+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Problem z instalacją Elpigaz Elisa
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z instalacją Elpigaz Elisa  (Przeczytany 4428 razy)
0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.
Mariusz_F Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Inowrocław
Samochód: Cordoba Vario 1999 1,6 LPG sekwencja

« Wtorek, 01.04.2008, 19:56:36 - NIEPRZECZYTANA »

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem Cordoby Vario 1,6 z 1999r z założoną instalacją Elpigaz Elisa. Po zdjęciu osłony silnika (tej przy filtrze) zastałem sytuację jak na zdjęciach. Z lewej strony wtryskiwaczy przy króćcu od wężyka mam urwane 2 kabelki.
Czy ktoś wie może od czego one są i jaki wpływ na prace silnika ma ich przerwanie. Silnik zdaje się pracuje normalnie czasami falują wolne obroty i gaśnie przy wyrzuceniu na luz ale myślę że to raczej z winy przepustnicy. Spalanie gazu ok. 10l/100 w mieście. Proszę o poradę bo nie chcę uszkodzić silnika lub instalacji. Ps. Jestem nowy więc jeśli popełniłem jakąś gafę to przepraszam.
Zapisane
matii Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: VW Passat 3C TDI Sportline CBBB '09

« Odpowiedz #1 - Wtorek, 01.04.2008, 20:25:12 - NIEPRZECZYTANA »

Ja na Twoim miejscu bym gnał to do gazowników zeby to zrobili :-X najpierw bym to zrobił a potem szukałby dalej gdyby jeszcze obroty falowały :-\  Kiedy ostatnio wymieniałeś filtr gazu :?:
Uzupełnij profil ....
Zapisane

Klub Seat Cordoba

Była Cordoba FL Vario TDI ALH i Polo 07 TDI AXR
Mariusz_F Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Inowrocław
Samochód: Cordoba Vario 1999 1,6 LPG sekwencja

« Odpowiedz #2 - Wtorek, 01.04.2008, 20:36:17 - NIEPRZECZYTANA »

Filtr gazu wimieniał ostatnio poprzedni właściel. Autko mam dopiero od 2 tygodni. Z książeczki gwarancyjnej (ma miejsce do wbijania przeglądów) wynika iż ostatni przegląd instalacji był robiony 03-2007 w firmie gdzie instalacja była zakładna.
Zapisane
Shizo Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Corolla E12 2.0 D4D 116KM 2004r / była... Cordoba SX '96

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 01.04.2008, 21:46:58 - NIEPRZECZYTANA »

Z własnego doświadczenia powiem że instalacje Elpigazu są do d..., zwłaszcza elektronika której nijak nie idzie dokładnie wyregulować. Oby "Elisa" była inna.
Zapisane
Gandziu
Gość



« Odpowiedz #4 - Środa, 23.04.2008, 07:44:24 - NIEPRZECZYTANA »

witam te dwa przewody łacza czujnika temp gazu ktory znajduje sie w listwie wtryskowej z ecu gazu pozdrawiam
Zapisane
Mariusz_F Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Inowrocław
Samochód: Cordoba Vario 1999 1,6 LPG sekwencja

« Odpowiedz #5 - Środa, 23.04.2008, 18:33:01 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki za info.
Wiesz może czy da się to jakoś naprawić i ile może mniej więcej kosztować?
Byłem juz co prawda z tym u gazownika i powiedział mi trochę co innego. Stwierdził że to czujnik ciśnienia gazu odpowiadający za przełączenie na benzyną gdy zacznie brakować gazu w butli i że juz wcześniej ktoś go zblokował i że można tak jeździć. Poza tym wymienił oba filterki gazu, pościemniał coś na kompie i skasował jak za zboże. Silnik chodzi teraz trochę lepiej na gazie ale od czasu do czasu faluje na wolnych obrotach i nieraz zgaśnie ale zarówno na gazie jak i benzynie. W najbliższym czasie zamierzam przeczyścić przepustnicę i zobaczę czy to coś da.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Problem z instalacją Elpigaz Elisa
Skocz do: