Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak rozpoznać lakier?  (Przeczytany 161549 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
irwan
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Kraków

« Poniedziałek, 27.02.2006, 19:28:22 - NIEPRZECZYTANA »

Nie mogłem znaleźć nic w archiwach na ten temat więc nowy temacik:
jak rozpoznać dokładnie lakier jaki jest położony na aucie? Po zimie pare  ubytków wychodzi na światło i trzeba będzie to podmalować, docelowo całe auto, ale jeszcze nie teraz. Auto sprowadzone, na oryginalnym dowodzie rejestracyjnym nie można znaleźć nic co mówi o lakierze oprócz "niebieski metalik", to troche mało precyzyjne. Nie wiecie czy można gdzieś znaleźć kolory (nr-y lakierów?) jakie stosowane były w Seacie?

pozdro
Zapisane

irwan
heartless Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza '94 AAZ

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 27.02.2006, 19:48:38 - NIEPRZECZYTANA »

Gdzieś w bagażniku może być wklejka z numerem lakieru (tam, gdzie koło zapasowe), jak ja dobierałem lakier, to mi gościu gdzieś tam znalazł, ale na 11 letnim aucie i tak widać różnicę, nowy mi ciemniejszy wyszedł. Na szczęście całe elementy są pomalowane.
Zapisane

Ibiza 1,9 TD (AAZ) '94                               
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 27.02.2006, 19:49:49 - NIEPRZECZYTANA »

u siebie precyzyjne oznaczenie kodu koloru (lakieru) znalazlem w Karcie gwarancyjnej ... nie ma go natomiast np w Karcie pojazdu ani w dowodzie rejestracujnym ... w przypadku pojazdu sprowadzanego moze to być trochę problemowe  :|

moze to ci pomoze:
:arrow: lakiery
:arrow: lakiery
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
abdul
Klubowicz
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków

« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 27.02.2006, 22:45:38 - NIEPRZECZYTANA »

No własnie powinno być gdzies w bagażniku. Ale ja ostatnio stanąłem przed podobnym problemem - tzn nie znalazłem. Sprzedawca mi dopasowywał z palety kolorów producenta i się okazuje, że takich ciemnych zielonych metalików to seat włacznie z resztą grupo z koncernu miał ok 20 :]

No ale na szczeście tylk olusterko musiałem maznąć wiec za bardzo się różnica nie rzuca w oczy :)
Zapisane

Na co dzień Mazda6 2.0 LF, w weekendy RDR Full Team, kiedyś Cordoba SX 1.6 AFT
kramson
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków (KRA)

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 27.02.2006, 23:55:14 - NIEPRZECZYTANA »

jak podniesie się dywanik w bagażniku, po lewej stronie koła zapasowego jest (powinna być - u mnie jest) duża nalepka z oznaczeniem wyposażenia samochodu łącznie z numerem lakieru
Zapisane
DeDeK Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznan

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 28.02.2006, 14:32:52 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Abdul"
Sprzedawca mi dopasowywał z palety kolorów producenta i się okazuje, że takich ciemnych zielonych metalików to seat włacznie z resztą grupo z koncernu miał ok 20 :]



nie mial dwadziescia te co widziales to powiedzmy kolorow ze 4 a reszta to odcienie danego koloru przewidziane przez producenta lakieru w zwiazku ze miana odcienia lakieru wraz z wiekiem auta
Zapisane

DeDeK
Była CORDI SPORT TDI
Obecnie auto na F - Renault Laguna 2.2 dCi
haszek
Gość



« Odpowiedz #6 - Środa, 08.11.2006, 20:35:07 - NIEPRZECZYTANA »

Witka. Kupilem lekko klepnieta ibizke i musze w niej wymienic prawy blotnik. Ciezko bedzie dostac go w oryginalnym kolorze. Czy ktos zna numer lakieru jakim byly malowane czerwone ibizy '95?? Propozycja dla moderatorow: W dziale DANE moznaby umiescic numery kolorow wszystkich seatow.
Pozdro.
Zapisane
Shizo
Gość



« Odpowiedz #7 - Środa, 08.11.2006, 21:40:47 - NIEPRZECZYTANA »

Oznaczenie koloru jest na tabliczce umieszczonej tam gdzie koło zapasowe.
Zapisane
MacieQ84
Gość



« Odpowiedz #8 - Czwartek, 09.11.2006, 08:41:33 - NIEPRZECZYTANA »

ja mam ibi 94 i jak dobierałem kolor to zostawiłem kolesiowi klapke wlewu paliwa bo kolor po tylu latach zmienił odcień i jest inny niz ten co pisze.
Zapisane
tobi_82
Gość



« Odpowiedz #9 - Czwartek, 09.11.2006, 14:45:17 - NIEPRZECZYTANA »

Obaj macie racje, symbol koloru jest napisany na tabliczce w bogażniku przy kole zapasowym (niekiedy jest ona zniszczona i nieda się odcztać, u mnie tak jest), jednak najlepiej zostawić klapke od wlewu paliwa by dokładnie dobrali kolor lakieru.
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #10 - Czwartek, 09.11.2006, 14:55:05 - NIEPRZECZYTANA »

Jak kolega Tobi mowi lepiej zostawic klapke z tym, ze moim sdaniem to tez nie bedzie idealnie dobrany odcien gdyz klapka ma mniejsza powierzchnie i blaknie inaczej niz duze polacie elementu np. błotnika, tak mi sie wydaje, czy dobrze hmm  :niewiem:  fakt nie da sie calego auta zostawic ale moze dobrali by jakos na miejscu od wiekszego elementu.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
MacieQ84
Gość



« Odpowiedz #11 - Czwartek, 09.11.2006, 15:15:32 - NIEPRZECZYTANA »

wystarczy rzucić okiem czy odcień klapki, różni się od reszty nadkola, u mnie jest identyko ;)
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #12 - Czwartek, 09.11.2006, 15:18:07 - NIEPRZECZYTANA »

zgoda, wyglada tak samo, wuj kiedys mial czerwone auto i trzbabylo tez dobrac lakier, na oko wygladalo identycznie natomiast po dobraniu z klapki i pomalowaniu blotnika widac bylo roznice, moze to zalezy od koloru albo fachmani byli do ...
tak czy inaczej klapka to najlepszy wybor  :ok:
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
misiu_tdi
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Leon TS

« Odpowiedz #13 - Czwartek, 09.11.2006, 15:52:29 - NIEPRZECZYTANA »

Dokładnie, z żadnej klapki. Trzeba dobrać kolor z jakiegoś elementu metalowego najlepiej a nie z klapki bo na plastiku troche inny odcień zawsze wychodzi...
Zapisane

Seat Leon TS bigT
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #14 - Czwartek, 09.11.2006, 15:55:09 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "misiu_tdi"
Dokładnie, z żadnej klapki. Trzeba dobrać kolor z jakiegoś elementu metalowego najlepiej a nie z klapki bo na plastiku troche inny odcień zawsze wychodzi...
Przeciez klapka jest metalowa  :los:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Pielęgnacja auta» Lakier oraz elementy zewnętrzne» jak rozpoznać lakier?
Skocz do: