+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Gaśnie auto
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gaśnie auto  (Przeczytany 51994 razy)
0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.
madox Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Olkusz
Samochód: Ibiza '97 1.9 TDI AHU 90KM

« Odpowiedz #30 - Czwartek, 29.10.2009, 20:22:15 - NIEPRZECZYTANA »

wlasnie tez mnie ta teoria zadziwila troche. narazie auto jezdzi i nie gasnie a jak zgasnie to bedzie znak ze meches sie pomylil i bedzie dumal dalej
Zapisane

MaDoX
TDI forever

KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #31 - Piątek, 30.10.2009, 06:36:53 - NIEPRZECZYTANA »


Cytat: madox
niestety zaden z kolegow nie trafil rozwiazania mego problemu z Ventem ojca. mechanik stwierdzil ze zrobily sie zimne luty przy swiecach zarowych.
Mam wrażenie, że mechanik też. W tą teorię jakoś nie wierzę.
Cytat: KYS
świece żarowe pracują tylko przy rozruchu silnika...
No i czy świece są lutowane?
Zapisane

KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #32 - Piątek, 30.10.2009, 12:33:37 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: KKKKris
No i czy świece są lutowane?
Moim zdaniem nie, ale nie chciałem podważać aż tak diagnozy mechanika, który najprawdopodbniej zaglądał do świec w badanym samochodzie...
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Fat Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Ibiza, 2004, 1.4 75km

« Odpowiedz #33 - Sobota, 03.07.2010, 17:29:39 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,
przebrnąłem już przez forum i dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy odnosnie mojego autka.
Kupiłem nowe w salonie w marcu '05. Do tego roku wszystko bylo idealnie. Lałem do baka
i jezdzilem, wymienialem wszystkie filtry, oleje, przeglady itd. W tym roku zaczal szwankowac.

Pojawila sie kontrolka silnika oraz te dwie, ktore zwiazane sa z ukladem hamulcowym. Idac za Waszymi radami podpialem auto pod kompa u dwoch majstrow. Obydwoje jeszcze zanalizowali uklad i okazalo sie, ze uszkodzona moze byc pompa ABSu. Nosilem sie z zamiarem zakupu, ale przez prace jakos nie bylo czasu.

Niestety ostatnimi dniami do grona migajacych włączyła się kontrolka EPC. Czytalem tutaj, iz powoduje to uszkodzony czujnik pedalu gazu. Palila sie i znikala. Najgorzej podczas jazdy, wykonujac manewr wyprzedzania auto gaslo! Gasilem wiec stacyjke i odpalalem ponownie i byl spokoj.

Niestety po raz kolejny zaczzely sie inne problemy. Auto nie chcialo odpalac, dopiero za 5 czy 6 razem poszlo. Moze byc to zwiazane pewnie z akumulatorem (w zimie mialem duze problemy z odpalaniem), ktory nie byl wymieniany od nowosci. Moze swiece, no ale 2 lata temu wymienialem.
Dzis po klopotach z odpaleniem, jadąc zgasla mi Ibiza na amen. Krecilem, krecilem az braklo mocy, zatrzymalem wiec innego kierowce, podladowalem akumulator, jednak nic z tego.

Do tych wszystkich niefrasobliwosci dodam, iz zauwazylem ostatnio dziwna sprawe. Raz wlaczaly sie swiatla mijania i postojowe, az nie bylo ich wcale. Z tylu auta postojowe tez nie dzialaja. Dziwna sprawa, gdyz wymienialem zarowki z przodu i sa okej. I jeszcze czasami elektryczne szyby nie daly sie zamknac, jakby po prostu bezpiecznik strzelil, ale przejrzalem i wszystkie byly ok, wsadzilem ponownie i szyby dzialaly.

Zapomnialem dodac, ze auto jest z gazem.
Prosze o jakies porady, co to moze byc, zebym na kretyna nie wyszedl u mechanika. I jezeli ktos sie orientuje, mniej wiecej jakie bylyby koszty naprawy i sprzetow.

Pozdrawiam


od KYS: Skoro przebrnąłeś przez forum, to na pewno spotkałeś się z regulaminem. Stosuj się do niego.
« Ostatnia zmiana: Niedziela, 04.07.2010, 21:43:23 wysłane przez KYS » Zapisane
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #34 - Sobota, 03.07.2010, 17:49:22 - NIEPRZECZYTANA »

Zacząłbym od podpięcia vaga ,sparawdzenia napięcia , aku  oraz sprawdzenie skuteczności działanie alternatora - reg.napięcia

Co do abs-u są tematy już o tym
« Ostatnia zmiana: Sobota, 03.07.2010, 17:53:15 wysłane przez dominik » Zapisane
ibizkaa Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza, 95' 1,4 benz+lpg

« Odpowiedz #35 - Środa, 29.09.2010, 22:26:07 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, przebrnęłam przez wiele stron, forum lecz nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na mój problem,może nie w tym miejscu kieruje swoje zagadnienie,ale może ktoś pomoże, a więc tak jestem posiadaczką Ibizy 95r. 1,4 b+lpg, Zaczęło się od paru tygodni coś dziać z nią, a mianowicie jedzie na gazie lecz nie chce jechać na benzynie. Gdy jadę na benzynie przyjadę ok. 2-3 km dodaje gazu a ona nie jedzie po prostu gaśnie, i gdy chcę ją ponownie odpalić na benz.nie odapala, dopiero po jakimś czasie jak już po stoi. Na gazie wszystko ok, idzie jak strzała. Byłam już u mechaników, patrzyli dmuchali i nic, filtry nowe. Znajomy podpowiedział że może to być filtr pompy. Może wy wiecie co może się dziać? Czy paliwo się może cofać? Ja jestem ciemna w tych sprawach...
Zapisane
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #36 - Czwartek, 30.09.2010, 06:46:17 - NIEPRZECZYTANA »

czy paliwa w zbiorniku jest wystarczająco? znaczy min 1/4 zbiornika??
jesli tak , obstawiam padniętą pompę paliwa, pomimo że jeżdzisz na gazie pompa pracuje a przy zbyt niskim poziomie paliwa ciągnie syf ze zbiornika.

obstawiam pompę paliwa.
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
ibizkaa Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza, 95' 1,4 benz+lpg

« Odpowiedz #37 - Czwartek, 30.09.2010, 12:30:15 - NIEPRZECZYTANA »

benzyny jest ponad pół zbiornika
Zapisane
Mixer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: GT TDI +

« Odpowiedz #38 - Czwartek, 30.09.2010, 12:48:28 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: ibizkaa
benzyny jest ponad pół zbiornika
tak ale może być walnięta pompa paliwa bo objawy są takie że dostaje paliwa a później już nie...trzeba oblukać w jakim stanie jest pompa paliwa...zdejmujesz tylnia kanapę i masz dojście pod wykładziną  ;)
Zapisane

Potrzebujesz Mechanika w Trójmieście ? Pisz a Pomogę 
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #39 - Czwartek, 30.09.2010, 13:00:31 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Mixer
zdejmujesz tylnia kanapę i masz dojście pod wykładziną  ;)
noo i guzik sprawdzisz bo ani cisnienia nie zmierzy ani nic, tylko czy dziala czy nie ;) a dziala przez 4km a potem kicha,
ewentualnie wyjac i zobaczyc czy jest syf,  jesli nie ma to i obstawiam jej wiekowosc i mozliwosc  zdechniecia,
zostaje przy pompie :)
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
Mixer Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk
Samochód: GT TDI +

« Odpowiedz #40 - Czwartek, 30.09.2010, 13:02:18 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Gizmo
ewentualnie wyjac i zobaczyc czy jest syf
no o to mi chodziło tylko że nie dopisałem...upsss  :-[
Zapisane

Potrzebujesz Mechanika w Trójmieście ? Pisz a Pomogę 
Gizmo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdańsk/Żukowo
Samochód: Leon ST FR 2018

« Odpowiedz #41 - Czwartek, 30.09.2010, 13:17:31 - NIEPRZECZYTANA »

ibizkaa uzupelnij miejscowosc - tak a marginesie ;)
Zapisane

Była:Cordoba 1.4 AEX, małe, ciche, szybkieeee...
Jest: Toledo 1.6 SR AKL duże, ciche, a czy szybkie... się okaże
Jest też: Leon ST FR
ibizkaa Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza, 95' 1,4 benz+lpg

« Odpowiedz #42 - Czwartek, 30.09.2010, 19:01:06 - NIEPRZECZYTANA »

Ok, dzięki za pomoc  :) 
Zapisane
krzysztof24k
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Cordoba 1999 AKK

« Odpowiedz #43 - Wtorek, 12.10.2010, 06:51:25 - NIEPRZECZYTANA »

Witam

Dołączę się do postu z pytaniem.
Mój przypadek wygląda następująco: Samochód gaśnie po dodaniu gazu, wprowadzę silnik na około 2 tys. obrotów po czym puszczam nogę z gazu i silnik tak jakby się zaduszał obroty spadną poniżej 600, 500 auto przez kilka sekund jeszcze szarpnie i zgaśnie. Jak nie dodam gazu to rożnie czasem pochodzi kilka minut i nie zgaśnie a czasem chwile pochodzi i zgaśnie samo z siebie. Wymieniłem świece, przed wymiana świec wyraźnie dłużej palił (ale zawsze za 1 razem) teraz przychodzę rano i pali na "tyk", czyściłem i przeprowadziłem adaptacje przepustnicy, wymieniłem filtr paliwa, sprawdzałem w nocy w ciemnym garażu czy przewody WN nie robią dyskoteki i według obserwacji są ok, wymieniłem czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Ostatnio jeżdżę tylko na benzynie problem jak był tak jest.

A jedyny błąd na vagu to
16712   Czujnik antystukowy 1 strona 1 - wysokie napięcie
jak przełacze na gaz to pojawia sie jeszcze
17604   Podgrzewana sonda lambda 2 strona 2 - zły prąd podgrzewania
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem


Model 1999 FL silnik AKK benzyna + gaz komputer gazowy Bingo S4
Zapisane
ibizkaa Kobieta
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Olsztyn
Samochód: Ibiza, 95' 1,4 benz+lpg

« Odpowiedz #44 - Poniedziałek, 18.10.2010, 18:10:41 - NIEPRZECZYTANA »

Dobry wieczór! Ha! a i mogę się pochwalić ze mój problem z gaśnięciem auta zniknął, a dzięki przeczyszczeniu pompy paliwa, a dokładnie dwóch sitek czy filterków(zwał jak zwał:) ) które się tam w niej znajdują.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Gaśnie auto
Skocz do: