Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: PRZENIESIONY: czujnik ruchu/ultradźwiękowy - wymiana, zakładanie  (Przeczytany 7878 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Poniedziałek, 08.09.2008, 23:26:59 - NIEPRZECZYTANA »

Ten wątek został przeniesiony do Instrukcje, poradniki, informacje.

http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=8463.0
Zapisane
eMKa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Seat Cordoba <1999_1,4 i SE

« Odpowiedz #1 - Piątek, 02.07.2010, 22:42:37 - NIEPRZECZYTANA »

Mam czujniki ruchu w tych samych miejscach (narożniki) ,ale podczas otwierania klapki przeciwsłonecznej mam je mocno poluzowane.Nawet klapki nie można całkowicie odchylić,bo jakiś pacan podczas montażu o tym nie pomyślał.Może ktoś poradzi co z tym problemem zrobić...przenieść ....oczekuję z niecierpliwością dobrych propozycji.Pozdrawiam
Zapisane
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #2 - Piątek, 02.07.2010, 22:48:28 - NIEPRZECZYTANA »

Mam czujniki ruchu w tych samych miejscach (narożniki) ,ale podczas otwierania klapki przeciwsłonecznej mam je mocno poluzowane.Nawet klapki nie można całkowicie odchylić,bo jakiś pacan podczas montażu o tym nie pomyślał.Może ktoś poradzi co z tym problemem zrobić...przenieść ....oczekuję z niecierpliwością dobrych propozycji.Pozdrawiam
Czy dobrze rozumiem, że te czujniki "dyndają" na kabelkach ?
Zapisane
eMKa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Seat Cordoba <1999_1,4 i SE

« Odpowiedz #3 - Sobota, 03.07.2010, 18:30:15 - NIEPRZECZYTANA »

Masz rację "dyndaja" na kabelkach, i poza tym że są luźne,nie mogę do końca otworzyć osłony przeciwsłonecznej.
Masz jakiś pomysł?
Zapisane
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #4 - Sobota, 03.07.2010, 19:22:09 - NIEPRZECZYTANA »

 :-\  najwyraźniej brakuje mi w nich takiego tzw."trzymacza" - to taki plastyk. Zobacz na zdjęcia do instrukcji (pkt.7), którą załączyłem - pierwszy link w tym temacie. Tam widać jak taka kamerka z tym trzymaczem wygląda. Albo to ktoś ułamał przy zakładaniu, albo po prostu zainstalował bez. Bez tego ten czujnik nie trzyma się i dynda.
Trzeba coś wymyślić w ten sposób, żeby ten czujniczek miał jakieś sztywne przedłużenie, po to, aby wcisnąć pod ten plastyk, który jest pod sufitem w narożniku.
Poza tym, jak już będziesz się nim bawić to sprawdź czy przypadkiem nie grucha w środku. Jeżeli będzie gruchać to znaczy, że jest do wymiany.
« Ostatnia zmiana: Sobota, 03.07.2010, 19:24:59 wysłane przez Semir » Zapisane
eMKa Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Seat Cordoba <1999_1,4 i SE

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 05.07.2010, 08:41:02 - NIEPRZECZYTANA »

Czujnik jest wyłamany,ale nadal sprawny.Muszę coś podkleić,żeby się trzymał.Dzięki za podpowiedź.Pozostaje jeszcze problem klapy przeciwsłonecznej,która była prawdopodobnie przyczyną ułamania części czujnika.Podczas odchylenia osłony przeciwsłonecznej nieuniknione jest "uderzenie" o czujnik....pomyśleć jaki fachowiec to zakładał.Proszę o propozycje co z tym fantem zrobić?
Zapisane
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Odpowiedz #6 - Poniedziałek, 05.07.2010, 14:58:55 - NIEPRZECZYTANA »

Czujnik jest wyłamany,ale nadal sprawny.Muszę coś podkleić,żeby się trzymał.Dzięki za podpowiedź.Pozostaje jeszcze problem klapy przeciwsłonecznej,która była prawdopodobnie przyczyną ułamania części czujnika.Podczas odchylenia osłony przeciwsłonecznej nieuniknione jest "uderzenie" o czujnik....pomyśleć jaki fachowiec to zakładał.Proszę o propozycje co z tym fantem zrobić?
Ja sobie tak założyłem, że owa klapa przeciwsłoneczna nie wadzi i tak te czujniczki powinny być zamontowane. Przykrywanie ich nie miało by sensu  ;D  
Zapisane
kieliszek
Świeżak
Offline Offline



Skąd: szczecin
Samochód: Toledo I SXE, 1996, 1.9TDI, 1Z

« Odpowiedz #7 - Piątek, 06.08.2010, 13:04:21 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: EMKA
Proszę o propozycje co z tym fantem zrobić?

owinąć czujnik paseczkiem do mocowania kabli i przewodów i uciąć tenże paseczek na odpowiedniej długości - będzie udawał ten ułamany plastik, paseczki dostępne w różnych rozmiarach w sklepach elektrycznych
« Ostatnia zmiana: Piątek, 06.08.2010, 13:11:03 wysłane przez kieliszek » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Alarmy, Piloty, Centralne zamki» PRZENIESIONY: czujnik ruchu/ultradźwiękowy - wymiana, zakładanie
Skocz do: