+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Montaż halogenów ???
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Montaż halogenów ???  (Przeczytany 58300 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #75 - Niedziela, 28.12.2014, 19:24:13 - NIEPRZECZYTANA »

Jako, że zajmuję się dopuszczaniem pojazdów do ruchu na co dzień to powiem tylko tyle. Wszystkie elementy montowane w pojazdach muszą posiadać homologację i być sprawne. Dotyczy to zarówno wyposażenia obowiązkowego jak i nieobowiązkowego. Także zasada jest prosta - jak coś jest w pojeździe ma działać i to właściwie.
Zapisane
irocket Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krosno
Samochód: 1996 Toledo 1L 1Z 90KM

« Odpowiedz #76 - Poniedziałek, 21.12.2015, 19:19:37 - NIEPRZECZYTANA »

W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy halogeny z wersji 91-95 będą pasować do wersji 96-98, bo ciężko znaleźć same lampy do wersji po lifcie, wszystko ze zderzakami?
2. Skoro poliftowe są sprzedawane ze zderzakami to czy da się je w ogóle zamontować?
3. Jeżeli mam zaślepione miejsca w zderzaku, to czy coś trzeba wycinać, czy zaślepki wyciągną się bez problemu?
4. Czy są jakieś "luźne" przewody przeznaczone stricte pod montaż lamp przeciwmgłowych? Czy trzeba będzie robić samemu instalację?
5. Co z ewentualnymi homologacjami itp?
Nadszedła w końcu po ponad 2 latach chwila, kiedy przeciwmgłowe zostały zamontowane. Tak więc dla potomności rozwieję wątpliwości:
1. Teraz wiem, że przedlifty nie pasują, a polifty można dostać same, tylko trzeba poszukać albo na szrocie, albo jakiegoś rozbitka.
2. Trzeba dokupić blaszki z gwintem (takie jak trzymają większość elementów), albo użyć blachowkrętów.
3. Można dorwać ramkę z otworami albo próbować rzezać w swojej, wybrałem tą pierwszą opcję.
4. Potrzeba wiązkę idącą w pasie przednim i około 80cm przewodu zakończonego takimi konektorami: http://gigluch.pl/batpol/konektory_sym/stp_z_6,0.jpg do podłączenia włącznika do instalacji
5. Wszystko ori i nie ma się do czego "przyhomologować" ;)
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #77 - Poniedziałek, 21.12.2015, 21:24:42 - NIEPRZECZYTANA »

Firma WESEM - robi zamienniki : http://sklep.wesem.pl/4/6621/o_wietlenie_halogenowe_dedykowane_do_samochodow_seat_ibiza_cordoba
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Montaż halogenów ???
Skocz do: