Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z ukladem kierowniczym w seacie leonie  (Przeczytany 12414 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mismareczek
Gość



« Środa, 03.12.2008, 10:51:28 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich mam taki problem mam seata z 2005 roku i miale mała kolizje rozwaliłem całą lewą stronę i od tamtej pory bardzo często siadają mi końcówki drążków i sforznie .I jak jadę na warsztat to magików zwanych(mechaniki)mówią mi tylko tyle ze trzeba wymienić drążki i sforznie tyle to i ja też wiem.Ale od czego to tak szybko może siadać bo ja to wymieniam co dwa trzy miesiące.pozdrawiam           
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Środa, 03.12.2008, 19:38:19 - NIEPRZECZYTANA »

czy dobry blacharz naciagna zawieszenie tak jak bylo? tzn trzymalo wszelkie wymiary?

masz spaprana geometrie - zwykle ustawianie nie pomoze :-X
na ustawianiu geometrii nic nie wyszlo? :o
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
mismareczek
Gość



« Odpowiedz #2 - Czwartek, 04.12.2008, 12:04:09 - NIEPRZECZYTANA »

Ja go wtedy robiłem w serwisie,ale ogólnie rozmawiałem z blacharzem i on mi powiedział ze jeżeli byłby złe na ciągnięty to by go znosiło na prawo albo na lewo a nic takiego się nie dzieje nawet teraz mam to znów rozwalone i jedzie normalnie i opon nie bierze. Naj dziwniejsze jest to ze jak to wcześniej robiłem to nadal po lewej stronie coś tam stukało

Napisano: Czwartek, 04.12.2008, 11:24:07


A geometria jest w porządku
Zapisane
skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 04.12.2008, 19:29:42 - NIEPRZECZYTANA »

zrob taki prosty test-kola prosto i sprawdz szpary miedzy opona a blotnikiem[na dole przy progu],ile palcy ci wejdzie i to samo zrob po drugiej stronie,to co nieco powinno ci wyjasnic czy jest naciagniety dobrze czy nie....
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
mismareczek
Gość



« Odpowiedz #4 - Piątek, 05.12.2008, 12:35:05 - NIEPRZECZYTANA »

chyba wiszę ci flachę zrobiłem tak jak mówiłeś i od tej strony co uderzyłem ledwo wchodzą mi trzy palce a po drugiej stronie bez problemu wchodzą trzy palce i nawet jest trochę luzu jeszcze.Dziadu w serwisie mnie oszukały wzięli w **** kasy a robotę spaprali szkoda ze to już dawno było i nic już z tym nie mogę zrobić teraz.Nie polecam serwisu seata w Legnicy.A możecie mi po lecić jakiś dobry warsztat w którym by mi to zrobili. 

od KYS: Nie przeklinamy :!:  
« Ostatnia zmiana: Piątek, 05.12.2008, 12:40:47 wysłane przez KYS » Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #5 - Piątek, 05.12.2008, 12:44:28 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mismareczek
A geometria jest w porządku
Cytat: mismareczek
od tej strony co uderzyłem ledwo wchodzą mi trzy palce a po drugiej stronie bez problemu wchodzą trzy palce i nawet jest trochę luzu jeszcze

Jak przy takiej różnicy w położeniu kół geometria mogła wyjść poprawnie :?:  :o
Może tylko zbieżność była robiona :?:
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
burbur Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: Cordoba Coupe '01, 1.9TDI 110KM; Ford Focus 2,0tdci

« Odpowiedz #6 - Piątek, 05.12.2008, 14:53:33 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mismareczek
A geometria jest w porządku
Cytat: mismareczek
od tej strony co uderzyłem ledwo wchodzą mi trzy palce a po drugiej stronie bez problemu wchodzą trzy palce i nawet jest trochę luzu jeszcze

Jak przy takiej różnicy w położeniu kół geometria mogła wyjść poprawnie :?:  :o
Może tylko zbieżność była robiona :?:


Normalnie w moim poprzednim Seacie też tak miałem były rózne odległości w szparach między kołem a błotnikiem, dowiedziałem się o tym jak robiłem geometrie i zbieżność po wymianie końcówek drążków kierowniczych (niestety jak kupowałem samochód to tego nie zauważyłem). Mechanik powiedział mi że to mawet nie musiała byc duża stłuczka tylko najechanie na dziure czasami powoduje takie przesunięcie zawieszenia. Geometria wyszła poprawnie podłużnice miałem nienaruszone. Auto jeżdziło potem jeszcze długo nic się nie psuło ani nie ściągało.
Zapisane
Qba Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline




« Odpowiedz #7 - Piątek, 05.12.2008, 15:11:43 - NIEPRZECZYTANA »

w mojej ibizie jak ją kupiłem to kierownica była skręcona w lewo, po wymianie półosi, wahacza, łącznika stabilizatora- skutki uderzenia w krawężnik, należało też wyprostować kierownicę, robiła to ASO- geometria zawieszenia. po zabiegu podobnie jak mismareczek, odległości były różne, ale w końcu auto jeździło prosto  :huh:
« Ostatnia zmiana: Piątek, 05.12.2008, 15:13:32 wysłane przez Qba » Zapisane

skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #8 - Piątek, 05.12.2008, 16:21:39 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mismareczek
wiszę ci flachę
nie ma sprawy :eye: roznica ktora podales nie jest az tak duza i geometria wyjdzie na tym dobrze nawet,powiedz co u ciebie z oponami-zauwazyles jakies nierowne scieranie itd?a czy nie masz wrazenia ze jak wykonujesz pelny skret to w jedna strone jakby ci sam skreca..?
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
mismareczek
Gość



« Odpowiedz #9 - Piątek, 05.12.2008, 19:20:05 - NIEPRZECZYTANA »

teraz mam nowe opny i co dziennie patrze czy ich przypadkiem nie za czyna brec ale nic nie widać ale te co mialę wczesnij to po lewej stronie od srodka je bralo ale tylko po lwej stronie.to mowisz ze geometria nic nie wykarze a moze jednak sprobować

Napisano: Piątek, 05.12.2008, 19:13:57


a z ta kierownica to tak wlasnie jest i to jak skręcam w lewo.
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #10 - Piątek, 05.12.2008, 19:27:28 - NIEPRZECZYTANA »

geometria na tych maszynach podpietych do kompa wykaze przesuniecia kola
te laczane gumkami ktore przesylaja wszystkie dane do komputera - nie laserowe
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #11 - Piątek, 05.12.2008, 19:34:48 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: mismareczek
a z ta kierownica to tak wlasnie jest i to jak skręcam w lewo.
no to na 99,9 masz cos przesuniete,jak tak mialem w polo i w prawo skrecilem do oporu to moglem kierownice puscic a on sam jezdzil w kolko,nie odbijala-ale do rzeczy-znajdz jakis warsztat gdzie zrobia ci pomiary podwozia,maja wymiary Leona przede wszystkim no i naciagna go.skad jestes bo nie wpisales w profil?
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
mismareczek
Gość



« Odpowiedz #12 - Piątek, 05.12.2008, 22:48:56 - NIEPRZECZYTANA »

no troch daleko od was mieszkam kolo Zgorzelca.ale już mam warsztat mówią że tam bardzo dobrze robią to w poniedziałek pojadę się za pisać bo tam trzeba stać w kolejce. 

Napisano: Piątek, 05.12.2008, 22:41:05


a jeszcze wam coś powiem okazało że w moim samochodzie zamiast oleju w wspomaganiu było błoto po pół roku od kod go kupiłem a kopiłem go prosto z salonu gościu w serwisie powiedział że to ja musiałem coś tam wlać a ja nawet w tedy nie wie dziale gdzie znajduje się ten zbiorniczek.pozdrawiam 
Zapisane
skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #13 - Piątek, 05.12.2008, 22:53:03 - NIEPRZECZYTANA »

no oby sie okazalo ze maja pojecie o tym co robia i naprawia ci furke,daj znac jak sie sprawa zakonczyla,no i czekam... :pub:
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
mismareczek
Gość



« Odpowiedz #14 - Sobota, 06.12.2008, 10:17:35 - NIEPRZECZYTANA »

no jak mi nic nie pomogą to biorę urlop troch wódeczki i jadę do was wy mi na pewno po możecie.ale moze być tak jak mówisz bo ci nasi mechanicy tu ma tym dolnym śląsku to są tacy że szok.do uslyszenia   
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Problem z ukladem kierowniczym w seacie leonie
Skocz do: