+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Jak podłączyć mp3 do odtwarzacza 5201 Grundig
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak podłączyć mp3 do odtwarzacza 5201 Grundig  (Przeczytany 13140 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tom_9
Gość



« Niedziela, 05.02.2006, 19:50:09 - NIEPRZECZYTANA »

Posiadam Seata Cordobę 1,6 98' w aucie jest zamontowany sprzęt audio SEAT sound system   5102 RDS INFOMAT  po dalszych poszukiwaniach dowiedziałem się że jest to odtwarzacz kasetowy marki Grundig .  :?:
Chciałbym wiedzieć jak podłączyć mp3 do tego odtwarzacza wiedząc że ma wyjście na zmieniarkę .  :roll:  
Może ktoś spotkał się z takim problemem ?  :?:


email : walek_t@op.pl
Zapisane
kosnet Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Ibiza '96 1.9D - silnik 1Y

« Odpowiedz #1 - Niedziela, 05.02.2006, 20:25:40 - NIEPRZECZYTANA »

zaraz zaraz, to jest na pewno wyjscie na normalne zmieniarkie płytek CD, raczej to radyjko mp3 nie odtwarza, jedyna mozliwosc bez wymiany radyjka zeby miec mp3 w autku, to jesli posiadasz jakis przenosny odtwarzacz mp3 to kup sobie adapter mp3 kasetowy (na allegro po ok 15 zł), czyli wkładasz tą kasetę która ma wyprowadzone wyjscie jack do radia, podłączasz przenosny mp3 z tą kasetą i puszczasz sobie nutke, nie jest to rewelacja, ale zawsze cos ;0

pozdrawiam
Zapisane

Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #2 - Poniedziałek, 06.02.2006, 08:57:25 - NIEPRZECZYTANA »

Jeśli chodzi o kasetkę adapter do odtawarzacy mp3 to jak najbardziej zabaweczka godna polecenia, jest tego od cholery na alegro. Ale jeżeli radio ma fabrycznie wejście na zmieniarkę to pewnien nie powinno byc problemu z podłączeniem tam odtwarzacz mp3 kwestia przewodu z odpiednimi końcówkami i znalezienia tych wyprowadzeń na zmieniarkę.
Zapisane

Dabro
Gość



« Odpowiedz #3 - Poniedziałek, 06.02.2006, 11:33:44 - NIEPRZECZYTANA »

Ja użtywam transmitera FM ktory po podlaczeniu do odtwarzacza mp3 wysyla okreslone fale do radyjka. Radio nastwiasz na fale FM do wyboru masz zazyczaj 4 czestotliwosci na transmiterze, wybierasz jedna no i nastawiasz taką samą na radiu. No i gra.
Zapisane
Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #4 - Poniedziałek, 06.02.2006, 11:51:42 - NIEPRZECZYTANA »

Też fajne a ile kosztuje takie cacko? No i czy nie ma problemu z tym że na danych falach nadaje juz jakieś radio? Jakiej wielkości jest takie urządzenie?
Zapisane

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 06.02.2006, 12:05:19 - NIEPRZECZYTANA »

stoisz na swiatłach i w sąsiednich autach słucha gośc tego co i ty  :D
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
Dabro
Gość



« Odpowiedz #6 - Poniedziałek, 06.02.2006, 16:17:47 - NIEPRZECZYTANA »

na allegro kosztwało mnie 40 zł + przesyłka. JEst wielkosci odtwarzacza mp3. Ma 2 sposoby zasilania 1 - na 1 x AAA ale tego nie polecam bo szybko leci bateria. No i 2 sposob ma dolaczony kabelek i podlaczyc se mozesz do zapalniczki. A zasieg to około 40 metrow na otwartej przestrzeni. Co do zaklocen to wybierasz na transmiterze taka czestotliwosc ktora jest najdalej od czest. jakiegos radia.

http://allegro.pl/show_item.php?item=84332803      
 Tu masz kolesia od ktorego kupilem to.
Zapisane
Adas
Gość



« Odpowiedz #7 - Poniedziałek, 06.02.2006, 20:57:19 - NIEPRZECZYTANA »

NO pomysl super taki transmiter i nie drogi, jednak mozesz opisac tez czy sa jakies zaklocenia cos o jakosci dzwieku bo jak na razie do mnie to chyba zbyt piekne zeby bylo prawdziwe - tzn prawdziwe na pewno tylko czy spelni oczekiwania srednio wybrednych sluchaczy muzyki w samochodzie :)
Zapisane
Dabro
Gość



« Odpowiedz #8 - Poniedziałek, 06.02.2006, 23:07:18 - NIEPRZECZYTANA »

Jakos na poziomie odrobinke niższym niz kaseta, chodzi o to ze szumy są troszke większe, Trzaskow żadnych niema.Nie ma roznicy czy jedziesz czy stoisz. JEdyne zakłócenia powoduje telefon komorkowy :P Przynajmniej wiesz ze bedzie ktos dzwonił :P Wiecie o co chodzi. Taki transmiter to dobra sprawa pod warunkiem ze masz sprawne radyjko i dobrą antene, chodzi o to czy dobrze ściąga stacje radiowe. Jesli Tak to transmiter bedzie napewno dobrze grał. No jakość napewno nie bedzie taka jak z płyty CD. Ale za taką kase naprawde warto. Ja mam fabryczne radio seata (zwykła kaseta) no i gra super.
Zapisane
Nightmare Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Seat ibiza 99 1.4

« Odpowiedz #9 - Wtorek, 07.02.2006, 08:12:44 - NIEPRZECZYTANA »

Można jadąc w kilka samochodów słuchać tej samej muzy, ewentulanie jeśli ma się sprzęt z mikrofonem to nawet pogadać by szło:D
Zapisane

Dabro
Gość



« Odpowiedz #10 - Wtorek, 07.02.2006, 10:06:40 - NIEPRZECZYTANA »

z tym mikrofonem to spoko pomysl :D ja w odtwarzaczu mp3 mam wejscie liniowe to mikrofon moze działac :) musze to wyprobowac.
Zapisane
wojtek
Gość



« Odpowiedz #11 - Wtorek, 25.04.2006, 21:45:55 - NIEPRZECZYTANA »

ale  czy mimo wszystko da się podłączyć  pod kabel zmieniarki np. mp3 ja mam  radio ze sterowaniem cd to jest grundig HK 37-00
Zapisane
tomasz2507
Gość



« Odpowiedz #12 - Piątek, 15.12.2006, 18:33:26 - NIEPRZECZYTANA »

:mrgreen:

[ Dodano: 2006-12-15, 18:34 ]
może ta strona komuś pomoże
http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/spiska1.htm
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Car Audio» Jak podłączyć mp3 do odtwarzacza 5201 Grundig
Skocz do: