Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Toledo II, Montaż - Głośniki Przód, Wyciszanie Drzwi, Fotorelacja  (Przeczytany 16376 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
tc_cichy Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Łódź/Coventry
Samochód: Seat Toledo II 2003 1.9TDI @ 110 ASV

« Środa, 30.07.2008, 22:49:40 - NIEPRZECZYTANA »

Streszczenie:
Od jakiegoś czasu mam przyjemność wozić swoje 4 litery w jakże wspaniałym (bo jak inaczej mówić o własnym, 1 aucie) Toledo II.  Oczywiście jak każdy samochodowy maniak postanowiłem go trochę ulepszyć ? padło na początek na car audio.

Poprzedni właściciel ułatwił trochę sprawę, ponieważ pociągnął całą instalację, zamontował wzmacniacz oraz wrzucił skrzynie do bagażnika. To wszystko połączył kablami Dietza. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie subwoofer ?krzak? w skrzyni oraz fabryczne głośniki. No? nie tak do końca fabryczne bo zakładając wzmacniacz spalił wszystkie 4 syczki :/, 2 zastąpił innymi ? Signatami T2. Oczywiście drzwi nie były wyciszane, a co poniektóre plastiki (szczególnie takie białe zaczepy od kabli pod tapicerką) lubiły odgrywać własne ?melodie?.

Cel:
Wyciszenie drzwi przednich oraz części bagażnika + zamontowanie nowych głośników.

O czym nie będzie:
- zdejmowanie boczków (jest na forum)

Sprzęt Car Audio:
Centrum zarządzania :D : Alpine CDA-9847R
Przód: JBL GTO607C 16cm
http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GTO607C&Language=ENG&Country=US&Region=USA&cat=COS&ser=GTS
Tył: Fabryczne głośniki + syczki Signat T2
Bagażnik: Skrzynia z bass reflexem, głośnik JBL GTO1014 10??
http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GTO1014&Language=ENG&Country=US&Region=USA&cat=SUB&ser=GTS
Wzmacniacz: Denon DCA 3500, 5 kanałów

Co będzie potrzebne?:

?   12 mat, APP, grube, twarde (dostępne na allegro)
?   Suszarka
?   Masa do zabezpieczania podwozi samochodowych ? APP Autobit 120
?   Pędzel (najtańszy, średniej wielkości)
?   Kabel do głośników
?   Nóż
?   Dystanse (do kupienia na allegro: http://www.allegro.pl/sklep/6889933_glosniki_samochodowe_i_systemy_car_audio), polecam, pasują idealnie
?   8 śrub (M4 lub M5) do dystansów, a do nich podkładki sprężynowe oraz nakrętki (mogą być zwykłe). Śruby do głośnika były w zestawie
?   Pistolet na plastikowe naboje (nie wiem jak to się profesjonalnie nazywa), kosztuje grosze + naboje oczywiście
?   Taśma izolacyjna ew koszulki termokurczliwe
?   Lutownica, cyna ew kwas do odtłuszczenia powierzchni
?   Konektorki żeby się wpiąc w kostkę, oraz do końcówek kabli mocowanych do filtra
?   Zestaw śrubokrętów
?   Wiertarka i zestaw wierteł do metalu (bo nie wiem czym dokładnie wierciłem)
?   Cirepliwość i samozaparcie
?   Tyskie, sąsiedzi, którzy cię podziwiają, że siedzisz na krawężniku i lutujesz kabelki :) no i wyrozumiała dziewczyna ? bo popołudnia nie spędzacie razem? przez jakiś czas :)

Krok po kroku:
1.   To się akurat dotyczy tylko mnie: przekładamy syczki z przodu na tył, głośniki montujemy za pomocą pistoletu.
2.   Rozwiercamy nity w fabrycznych głośnikach, nie powinny stawiać zbytniego oporu.
3.   Wyciszamy blachę matami, staramy się naklejać jak największe płaty, pomagamy sobie suszarką bo cieplejsza mata to giętsza mata :). Wycinamy otwory w macie na różne mocowania od kabli, zaślepki itp. ? jeszcze a nóż widelec kiedyś trzeba będzie z nich skorzystać.
4.   Wycinamy w macie ?ścieżkę? ? wyjście na kabel od głośnika pod dystansem
5.   Wykładamy środek drzwi (za dziurą głośnika) matami ? ile da rade czyli na ile nam ręki starczy
6.   Przycinamy maty tam gdzie boczki się przykręca
7.   Malujemy boczki masą do podwozi, najlepiej dwie warstwy, dokładnie na łączeniach
8.   Możemy też pomalować też trudno dostępne miejsca na drzwiach, miejsca styków mat, plastikowe mocowania.
9.   Montujemy dystanse uprzednio przekładając kabel od głośnika
10.   Montujemy głośnik
11.   Mocujemy filtr
12.   Podpinamy wszystko na krótko i robimy szybki teścik
13.   Obrabiamy sobie kabelki
14.   Ładnie przyklejamy, chowamy, owijamy, kitramy wszystkie kable ? nie chcemy żeby później wydawały dźwięki :)
15.   Przyklejamy syczki do boczków
16.   Zakładamy boczki
17.   Wyciszamy matami półkę bagażnika (4-5 mat wystarczy żeby zakryć wszystkie dziury i zakleić 80% półki)
18.   Wyciszamy matami bagażnik (szkoda, że nie mam z tego zdjęć bo mafia zaczęła by jeździć Toledo, jakby zobaczyli ile ciał może się zmieścić w bagażniku :o )

Uwagi:
Ze względu na brak warunków do pracy oraz na fakt, iż zawsze mierze siły na zamiary drzwi nie są wyciszone ?w środku? gdyż wymagałoby to manewrów z elektryczną szybą itp. itd. (ktoś to robił w Leonie i link można znaleźć na forum). Zastanawiam się też czy jakby to zrobić poprawnie to czy zawiasy dałyby radę?

Instalacja nie ingeruje w instalację fabryczną ? wpinamy się w kostkę od ?dużego? głośnika (dwa środkowe przewody)

Wkrótce:
?   Fotki przyklejonych syczków do boczków
?   Fotki bagażnika
?   Wyciszenie boków bagażnika (jeszcze nie wiem jak)
?   Skan rysunku "technicznego" dystansu


Fotorelacja:


Napisano: Środa, 30.07.2008, 22:52:34






« Ostatnia zmiana: Czwartek, 31.07.2008, 12:09:43 wysłane przez punchoo » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Toledo II, Montaż - Głośniki Przód, Wyciszanie Drzwi, Fotorelacja
Skocz do: