+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Wysokie spalanie i błedne odczyty na kompie
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wysokie spalanie i błedne odczyty na kompie  (Przeczytany 7916 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Pawelcyk Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Siedlce
Samochód: Seat Ibiza 6K 1,9 TDI 1999r

« Niedziela, 21.02.2010, 21:42:01 - NIEPRZECZYTANA »

Witam...Ja powinienem dostać medal za cierpliwość przy tym samochodzie. Mój kolejny problem polega na tym, że autko troche dużo pali czyli prawie 7 l na 100km i nie myślcie że cisne mu po 160 na trasie...lece kulturalnie tak do 100 przeważnie 90 i wtedy wskazówka od poziomu paliwa lekko sie stoczy ale to lekko, ale po wyłączeniu silnika i ponownym włączeniu zapłonu spada i wiele wiele więcej i zastanawiam sie skąd te nagłe spadki tej wskazówki...pozatym komputer sie dziwnie zachowuje bo bardzo woooolnooo przelicza chwilowe spalania które paradoksalnie na trasie (nie dowierzam czasami własnym oczom) pokazuje 3,3l/100km a z baku ubywa pewnie ok 6 w trasie. też prędkość na komputerze przy prędkości ok 60km/h pokazuje prawie cały czas jakieś 31km/h Co może być przyczyną takiego stanu? Dla ułatwienia zadania dodam ze jest padnięty sterownik ABS-u przy kompie...czy to może to jest przyczyną ze sterownik nie odczytuje prawidłowych wartości z kół i podaje złe dane?
Zapisane

Jeżeli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem...To jest Nasz czas...jedna krótka chwila zrobi swoje...Nigdy nie wiem czy do domu wrócę cało
Rafal32
Gość



« Odpowiedz #1 - Niedziela, 21.02.2010, 22:30:02 - NIEPRZECZYTANA »

nie no faktycznie duzo ci pali bo normalnie tdi nie pali nic albo jeszcze mniej. ;D
Co do chwilowego spalania to co myślisz że jak masz 3,3 to spali 3,3 na setkę? A jak rozpędzesz auto to ile spali pewnie z 8-9  może nawet i 20 jak zimny silnik i stąd średnia jest 6 albo i 7. A to 31 to człowieku średnia prędkość na danym odcinku w danym czasie i co sądzisz że jak jedziesz 60 to nagle średnia wzrosnie do 60? Zapomnij.Aha jeszcze wskazówka tu  nie wiem chociaz zauważyłem że w górnej połowie u mnie jest bardziej leniwa a w dolniej szybciej ciągnie do zera.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 21.02.2010, 22:35:41 wysłane przez Rafal32 » Zapisane
Jakobe Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: pomorskie
Samochód: Ibiza 6K AFN++

« Odpowiedz #2 - Niedziela, 21.02.2010, 23:08:55 - NIEPRZECZYTANA »

Z chwilowym spalaniem to normalne że tak przelicza wolniej (ten typ tak ma) a co do wskazówki to fakt czasem różnie pokazuje.

Generalnie mi komp dobrze podaje spalanie zaniża o jakies 0.2-0.3 wiec norma, zalej do pełna przejedź 100km i znowu zalej do pełna i będziesz wiedział ile pali. Mi średnio 5.5/100

Pozdro
Zapisane
Pawelcyk Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Siedlce
Samochód: Seat Ibiza 6K 1,9 TDI 1999r

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 22.02.2010, 21:20:28 - NIEPRZECZYTANA »

To że komp przekłamuje to wiem od dawna i nie jest to dla mnie nowość, ale liczyłem że gdy lece trasą na Wawke i nie ma po drodze żadnych swiateł ani wariactwa to spali mi najwyżej 5l a tu wychodzi ok 7l i to nie z komp bo komp pokazuje 3,9 czy 3,5 nawet czasami ale z tankowań mi tak wychodzi. Może to troche wina IC bo troche cieknie i wogle autko jest w opłakanym stanie...jak zajżałem do filtra powietrza to po wyjęci bez zbędnych ruchów byłem cały w kurzu bo tak był uwalony i własnie sie przymierzam do ogólnych wymian czyli z 2 koła trzeba będzie włożyć w jak najlepsze częsci żeby grało i spiewało  ;D  Dzięki wielkie za odpowiedzi...pozdrawiam
Zapisane

Jeżeli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem...To jest Nasz czas...jedna krótka chwila zrobi swoje...Nigdy nie wiem czy do domu wrócę cało
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 23.02.2010, 14:05:19 - NIEPRZECZYTANA »

To że komp przekłamuje to wiem od dawna i nie jest to dla mnie nowość, ale liczyłem że gdy lece trasą na Wawke i nie ma po drodze żadnych swiateł ani wariactwa to spali mi najwyżej 5l a tu wychodzi ok 7l i to nie z komp bo komp pokazuje 3,9 czy 3,5 nawet czasami ale z tankowań mi tak wychodzi. Może to troche wina IC bo troche cieknie i wogle autko jest w opłakanym stanie... jak zajżałem do filtra powietrza to po wyjęci bez zbędnych ruchów byłem cały w kurzu bo tak był uwalony i własnie sie przymierzam do ogólnych wymian czyli z 2 koła trzeba będzie włożyć w jak najlepsze częsci żeby grało i spiewało  ;D  Dzięki wielkie za odpowiedzi...pozdrawiam

Było na wstępie napisać, że nie szukasz pomocy tylko ogłosiłeś zagadkę  :!: Sam już nie wiem czy to się kwalifikuje do śmiania czy do bana  :P  ;)
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
Pawelcyk Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Siedlce
Samochód: Seat Ibiza 6K 1,9 TDI 1999r

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 23.02.2010, 20:00:15 - NIEPRZECZYTANA »

Wiesz człowiek sie uczy na błędach a to mój pierwszy diesel więc lepiej pomyśleć dwa razy i zadać kilka pytań na które nie znam 100% odpowiedzi niż grzebać bez celu. I musze powiedzieć szczerze że wielu kolegów z Wawki i nie tylko mi pomogli w pierwszych krokach i za to im wielkie dzięki...I dalej np nie wiem czy przy lekkich wyciekach z IC samochód może wiecej palić? Założyłem że może, ale nikt mnie nie sprostował więc chyba tak jest...
Zapisane

Jeżeli zginę to w przekonaniu że robiłem to co naprawdę Kochałem...To jest Nasz czas...jedna krótka chwila zrobi swoje...Nigdy nie wiem czy do domu wrócę cało
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 23.02.2010, 20:04:57 - NIEPRZECZYTANA »

Wycieki z IC? Przeca tam nie powinno być niczego oprócz powietrza. Jeśli jest to znaczy, że wali doń olejem.
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 23.02.2010, 20:06:40 - NIEPRZECZYTANA »

wyciekach czego z IC? tam powinno być powietrze i układ jak najbardziej szczelny, jak CI wycieka coś z IC generalnie jedyne co tam moze sie pojawić to olej to znaczy ze nie jest dobrze..

Edyta mówi że prezes mnie uprzedził
Zapisane
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #8 - Środa, 24.02.2010, 10:58:05 - NIEPRZECZYTANA »

Wiesz człowiek sie uczy na błędach a to mój pierwszy diesel więc...

Chodziło mi głównie o to, że masz świadomość w jakim stanie jest auto i dziwisz się, że za dużo spala. Nawet nie chodziło mi o IC... Dla przykładu powiem, że kiedyś jechaliśmy z Kr do Piły ojca mondeo i tam zmieniłem mu filtr powietrza - w drodze powrotnej spalił średnio 1.5 litra mniej na 100. Może wolniej jechaliśmy ale na mocno zasyfionym filtrze spokojnie możesz litra tracić - czyli po ok 500km Ci się zwróci nowy ;)
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» Wysokie spalanie i błedne odczyty na kompie
Skocz do: