+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» klimatyzacja...
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: klimatyzacja...  (Przeczytany 19944 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Poniedziałek, 23.01.2006, 20:11:29 - NIEPRZECZYTANA »

... może temat troszkę nie na czasie ale trzeba mysleć wczesniej coby na ciepłe miesiące wszystko było ok. mam pytanie odnośnie napełniania klimy (uzupełniają ten środek do chłodzenia), konserwacji, przeglądu. czy ktoś coś takiego kiedyś wykonywał? mam Ibi 01 z Climatronikiem i podejrzewam , że przez ostatnie 2 lata na pewnio nic nie było robione z klimą poza tym , że filtr zmieniałem. Ile może kosztowac napełnianie klimy, ewentualnie taki przegląd? czy w ogóle warto ładować kasę (czy faktycznie ubywa tego gazu do tego stopnia żeby go tankować). bo poza tym nie wydaje mi się żeby coś tam było więcej do dłubania.
Zapisane
peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #1 - Poniedziałek, 23.01.2006, 20:20:42 - NIEPRZECZYTANA »

z przegladem klimy poczekaj do wiosny ... firmy wowczas robia promocyjne akcje dotyczace klimy ... w zeszłym roku np Norauto robiło coś tkaiego za darmo przed sezonem letnim ...
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
WoRaS
Gość



« Odpowiedz #2 - Wtorek, 24.01.2006, 09:38:21 - NIEPRZECZYTANA »

Ja mam auto z klimą od niedawna, dlatego też chciałem spytać się na czym polega konserwacja klimy? Co pewien powinno się chyba wymieniać płyn i jakiś filtr (przeciwpyłkowy?)? Jak często powinno się to robić? I czy w jakiś specjalny sposób powinno się jeszcze dbać o klimę?
Zapisane
neonek Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Nowa Sól

« Odpowiedz #3 - Wtorek, 24.01.2006, 10:10:50 - NIEPRZECZYTANA »

Ja slyszalem ze klime nalezy przynajmniej raz w tygodniu uruchomic nawet w zimie po to tylko zeby przepedzic oleje po ukladzie zeby sie nie rozszczelnila. Nabijac trzeba wtedy gdy czuc ze slabiej chlodzi. Objawami zafajdanego filtra przeciwpylkowego sa parujace szyby i specyficzny zapach.
Zapisane

neonek
Nowa Sól koło Ciepielowa
Toledo 1L 1,9 tdi w stajni ma 120 koników - było
Toledo 5P 2,0 tdi 140 KM - jest
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #4 - Wtorek, 24.01.2006, 10:20:31 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
nalezy przynajmniej raz w tygodniu uruchomic nawet w zimie

W Climatronicu ciężko to zrobić bo włącza się automatycznie, a odpalanie ręczne jest zablokowane przy temp poniżej 5 stopni.
Zapisane
hispano
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Legnica-Madrid

« Odpowiedz #5 - Wtorek, 24.01.2006, 10:31:28 - NIEPRZECZYTANA »

I wlasnie ta temperatura 5C blokujaca prace klimy najbardziej mnie wkurza ,poniewaz wiele razy pada deszcz i w srodku zaczyna parowac szyby a na dworze np. 2 stopnie lub podczas pracyzimnego silnika.Ciekawe czy niemozna np.ominac tego i ustawic wylaczania przy 0 stopniach.Gdzie W TOLEDO jest  jakis czujnik co to temerature powietrza kontroluje?Sa marki w ktorych CLIMA chodzi zawsze, no chyba prawie zawsze.Niewiem jak jest przy -25 stopniach! :wink:
Zapisane
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #6 - Wtorek, 24.01.2006, 10:44:37 - NIEPRZECZYTANA »

w nowym aucie to we wszystkich są takie blokady... a jeśli Ci szyby parują to ustaw nawiew na przednią szybę i wtedy to się nazywa "odraszanie" (climatronik automatycznie sobie dobiera siłę nawiewu i temp - przynajmniej u mnie tak jest) szyba odparuje... w razie konieczności nawet przy temp poniżej 5 załączy się klima jeśli będzie taka potrzeba do odroszenia szyby.
Zapisane
hispano
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Legnica-Madrid

« Odpowiedz #7 - Wtorek, 24.01.2006, 11:08:01 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Valgaar"
w nowym aucie to we wszystkich są takie blokady... a jeśli Ci szyby parują to ustaw nawiew na przednią szybę i wtedy to się nazywa "odraszanie" (climatronik automatycznie sobie dobiera siłę nawiewu i temp - przynajmniej u mnie tak jest) szyba odparuje... w razie konieczności nawet przy temp poniżej 5 załączy się klima jeśli będzie taka potrzeba do odroszenia szyby.


Chyba mamy te same modele,czyli Toledo 2 wiec i klima ta sama. :wink: Robie tak jak mowisz daje na szyby na max.Z rana to wiadomo nastawiam na HI,ale pozniej jak sie silnik rozgrzeje nastawiam 18C i daje AUTO  no i jak jest na pokladzie 4 osoby to tylne szybki zaczynaja parowac(mowie o deszczowym dniu a nie teraz przy minusowych temp.).Jak jest u Ciebie? Powiem ci szczerze,ze jeszcze nigdy nie wlaczyla mi sie klima do odraszania  ponizej 5C. Ciekawostka jest jadac po trasie temp spada ponizej 5C stopni,clima Stop i powietrze lecace przez chwile na okna-paruje okna.Ogolnie system przewietrzania w Toledo jest do D..Y! :wink: Na warunki Hiszpania,wlochy,portugalnia,itp jest super,ale na nasz klimat cos nie zabardzo jest dobracowany! :wink:

POZDRAWIAM I CZEKAM NA JAKIES DOBRE RADY ZEBY SZYBKI NIE PAROWALY W DESZCZU BEZ KLIMY! :)
Zapisane
seacik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: sosnowiec
Samochód: cordoba 2000, 1.9 TDI ALH

« Odpowiedz #8 - Wtorek, 24.01.2006, 14:14:22 - NIEPRZECZYTANA »

mam również climatronica w CORDOBIE i wiosną ubiegłego roku byłem na przeglądzie klimy i zapłaciłem za całość 80 zł.(bez wymiany filtra). Czułem lepszą pracę klimy.Samemu nic się nie zrobi musi być specjalistyczny sprzęt.Spotkałem również mniejsze cenę np w Dąbrowie Gór. ok 70 zł
Zapisane
Valgaar Mężczyzna
Animator :-)
Moderator
Offline Offline



Skąd: Śląsk

« Odpowiedz #9 - Wtorek, 24.01.2006, 14:17:43 - NIEPRZECZYTANA »

a w Dąbrowie to w którym miejscu? w Hatlapie czy w serwisie klimatyzacji koło Huty Bankowej?
Zapisane
gabrysss
Gość



« Odpowiedz #10 - Wtorek, 24.01.2006, 14:21:37 - NIEPRZECZYTANA »

Czy ktoś kojarzy ceny w Wawie. Ja też będę musiał swojej zrobić przegląd.
Zapisane
seacik Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: sosnowiec
Samochód: cordoba 2000, 1.9 TDI ALH

« Odpowiedz #11 - Wtorek, 24.01.2006, 14:34:00 - NIEPRZECZYTANA »

Koło huty slyszałem ze dobrze robia

[ Dodano: 2006-01-24, 14:37 ]
W D G tę firmę polecił mi kolega, który robił u nich i był bardzo zadowolony
Zapisane
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #12 - Piątek, 09.02.2007, 22:44:48 - NIEPRZECZYTANA »

Hej pytanie czy ktos sie orientuje czy w klimatroniku jest jakis czujnik temperatury wewnetrznej i gdzie on sie znajduje.
Wszelkie informacje jak spawdzic czy dziala poprawnie mile widziane :)
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
kris
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Poznań

« Odpowiedz #13 - Sobota, 10.02.2007, 00:05:47 - NIEPRZECZYTANA »

on powinie byc po prawej stornie stacyjki na desce w okolicach gdzie trzymasz kolano lewe  masz taki kratkowae kóleczko jak sie orientuje to jest tam ten czujniczek no hcyab ze sie myle :szpieg:
Zapisane

.........tu trzeba kobiecej ręki
vertor Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Katowice/Warszawa
Samochód: Ibiza Sport '01, 1.9 TDI ASV

« Odpowiedz #14 - Sobota, 10.02.2007, 09:08:39 - NIEPRZECZYTANA »

hehe w sumie zastanawialem sie co tam jest. Przyjrze sie temu, ale wydaje mi sie ze dokopanie sie do tego bedzie nie lada wyzwaniem :/
Zapisane

Ibiza Sport TDI ASV
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Ogrzewanie, klimatyzacja. wentylacja» klimatyzacja...
Skocz do: