+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » podświetlanie pasażerów ;p
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: podświetlanie pasażerów ;p  (Przeczytany 15998 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Zyga4don Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: SHARAN 1.8 T

« Sobota, 19.04.2008, 07:55:04 - NIEPRZECZYTANA »

tak mi sie wczoraj nudziło...
no i efekty:
Zapisane

<table><tr><td align="center"><iframe border="0" framespacing="0" src="http://dodatki.net/pliki/licznik_do.php?obraz=59&r=2011&m=5&d=21&tekst=ZLOT IKS" frameborder="no" height="50" scrolling="no" width="100"></iframe></td></tr><tr><td align="center"><a href=\"http://dodatki.net\">Dodatki na bloga</a></td></tr></table>
kuczy Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM

« Odpowiedz #1 - Sobota, 19.04.2008, 09:16:34 - NIEPRZECZYTANA »

hmm.... - nie mówię że źle.... bo każda inwencja twórcza jest OK... ale  nie oślepia to kierowcy przez lusterko na przedniej szybie ????   8) - tak sie zastanawiałem... noc... nieoświetlona droga jakaś... nasze Cordoby i tak mają małe te szybki tylne... a po oczach wali conajmniej 9 (tyle naliczyłem) ultrajasnych niebieskich LEDów  :o - a jak ktoś siedzi z tyłu to mu świeci zza pleców tak ? - przynajmniej tak wnioskuję - więc.. hmm nie wiem... ja przeźroczysty nie jestem  :angel:

Inna kwestia to ten kolor... ale to moja osobista teoria:  "Niebieski to ZŁO  :evil: "
« Ostatnia zmiana: Sobota, 19.04.2008, 09:18:25 wysłane przez kuczy » Zapisane

Byłe autko: Cordoba '94 1.8i GLX 90KM benzyna A.D.94 - ETRT/ET 18,139 / 17,873 - II Miejsce w klasie A2  - Borsk 2009
Tworzenie stron internetowych
technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #2 - Sobota, 19.04.2008, 09:29:21 - NIEPRZECZYTANA »

Ciekawe ile ze to wyliczy  :police:
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #3 - Sobota, 19.04.2008, 10:53:24 - NIEPRZECZYTANA »

Wydaje mi się , że nigdzie nie ma określone jakie ma być oświetlenie wnętrza auta ???!!!
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

the_ozyrys Mężczyzna
Administrator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Toyota RAV4

« Odpowiedz #4 - Sobota, 19.04.2008, 11:17:28 - NIEPRZECZYTANA »

Zakładam że zapalasz to tylko wtedy, gdy zamieniasz tylną
kanapę na gabinet lekarski... :o
Zapisane
widget Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kałuszyn/Warszawa
Samochód: VC 2.0 T

« Odpowiedz #5 - Sobota, 19.04.2008, 11:56:34 - NIEPRZECZYTANA »

Wnętrze kabiny raczej nie jest objęte przepisami ale na coś takiego chyba bym nie wpadł  :o
Myślałem o podświetleniu przestrzeni pod schowkiem bezpieczników bądź air-bagiem pasażera zależnie od uaktywnionej krańcówki danych drzwi jakimś neonikiem  :-\

Ps. Przyznam, że czasami nastrój jest bezcenny... :)
Zapisane

technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #6 - Sobota, 19.04.2008, 12:09:17 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Wydaje mi się , że nigdzie nie ma określone jakie ma być oświetlenie wnętrza auta ???!!!

Ale światłą na pewno są dobrze przez kierowcę jadącego za nim tak że w myśl Ust. Prawo o Ruchu drogowym są zabronione.Kodeks drogowy jest jasny i przejrzysty: z przodu samochodu mogą być widoczne jedynie światła barwy białej i żółtej selektywnej - niebieski z całą pewnością do nich nie należy. Podobnie z tyłu widoczny może być jedynie kolor czerwony. Określona jest również ilość i rozmieszczenie świateł, a także warunki ich stosowania.
Zapisane

aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #7 - Sobota, 19.04.2008, 13:00:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: technogood
Kodeks drogowy jest jasny i przejrzysty: z przodu samochodu mogą być widoczne jedynie światła barwy białej i żółtej selektywnej - niebieski z całą pewnością do nich nie należy. Podobnie z tyłu widoczny może być jedynie kolor czerwony. Określona jest również ilość i rozmieszczenie świateł, a także warunki ich stosowania.
Ale dotyczy to świateł zewnętrznych, dlatego kombinacje we wnętrzu nie są nie zgodne z prawem o ile nie utrudniają kierowania pojazdem oraz nie stwarzają zagrożenia.
Zapisane
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #8 - Sobota, 19.04.2008, 13:06:20 - NIEPRZECZYTANA »

technogood, - wydaje mi się , ze nie masz racji co do oświetlenia wnętrza. Na zewnątrz OK to co napisałeś.
Jak będę chciał to sobie żyrandol wstawię pod sufit i oświetlę Osramami i mi mogą naskoczyć. Ale weźmy pod uwagę , ze z oświetlenia takiego nie korzysta się raczej w sposób ciągły. Zresztą każdy chyba sobie zdaje sprawę , że takie światło w trakcie jazdy drażni samego kierującego samochodem.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #9 - Sobota, 19.04.2008, 13:44:34 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: punchoo
Zresztą każdy chyba sobie zdaje sprawę , że takie światło w trakcie jazdy drażni samego kierującego samochodem.

Czyli stwarza zagrożenie dla ruchu za co przewidziana jest grzywna w postaci MKK
Zapisane

uszek Mężczyzna
OOOO
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nisko / Rzeszów
Samochód: Audi A8 4.2 40V 310KM+2x Seat Cordoba 1.4 AEX

« Odpowiedz #10 - Sobota, 19.04.2008, 14:06:59 - NIEPRZECZYTANA »

no dobra ale jesli widac niebieskie oswietlenie na zewnatrz pojazdu to chyba sprawa jest prosta prawda?
Zapisane

Nie wdawaj się w rozmowę z głupim. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem....<br />CCCO A8 4.2 40V 310KM<br />
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #11 - Sobota, 19.04.2008, 14:31:58 - NIEPRZECZYTANA »

i jak zwykle ble ble ble aby klepac :-X
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=7100.0

Zyga4don, diody wkladales tylko pod listwe czy jakas wieksza rzezba?
w czasie wsiadania / wysiadania ciekawy bajer
myslalem nad czyms podobnym ale raczej po bokach z tylu

ale jest pewne ze jezdzic sie z tym nie da :-X
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
daniels81
Gość



« Odpowiedz #12 - Sobota, 19.04.2008, 14:49:04 - NIEPRZECZYTANA »

http://www.youtube.com/watch?v=Kbn1HKzMc1Y odnośnie neonów we wnętrzu na przykładzie cordoby :-X
Zapisane
technogood Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Krasnyjork
Samochód: Toledo II ARL 1.9 TDI

« Odpowiedz #13 - Sobota, 19.04.2008, 14:53:59 - NIEPRZECZYTANA »

Efekt super  :ok:  tylko drażni mnie trochę że jak bym tam siedział to czuł bym się jak w żarówce zamknięty za bardzo widoczne te lampy są lepiej żeby je pochował w zastosował odbicie światła
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #14 - Sobota, 19.04.2008, 15:03:19 - NIEPRZECZYTANA »

No to oneonowanie Corby - to przesada moim zdaniem. W moim przypadku raczej wszystko by mi poniszczyli pasażerowi. Za bardzo wszystko jest na wierzchu i łatwo zniszczyć.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » podświetlanie pasażerów ;p
Skocz do: