18:28:27


Mam climatronic dwustrefowy, może przepustnice się nie domykają i ciepłe wpada? Jak to sprawdzić, żadnych błędów nie ma :(
Zapisane
mac456x9 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Płock / Warszawa
Samochód: Seat Leon MY10' 2.0 TDI FR

« Odpowiedz #19 - Poniedziałek, 07.07.2014, 15:01:05 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mam w swoim golfie przy 30* na zewnątrz 5-6* w kratce. Przy 20* na zewnątrz jest to około 8 czy 9*. Ta temperatura wg mnie jest zależna od temp zewnętrznej.
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #20 - Poniedziałek, 07.07.2014, 15:40:52 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: altek14
W serwisie (a byłem w dwóch) mówią że w normie.
To co wstawiłem to właśnie norma. Dokumentacja serwisowa. Twój wynik jest na granicy normy. 35 na zewnątrz, ok 6 w kratce.
A swoją drtogą, też miałem kiedyś wrażenie, że mi słabo klima chłodzi, ale pomiar wykazał, że nie mogę się niczego czepić. Może tttm??
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 07.07.2014, 15:43:45 wysłane przez KKKKris » Zapisane

altek14 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Oborniki
Samochód: Seat Altea XL 2013 1,4 TSI

« Odpowiedz #21 - Wtorek, 08.07.2014, 14:21:49 - NIEPRZECZYTANA »

Dziękuje za podpowiedzi. Trochę sie uspokoiłem. Miłego dnia :)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» Gwizd klimatyzacji
Skocz do: