Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Cordoba Vario SDI (2002) - Brak świateł pozycyjnych w lampie T.L.  (Przeczytany 6838 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Jerzyna Mężczyzna
moja deCordi
Świeżak

Offline Offline



Skąd: OPOLE
Samochód: CORDOBA VARIO, 2002, SDI (AQM)

« Czwartek, 07.05.2009, 17:52:31 - NIEPRZECZYTANA »

Witam!
Dzisiaj jadąc na zakupy zauważyłem brak świateł pozycyjnych w tylnej lewej lampie, myślałem sobie, że mam pecha i spaliły się obie żarówki, więc przystąpiłem do wymiany. Jakie było moje zdziwenie gdy po wymianie żarówek pozycyjnego nadal nie było. Główkowałem trochę i ustaliełem, że bezpieczniki są OK (bo świeci prawa tylna lampa oraz przednie). Rozbebeszyłem tapicerki wew. lewego tylnego błotnika i szukałem śladów jakiejś usterki - bez rezultatu. Próbówką sprawdzałem kostkę przy lampie i okazało się, że pin 4 odpowiedzialny za "+" do pozycyjnych jest bez napięcia.
Kierunkowskaz, światło cofania, stop - działają.
Nie wiem co może być przyczyną tego stanu. Liczę na jakąś podpowiedź.

PS. Jakiś czas temu zauważyłem (klika razy), że podczas hamowania (stop) i włączonego kierunkowskazu (w lewo) kierunkowskaz zachowywał się tak jakby była przepalona żarówka (tzn. bardzo wzrastała częstotliwość błysków), po puszczeniu hamulca efekt znikał. Ale problem z czasem ustąpił, więc zapomniałem o tym.
Drugą sprawą jaką kiedyś zauważyłem, było delikatnie spóźnione włączanie się przedniego prawego reflektora (po przekręceniu przełącznika na pozycję: światła mijania). Spóźnienie to trwało ok. 1-2 sekundy w stosunku do zapalenia się reflektora lewego.

Pomocy (wiem, że czeka mnie wizyta u elektryka.....lecz łudzę się, że uda się opanować sytuację samemu).
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 07.05.2009, 18:03:14 wysłane przez Jerzyna » Zapisane

Niemiecka precyzja & hiszpański temperament.
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 07.05.2009, 17:58:05 - NIEPRZECZYTANA »

Po pierwsze nie pisz dużymi literami.
Zapisane
widget Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kałuszyn/Warszawa
Samochód: VC 2.0 T

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 07.05.2009, 18:30:20 - NIEPRZECZYTANA »

Powiem Ci, że ja tuż przed sprzedażą Cordoby miałem podobny problem, tzn. nawet przy zgaszonym silniku i wyłączonych światłach wciskając pedał hamulca zapalały się drogowe, włączał brzęczek itd. U mnie był zamontowany automatyczny włącznik świateł, którego jedynie nie udało mi się sprawdzić przed sprzedażą auta  :)
Zapisane

KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #3 - Piątek, 08.05.2009, 07:52:42 - NIEPRZECZYTANA »

Sprawdź wiązkę przechodzącą gumowym peszlem z karoserii do klapy bagażnika - dużo osób pisało, że tam przewody lubią się przecierać...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #4 - Piątek, 08.05.2009, 08:23:38 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KYS
Sprawdź wiązkę przechodzącą gumowym peszlem z karoserii do klapy bagażnika
Tam są tylko przeciwmgielne, pozycje są w nadwoziu.
Zacznij od wyłącznioka świateł, czy obie pozycje wychodzą. Nic nie piszesz czy obie pozycje są z przodu. Obejrzyj dobrze mocowanie żarówek i wtyczkę, czy coś się nie wytopiło, albo skorodowało
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Cordoba Vario SDI (2002) - Brak świateł pozycyjnych w lampie T.L.
Skocz do: