Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wymiana odmy, silnik 1,8 20v - dorobienie odmy, odma  (Przeczytany 14085 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jaspis Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Audi A3 1.8

« Poniedziałek, 16.03.2009, 19:25:18 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

Każdy kiedyś miał (bądź będzie miał problem z odmą). Otóż ja miałem:) Chcąc zaoszczędzić na ary czy podróbkach podaje swoje rozwiązanie. - mimo, że to audi może się przydać bo to podobna sprawa w każdym silniku

Potrzebne narzędzia, akcesoria:

półtora metra węża olejowego o średnicy wewnętrznej 20 mm (3/4 cala)  - na wszelkie nigdy więcej
trójnik
opaski metalowe
kawałek wężyka do pieców gazowych - plastyczny - niestety przydał się, ponieważ wąż nie jest aż tak giętki i się łamał

śrubokręt
żabka i nasadka 10
klucz nimbusowy 5
nożyk do tapet



zaczynamy:

Należy odkręcić 3 śruby nimbusowe (kolor zielony) i 3 śrubki (kolor czerwony) - dwie po boku troszke niżej



naszym oczom ukazuje się ten widok

widać, że odma jest już odpięta...  należy ściągnąć opaski metalowe i delikatnie zsunąć każdy wężyk - ja dorabiałem całość, ponieważ wszystkie były wadliwe.

Następnie zacząłem od dołu. Trochę fuszerki w dolnej części, ale idealnie wężyk pasuje w otwór... można go dodatkowo uszczelnić, ale przez przygięcie w  bok dopasowuje się do wewnętrznego pierścienia.

Poprowadziłem między kablami pod kolektorem i do dziurki.

Kolejny krok to założenie trójnika i przykręcenie węża do trójnika opaską (pamiętajcie, żeby opaski układać w taki sposób, aby później osłona plastikowa zdołała zakryć konstrukcję.
Docinamy wężyk na wymiar od wyjścia przy wlewie paliwa do trójnika.

Zdjęcie poglądowe już teraz z gotowym układem.


Prócz ustawienia odpowiednio dolnej części i wpasowania w otwór to była prostsza część...
Teraz w tym miejscu


Docinamy kawałek węża olejowego, delikatnie nasuwamy na plastik (ostrożnie - może się złamać), zapinamy opaskę...  Tak samo robimy z ostatnim otworem od trójnika. Docinamy kawałek wężyka metalowego pamiętając, że jest plastyczny i można go układać. Skręcamy wszystko, tak sterując całością, żeby się jak najbardziej schowała w dół.

Zakładamy z powrotem osłony plastikowe, polecam najpierw górną.
Tak wygląda po skończeniu - jak widać troszkę się ściemniło...




Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» wymiana odmy, silnik 1,8 20v - dorobienie odmy, odma
Skocz do: