+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Wymiana przedniej szyby by -adek
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymiana przedniej szyby by -adek  (Przeczytany 7733 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
-adek Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wrocław
Samochód: A3 8P 2005r 2.0 TDI

« Wtorek, 01.04.2008, 20:50:15 - NIEPRZECZYTANA »

Witam!

Musiałem wymienić przednią szybkę, bo miałem pękniętą odkąd przywiozłem je od Niemca. Jak już zarejestrowałem w Polsce to nie nakleiłem tej naklejki rejestracyjnej na szybę bo wiedziałem, że i tak szyba do wymiany.... stąd liczne problemy przy każdej kontroli panów w niebieskich mundurkach....

Przedstawiony opis został wykonany na mojej Cordobie 6k ale w innych autach jest podobnie....
ale do rzeczy...

Potrzebujemy:

- szybę (ja kupiłem nowiuśką PILKINGTON wraz z kompletem uszczelek, oraz drutem do wycinania szyb za 270 pln)
- klej do szyb ( użyłem sikaflex 265)
- grunt pod klej ( użyłem z rodziny sikaflex primer i actiwator do szyb)
- drut do wycięcia szyb
- śrubokręty
- odtłuszczacz (ja użyłem benz. ekstrakcyjną)
- klucz 13 do wymontowania wycieraczek
- pitolet do kleju (ja użyłem na powietrze, bo w moim garażyku jest kompresor:)
- druga osoba do pomocy (mi pomagał tata, akurat był w domu, no i niedoszły szwagier pstrykał foty i po browary jeździł :ok:
- obowiązkowo wspomagacz (użyłem LECHA:)


do dzieła:

Otwieramy drzwi, oklejamy słupek taśmą by nie porysować lakieru, podważamy listwę plastikową która wchodzi na szybę śrubokrętem delikatnie!  listwa wyskakuje nam z zaczepów....


Teraz wchodzimy do środka autka i odkręcamy rączki, i wysuwamy słupki, nie będę się o tym rozpisywał bo każdy spokojnie sobie z tym poradzi.... no i lusterko wsteczne przekręcamy nóżkę w jedną stronę (nie pamiętam już w którą) i elegancko je ściągamy...
widok po zdęjęciu słupka plastikowego....

Kolejnym krokiem jest demontaż wycieraczek, ściągamy plastikowe zaślepki, i odkręcamy kluczem 13

Kolejnym krokiem, jest ściągnięcie całej zabudowy podszybia, prosta czynność wszystko na zatrzaskach.... widok po zdemontowaniu...



Następnie, gdy już mamy wszystkie plastiki w środku i na zewnątrz zdemontowane, przekuwamy w którymś miejscu klej (ja to zrobiłem nożykiem) i przepychamy drut.... jedna osoba na zewnątrz druga w środku na końce druta mocujemy wkrętaki i zaczynamy! tniemy dookoła szybę z przerwami żeby nie urwać druta....


po obcięciu wkoło podnosimy starą szybę i wpizdu z nią :ok:  teraz musimy pozbyć się resztek kleju, którego zostało sporo.... musimy wszystko ładnie doczyścić (ja użyłem nożyka, a na koniec papierku ściernego)

Teraz odtłuszczamy szybkę i miejsce na szybkę dokładnie! (ja użyłem benzyny ekstrakcyjnej)

Od razu nakleiłem naklejkę, którą otrzymałem, przy rejestracji żeby potem się nie męczyć....

Kolejny etap to pomalowanie miejsca w aucie, w które będzie przychodziła szyba, oraz samej szyby po jej czrnym pasie specjalnie do tego przygotowanym, Activatorem oraz primerem .....
Activator niby wżera się w strukturę szkła i metalu, a primer to podkład dla kleju....

Teraz musimy odczekać ok 10 minut na odparowanie.... co by nie marnować czasu chwilka relaxu...

Pistolet z klejem w dłoń i smarujemy..... klej musi mieć przynajmniej 7mm grubości, więc nie dziadujemy.....

Wkładamy nową szybę i ustawiamy ją w równych odległościach na boki i góra dół.... następnie dookoła ją delikatnie dociskamy...

Naklejamy, taśmę po bokach i na górze na wszelki wypadek, i to wszystko.... gdy klej wyschnie (mój dobę schnie) składamy plasiki i gotowe....

Sorki za składnię, ale jestem już trochę zmęczony.....

edit by daniels: instrukcja wrzucona, dyskutować można w tym wątku:
http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=7458.new#new





« Ostatnia zmiana: Środa, 02.04.2008, 11:56:44 wysłane przez daniels » Zapisane

Lakiernicto 533-996-726
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Instrukcje, poradniki, informacje» Wymiana przedniej szyby by -adek
Skocz do: