+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » naprzemienne miganie kierunków
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: naprzemienne miganie kierunków  (Przeczytany 23175 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #15 - Wtorek, 21.04.2009, 20:01:13 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KKKKris
A gdzieś jest napisane, że nie mogą mrugać naprzemian? O ile pamiętam jest podany przedział częstotliwości i moce żarówek. No i podczas "niewłączenia" nie mogą świecić.
napisane w kodeksie ze tylko pojazdy powyzej ilus tam metrów moga miec kierunkowskazy na przemian mrugajace

jednak moj blad to co napisałem dotyczy obrysówek a kierunki nie maja znaczenia
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 21.04.2009, 20:15:09 wysłane przez uszek » Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #16 - Wtorek, 21.04.2009, 20:14:27 - NIEPRZECZYTANA »

No i pozamiatane.....

Mówię - nie ma co porównywać samochodów osobowych z Autobusami czy ciężarówkami.

P.S.: Dodam kolejny przykład - ciężarówki na dachu mają halogeny - a w przepisach słyszałem, że nie możesz mieć świateł halogenowych w samochodach osobowych powyżej osi fabrycznych świateł.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #17 - Wtorek, 21.04.2009, 20:22:07 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
P.S.: Dodam kolejny przykład - ciężarówki na dachu mają halogeny - a w przepisach słyszałem, że nie możesz mieć świateł halogenowych w samochodach osobowych powyżej osi fabrycznych świateł.
Czyli że co..., jakbym chciał założyć na końcu dachu lampy pozycyjne to nie mogę  :?: A co to jest oś świateł ?
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #18 - Wtorek, 21.04.2009, 20:25:03 - NIEPRZECZYTANA »

 ---O--O---

O - światła,
----- - oś świateł  ;)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #19 - Wtorek, 21.04.2009, 20:27:49 - NIEPRZECZYTANA »

Semir, przeczytaj  :arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1138335.html
Kilka sposobów na "naprzemienność" kierunkowskazów tam znajdziesz.

Do tego jest opinia osoby, która przez taki patent musiał jeszcze raz przechodzić badanie techniczne... chyba nie opłaca się  :-\
ale on to połączył z lampami obrysowymi, a ja tutaj używam samych migaczy.
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #20 - Wtorek, 21.04.2009, 20:28:32 - NIEPRZECZYTANA »

Wysokość osi świateł - dla uproszczenia dodam - że gdybyś chciał mieć powyżej lamp - lub na masce - to jest to nie zgodne z przepisami. Nie wiem jak się to ma np. do terenówek i belki dachowej oklejonej w halogeny.

Ja pisałem o Halogenach a nie o światłach pozycyjnych - choć pewnie i na to znalazłby się paragraf.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #21 - Wtorek, 21.04.2009, 20:31:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
do terenówek i belki dachowej oklejonej w halogeny.
puncho nie rob zamieszania co maja halogeny do kierunków

PS. Jak chcesz to sobie poczytaj ze jak sa swiatla w okreslonej odleglosci od siebie to mozna traktowac je jako jedna lampe i na tym to polega jesli tak bardzo chcesz wiedziec o tych halogenach dokladnie to warunki trechniczne pojazdów wystarczy dokladnie poczytac
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 21.04.2009, 20:35:03 wysłane przez uszek » Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #22 - Wtorek, 21.04.2009, 20:32:38 - NIEPRZECZYTANA »

aaaaaa
Cytat: punchoo
P.S.: Dodam kolejny przykład - ciężarówki na dachu mają halogeny - a w przepisach słyszałem, że nie możesz mieć świateł halogenowych w samochodach osobowych powyżej osi fabrycznych świateł.
Cytat: KYS
---O--O---

O - światła,
----- - oś świateł  ;)
No to jakbym chciał to lampy pozycyjne mogę sobie "walnąć" na tył dachu,... ot taki mój kaprys  ;D  ;)
Halogeny to faktycznie w seatach mamy pod zderzakiem
 
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #23 - Wtorek, 21.04.2009, 20:35:06 - NIEPRZECZYTANA »

uszek, - dałem tylko przykład - żeby z Seata nie robić Ciężarówki czy Autobusu - a Ty od razu się burzysz.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #24 - Wtorek, 21.04.2009, 20:35:39 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: uszek
PS. Jak chcesz to sobie poczytaj ze jak sa swiatla w okreslonej odleglosci od siebie to mozna traktowac je jako jedna lampe i na tym to polega jesli tak bardzo chcesz wiedziec o tych halogenach

Jak robimy OT to przynajmniej konkretnie  ;) :
Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem samochód musi być wyposażony w tylne (czerwone) światło przeciwmgłowe. Przednie światła poprawiające widoczność w czasie mgły czy intensywnych opadów deszczu lub śniegu nie są obowiązkowe. Można je jednak zainstalować, ale pod ściśle określonymi warunkami. Zgodnie z wydanym przez Ministra Infrastruktury Rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2003 r. nr 32) w samochodzie osobowym można zamontować dwa przednie reflektory przeciwmgłowe. Mogą one mieć barwę białą bądź żółtą. Muszą zostać umieszczone nie dalej niż 400 mm od obrysu bocznego auta, nie wyżej niż światła mijania oraz nie niżej niż 250 mm od dolnej krawędzi samochodu. Kolejny wymóg to możliwość włączania i wyłączania halogenów niezależnie od świateł mijania czy drogowych. Jeśli zamontowane przez nas reflektory nie będą spełniać któregoś z tych warunków, samochód nie przejdzie badania technicznego.
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #25 - Wtorek, 21.04.2009, 20:40:12 - NIEPRZECZYTANA »

i tym optymistycznym akcentem zakończmy OT....  ;)
Dzięki za porady,.... i proszę się nie burzyć na siebie bo nie o to tu chodzi, tak ?  ;)

Wracając do tematu...

Tak w ogóle to widziałem jakieś nowe zdaje się BMW co mniej więcej w miejscu naszych halogenów miało ledowe kierunki. Zajebiście to wyglądało  ;D  Ten kierunek był prawie taki jak mają te nowe AUDI białe wielkie pozycyjne diody.
« Ostatnia zmiana: Wtorek, 21.04.2009, 20:44:42 wysłane przez Semir » Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #26 - Wtorek, 21.04.2009, 20:41:24 - NIEPRZECZYTANA »

Właśnie przed chwilą znalazłem to samo....

Teraz trzeba jeszcze rozgraniczyć światła

- halogenowe
- dalekosiężne - wspomagające światła długie - i to chyba o tych mowa na Ciężarówkach i terenówkach.

Koniec OT
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #27 - Wtorek, 21.04.2009, 20:42:22 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
dalekosiężne - wspomagające światła długie - i to chyba o tych mowa na Ciężarówkach i terenówkach.
:ok:  :ok:
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
daniels81
Gość



« Odpowiedz #28 - Wtorek, 21.04.2009, 20:45:08 - NIEPRZECZYTANA »

Semir powiedz mi po jakiego grzyba chcesz coś takiego zrobić? chciałeś tylko zacząć dyskusje czy naprawdę masz taki durny pomysł, pierwsza myśl jaka przyszła by mi do głowy widząc auto z taki migaczami to że ma instalacje zwaloną...weź się za auto od tej właściwej strony  a nie psujesz i psujesz ;D
Zapisane
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #29 - Wtorek, 21.04.2009, 20:52:43 - NIEPRZECZYTANA »

daniels, Ty zawsze musisz tak trzeźwo patrzeć na każdy temat  :?:  ;D  ;)
Chciałem tylko podłączyć sobie naprzemienne mruganie...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » naprzemienne miganie kierunków
Skocz do: