+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Ile żyje silnik na gazie?
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ile żyje silnik na gazie?  (Przeczytany 21431 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #15 - Sobota, 08.03.2008, 23:30:19 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: bartekzpomorza
Z tym softem to ciekawa sprawa. Mozna zrobic za pomoca kabelka z pazzegro? [jakim?]
Nie można
Lutownica, programator, i ponownie lutownica.
Zapisane

Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #16 - Sobota, 08.03.2008, 23:37:41 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Leemarvin
czasami ciężko wogóle cokolwiek wymyslić sensownego w tym temacie, dlaczego tak się dzieje:(
troche przesadzasz z tym czarnym scenariuszem, w końcu każdy się w pore łapie że cos jest "nie-tak"
Mnie nie chodziło w tej wypowiedzi o to, że ktoś się nie połapie, że coś jest nie tak, tylko że ciężko jest na przykład mechanikowi stwierdzić co jest przyczyną wadliwie działającego wtrysku, lub zapłonu nie w czasie.
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #17 - Niedziela, 09.03.2008, 21:34:42 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Ile żyje silnik na gazie?
wracajac do tematu - kazdy silnik zniesie gaz inaczej!
naj lepiej wspolpracuje z nim wtrysk jedno punktowy i metalowy kolektor

opanowanie gazu w takim silniku jest w miare latwe i umozliwia dluga eksploatacje

nie da sie napisac ile przejedzie bo moze to byc 150 000 a moze i byc 400 000
wszystko zalezy od konkretnego przypadku
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Leemarvin Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Cordoba '99, 1.4 AEX + Gofer BMN

« Odpowiedz #18 - Poniedziałek, 10.03.2008, 00:24:53 - NIEPRZECZYTANA »


Cytat: Leemarvin
dlatego po przeżuceniu na bzynę nie potrafi już jechać, bo nie ma efektywnego spalania mieszanki.
a to jest TWOJA odpowiedz
W tej wypowiedzi brakło: "się" a gdzie go brakło, jesteś dobry, więc sobie sam dopowiesz:)
Zapisane

Nowe części do Seat`a i innych aut, tel. 500-48-10-10
pa84 Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: VC 2.2 DTI, IBIZA SPORT 1.4 BXW 2006r.

« Odpowiedz #19 - Czwartek, 13.03.2008, 08:36:57 - NIEPRZECZYTANA »

LPG jest dobre jak jest na gwarancji po tym najlepiej go wywalić w moim silniku zamontowanie gazu juz sie troche zwruciło zaoszczedzilem ponad 1 000 (nic nie dokladajac na czesci do LPG, miesiecznie przebiegi wychodza róznie przewaznie 1200km ale przez ostatnie dwa miechy zdarzyly sie po ok 4tys) gaz ma niecale pół roku jak coś sie dzieje z gazem jade i mecze gazowników nawet z głupia drobnostką a co poto jest gwarancja (kolesie jak mnie widza to tylko głowy spuszczają  :-X ale juz widze ich miny jak mi sie gwarancja skonczy wtedy beda sie cieszyć a ja im wtedy powiem wyjmowac te gówno hehehe) :-X
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 13.03.2008, 08:45:54 wysłane przez pa84 » Zapisane
incassentodegas Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: małopolskie
Samochód: Ibiza 1,4 SXE z 98/99' silnik APQ + lpg: KME Diego z Matrixami

« Odpowiedz #20 - Czwartek, 13.03.2008, 09:14:24 - NIEPRZECZYTANA »

Witam
Podstawą dobrej pracy silnika na gazie jest prawidłowa praca na noPb.
Jadąc do regulacji gazu do mechanika musimy pamiętać aby były idealne mapy benzyny. Można je uzyskać przez reset kompa (np zdjecie na kilkadziesiąt minut klem z aku) i jazda na tylko samej benzynie przez ok 200-300 km. Albo też można to uzyskać poprzez wgranie softu. Ta pierwsza metoda wg mnie jest lepsza, ponieważ mapy ułoży sobie sam silnik do swoich indywidualnych parametrów i jakości benzyny - a z tą jest różnie.

Dopiero pracujący jak igła silnik na noPb może być strojony do paliwa alternatywnego, jakim jest lpg. Aby mapy gazu współdziałały z mapami benzyny, tworzenie tych pierwszych musi w sekwencji następować podczas jazdy najpierw na noPb a potem na lpg przy pomocy CZUJNIKA KALIBRACYJNEGO u DOBRYCH FACHOWCÓW. Zakładam że w butli jest gaz dobrej jakości.

Zauważalnym dowodem na dobre mapy gazu jest brak objawów zmiany pracy silnika podczas przełączeń z lpg na noPB i odwrotnie. Po podpieciu do kompa gazu objawia się to stałościa obrotów silnika, wartości odczytu pracy sondy lambda i brakiem znaczących zmian wartości otwarcia wtryskiwaczy benzynowych.

Ibiza APQ 1,4 99' + KME Diego + Matrix (ok 80 tys km na lpg)
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 13.03.2008, 09:16:25 wysłane przez incassentodegas » Zapisane

Radio Barcelona, Radio Madrida......
Radio Bolero
hudy05 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Seat Cordoba Coupe SX 1.6 AFT

« Odpowiedz #21 - Niedziela, 06.04.2008, 23:12:47 - NIEPRZECZYTANA »

Tak do waszej ciekawości kumpel ma cordobe 1.6 75km na gazie samochód ma zrobioone 180 tyś łaczny przebieg samochodu to 302 tyś licznik kilometrów  w cordobach jest do 300 tyś potem liczy od nowa :) heh taka ciekawostka aha dodam ze samochód jezdzi od poczatku na półsyntetyku mobila i jeszcze głowica niebyła sciagana a nie jedzi to po mału ciagle pedał w podłodze :)
Zapisane
Tominator
Gość



« Odpowiedz #22 - Sobota, 21.06.2008, 22:47:35 - NIEPRZECZYTANA »

Tu jest ciekawy link dla osób kozystających z podtlenku ;D
http://www.godula.cc.pl/gaz/bmw/strony/gaz.htm?PHPSESSID=42a3e865b0d0fc773abd4f8b5f7e212a
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #23 - Niedziela, 22.06.2008, 13:05:30 - NIEPRZECZYTANA »

Cytuj
Wynika z tego też, że Ci którzy chcą aby samochód nie utracił swych parametrów trakcyjnych pomimo zasilania gazem powinni zdecydować się na instalację gazową nowszej generacji
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Mike Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Ibiza 1.4 `97 AEX

« Odpowiedz #24 - Poniedziałek, 30.06.2008, 10:37:07 - NIEPRZECZYTANA »

Mam doswiadczenia z Fiatem Tipo 1.4, ktory na gazie przejezdzil 6 lat i 40 000 km bez awarii.
Instalacja byla swietna i nie bylo powodu do narzekan.

Sam zaczynam zastanawiac sie nad instalacja, zwlaszcza po przeczytaniu tego:
Cytuj
Ceny paliw: szokująca prognoza dla Polski
(PAP, pr/30.06.2008, godz. 06:08)
 
"Gazeta Prawna", opierając się na najnowszym raporcie banku Unicredit, prognozuje, że w grudniu cena ropy naftowej może przekroczyć próg 200 dol. za baryłkę.


Wzrost cen na rynkach światowych mógłby na koniec br. skutkować w Polsce ceną benzyny na poziomie 6,11 zł, a oleju napędowego - 6,36 zł.

Przy mojej jezdzie i cenach gazu 2.6 zl(benzyna 6.3 zl)oraz koszcie instalacji 2000 zl zwrot kosztow nastapilby po 10 miesiacach.
Jesli do takich cen dojdzie bede musial powaznie cos takiego rozwazyc.
 
Zapisane

daniels81
Gość



« Odpowiedz #25 - Poniedziałek, 30.06.2008, 10:46:45 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Mike
(benzyna 6.3 zl)
że co? :o
Zapisane
Mike Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Ibiza 1.4 `97 AEX

« Odpowiedz #26 - Poniedziałek, 30.06.2008, 12:06:01 - NIEPRZECZYTANA »

Na onecie dzis podali taka rewelacje jaka widac u mnie w cytacie wiec zrobilem symulacje dla 6.3 zl/l benzyny.

Cena coraz bardziej wydaje mi sie realna, zwazywszy na to ze cena ropy ciagle rosnie, a na spadki raczej nie mamy co liczyc.
Zapisane

KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #27 - Poniedziałek, 30.06.2008, 12:19:02 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Mike
Na onecie dzis podali taka rewelacje jaka widac u mnie w cytacie wiec zrobilem symulacje dla 6.3 zl/l benzyny.
Też tą cenę spotkałem (6,36), ale dla ON, Pb po ok 6,11 przy założeniu - ropa naftowa 200USD na koniec roku.
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #28 - Poniedziałek, 30.06.2008, 12:42:39 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Mike
Przy mojej jezdzie i cenach gazu 2.6 zl(benzyna 6.3 zl)oraz koszcie instalacji 2000 zl

Jesteś pewien, że tyle kosztuje instalacja do AEX'a ???? <--- Chyba, że masz zaje***te układy u Gazowników!!!
Sam się nad tym zastanawiałem 2 lata temu..... i zostałem przy benzynie
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Mike Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Ibiza 1.4 `97 AEX

« Odpowiedz #29 - Poniedziałek, 30.06.2008, 13:14:28 - NIEPRZECZYTANA »

Znajomy mowil mi ze instalacja do mojego modelu to koszt wlasnie 2000 zl.
Miejsce zalozenia to miasteczko 25 tys mieszkancow, tu mam bez porownania mniej za wiekszosc prac przy samochodzie.

Nie wiem jak to bedzie z gazem, jednak jesli faktycznie cena instalacji przekroczy 2500 zl to nie wiem czy jest to oplacalny interes.
Zapisane

Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Ile żyje silnik na gazie?
Skocz do: