Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: czujnik ruchu/ultradźwiękowy - wymiana, zakładanie  (Przeczytany 5499 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Semir Mężczyzna
nic dodać, nic ująć
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Fiat 126p FL 1987r. 23KM

« Poniedziałek, 08.09.2008, 23:19:38 - NIEPRZECZYTANA »

Witam!

Ponieważ uszkodził mi się czujnik ruchu (dwie "kamerki"), postanowiłem go wymienić. Czujnik był dokładany i nie był fabrycznie zainstalowany.
Generalnie czujnik ten to takie dwie "kamerki" pod sufitem, po bokach w słupkach. Żeby je wymienić lub założyć potrzebny będzie śrubokręt krzyżakowy i trochę wprawnych palcy.
Na początku trzeba zdjąć tapicerkę (plastyki) z bocznych słupków. Zacznijmy od strony kierowcy. Dlatego w pierwszej kolejności należy:

1. Delikatnie podważyć i zdjąć dwie zaślepki, o ile nie ma rączek do trzymania

2. Odkręcić śruby


3. Cały element plastykowy delikatnie odginać do siebie (trochę wyczepić) i wysunąć w pierwszej kolejności z drugiego elementu plastykowego, który mieści się dalej pod sufitem, nad drzwiami tylnego pasażera.


4. Delikatnie wypinamy z plastykowch zaczepów cały element w kierunku do przedniej szyby
   

5. Umiejętnie i silnie wyciągamy plastyk z przodu przedniej szyby - z między kokpitem a słupkiem. Plastyk ma taki wygięty zaczep, a poza tym w tym miejscu przyklejona jest gąbka do słupka, dlatego ciężko ten plastyk wychodzi


6. W ten sposób pozbyliśmy się plastyku


7. Układamy czujnik "kamerkę" z kabelkiem, luźno od środka plastyku, tak żeby sam kabel nie był przyduszony, przeprowadzając go jednocześnie pomiędzy bokiem kokpitu a słupkiem i kabelek prowadzimy blisko do centralki autoalarmu


8. Wciskamy plastyk najpierw w okolicy przedniej szyby, pasujemy, wkładamy w zakładkę drugiej części plastyku biegnącego do tyłu auta pod sufitem, i przyciskamy mniej więcej na wysokości zaczepów. Usłyszymy charakterystyczny "klik". I tak mniej więcej może wyglądać założony czujnik.


Dalej analogicznie dla prawej strony postępujemy tak samo
Wypinamy...


Tutaj musiałem zdemontować schowek żeby poprowadzić kabelek do centralki autoalarmu




i zakładamy, wpinając plastyk w plastyk...


I jeszcze kilka zdjęć jak odkręcić rączkę pod sufitem


Rzecz jasna, że czujnik podłączamy do centralki autoalarmu. Ja wymieniłem  czujnik 1:1, łącznie z podłączeniem i wszystko gra. Jeżeli ktoś dokłada sobie taki czujnik to musi się zorientować do których kabelków centralki autoalarmu należy dolutować kabelki czujnika. Ja niestety nie wiem...

Dziękuję za uwagę  :)

Dyskusje na temat prowadzimy >>>tu<<<
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 08.09.2008, 23:29:42 wysłane przez aboz » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» czujnik ruchu/ultradźwiękowy - wymiana, zakładanie
Skocz do: