+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Filtr Stożkowy
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr Stożkowy  (Przeczytany 186386 razy)
0 użytkowników i 23 Gości przegląda ten wątek.
falla_x
Gość



« Odpowiedz #60 - Sobota, 03.06.2006, 11:04:44 - NIEPRZECZYTANA »

infra a dlugosc dolotu jakos fachowo wyliczales czy jak ci sie ucielo rurke tak zalozyles ?? a co do silnika to masz pewnei taki sam jak ja 1.4 aex plastikowy kolektor na wielopunkcie bo silnik wyglada identyko jak moj , a kolejne pytanko czy naprawde jest taka duza roznica po zalozeniu stozka, odczuwalne jest np. lepsze wkrecanie na obroty czy polepszenie przyspieszenia , czy elstycznosc na poszczegulnych biegach ?? u mnie jak jade na 4 i z mocno docisne pedal gazu lapie jakiegos mola i zamiast isc do pszodu czuje jak go stopuje :/ czy po zamontowaniu takiego dolotu ten efekt ustapi??
Zapisane
Infra
Gość



« Odpowiedz #61 - Sobota, 03.06.2006, 11:18:28 - NIEPRZECZYTANA »

nie sa ta jakies szokujace zmiany ale ja odczulem nieco lepsze przyspieszenie, zdecydowanie lepiej sie kreci i nie ma juz wspomnianego przez ciebie mula .. teraz przy kazdej zmianie biegu od razu ciagnie bez zadnego "rozkrecania sie"

dlugosc dolotu mam ok 40 cm - tyle mniej wiecej powinien wynosic z tego cowiem
Zapisane
4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #62 - Sobota, 03.06.2006, 11:44:37 - NIEPRZECZYTANA »

a co z kwestia niedogrzania silnika - bo o to chodzi w stozku zeby bylo ogolnie zimne powietrze? czy silnik nie bedzie cierpial z powodu niedogrzania (zwlaszcza w zimie)? czy nie bedzie wiecej palil albo czy nie bedzie innych problemow?
po co wiec fabrycznie zalozona jest rura cieplego powietrza? :niewiem:
gdzie tu haczyk? :hmm:
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
Infra
Gość



« Odpowiedz #63 - Sobota, 03.06.2006, 13:21:11 - NIEPRZECZYTANA »

na lato oplaca sie zdejmowac ta rure bo stozek ma zasysac zimne powietrze... z koleji w zime tak jak mowisz rura powinna byc podlaczona zeby zasysac mieszanke cieplozimnego powietrza z powodow ktore wymieniles.. wiec jak bedzie sie zblizac zima to mozna pomyslec o modyfikacji ukladu i podprowadzic niewielka rurke do dolotu
Zapisane
Tracer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: W-wa
Samochód: Leon II1.6 TDI CAYC , Ibiza III 1,2 AZQ Caddy1,9 SDI

« Odpowiedz #64 - Sobota, 03.06.2006, 13:49:31 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Infra"
nie sa ta jakies szokujace zmiany

Zatankuj 98 :satan:  ;-)
Zapisane

Seat Leon II 1,6TDI, Power by CAYC  147KM by VTEC,
prowadzi WAZE, I-GO,AM PL i Janosik, hamuje ATE Ceramic
WSZYSTKOMAJĄCE RADIOhttp://klubseata.pl/forum/index.php?topic=17336.0
MONTAŻ KLIMY http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5144.0
STEROMNIK KLIMY MOJEGO POMYSŁU http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=5188.0
WYMIANA ALTERNATORA http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8724.msg130948#new
4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #65 - Sobota, 03.06.2006, 14:02:26 - NIEPRZECZYTANA »

czyli podsumowujac:
stozek to fajny bajer bo daje inny dzwiek i czasem moze dodac jakiegos KM, ale to raczej zabawa na lato a na zime powrot do seryjnych rozwiazan (lub doprowadzenie rura cieplego powietrza)?
no chyba ze ktos ma w planie zrobienie dolotu oraz wydechu plus inne modyfikacje, przez co bardziej zyska na mocy - wtedy ma to dla mnie wiekszy sens.
no chyba ze zbyt to uproscilem to mnie poprawcie :ok:
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
Infra
Gość



« Odpowiedz #66 - Sobota, 03.06.2006, 15:35:50 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "4th_horseman"
czyli podsumowujac:
stozek to fajny bajer bo daje inny dzwiek i czasem moze dodac jakiegos KM, ale to raczej zabawa na lato a na zime powrot do seryjnych rozwiazan (lub doprowadzenie rura cieplego powietrza)?
no chyba ze ktos ma w planie zrobienie dolotu oraz wydechu plus inne modyfikacje, przez co bardziej zyska na mocy - wtedy ma to dla mnie wiekszy sens.
no chyba ze zbyt to uproscilem to mnie poprawcie :ok:


nie trzeba koneicznie doprowadzac rury na zime.. stozek nie jest wtedy tak efektywny ale niemniej to wciaz lepsza wydajnosc niz na fabrycznym

[ Dodano: 2006-06-03, 16:36 ]
Cytat: "Tracer"
Cytat: "Infra"
nie sa ta jakies szokujace zmiany

Zatankuj 98 :satan:  ;-)


jezdze na V-power racing  :satan:
Zapisane
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #67 - Sobota, 03.06.2006, 21:37:02 - NIEPRZECZYTANA »

ja tam jezdze caly rok  i zadnego  cieplego powietrza  niedoprowadzam i nic sie niedzieje   doprowadzenie cieplego powietrza  mija sie  z celem
Zapisane

Infra
Gość



« Odpowiedz #68 - Sobota, 03.06.2006, 21:56:03 - NIEPRZECZYTANA »

a tak to wszystko ladnie wyglada w lepszej jakosci :]
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #69 - Sobota, 03.06.2006, 22:10:32 - NIEPRZECZYTANA »

Infra, - opisz jak zwiekszyło Ci sie spalanie.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #70 - Sobota, 03.06.2006, 22:21:47 - NIEPRZECZYTANA »

hmm  cos mi tu niepasuje  sory za ot  ale  mam takie pytanie  bo cos z twojim  deklem   jest chyba nie tak   patrzac na silnik  wyglada na aex  a dekiel masz od abd   cos  chyba ktos kiedys rzezbil  ten silnik u ciebie  albo niewiem  chodzi mi o to wyciecie   na linke  na deklu     silnika  aex  tego  niemaja   a jestem  pewien ze niemasz  abd  
co do dolotu zrob jeszcze sciane  by oddzielic  filtr od  silnika by jaknamniej ciegnal  cieplego powietrza   napewno cos   tez to  sa  i zrob  dolot  zimnego  powietrza z pod zderzaka   rura  aluminiowa   zawsze   to  dodatkowy nawiew   na storzek  
ogulnie ladnie to wyglada   i napewno  jakis efekt jest
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #71 - Sobota, 03.06.2006, 22:33:28 - NIEPRZECZYTANA »

Mam AEX'a i tak samo wygląda - jutro jakiś pikczer zrobię - bo też zrobiłem alternatywny dolot powietrza - narazie bez stożka.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #72 - Sobota, 03.06.2006, 22:37:15 - NIEPRZECZYTANA »

no to nato wychodzi ze do aex  wsadzali co popadnie nawet z abd  
punchoo czekamy na foty twojego   dolotu   jak niezapomne to tez jutro    pstrykne moj  dolocik
Zapisane

Infra
Gość



« Odpowiedz #73 - Sobota, 03.06.2006, 23:06:54 - NIEPRZECZYTANA »

joker, silnik napewno nie byl ruszany bo znam ta ibi od urodzenia :) wczesniej nalezala do mojej ciotki
co do porad to takie plany wlasnie mam, blacha juz gotowa, niedlugo ja zaloze i bedzie ok
dzieki za dobre slowo
pozdrawiam

p.s. Punchoo - spalanie, jak do tej pory, nie zmienilo sie wcale.. co mnie w sumie troche dziwi ale nie zebym byl przeciw  :mrgreen:
Zapisane
Jobski
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #74 - Niedziela, 04.06.2006, 11:14:11 - NIEPRZECZYTANA »

tylko się nieobraź ale ten piękny dolot na tym silniku wygląda jak kwiatek na g...
umybyś komorę silnika ;)
Zapisane

Były:
Cordoba SXE 1,6 (AEE) 75KM '98
Cordoba SX TDI (AHU) 106KM '97
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 22   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogólne» Filtr Stożkowy
Skocz do: