+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» wyciek plynu chlodzacego :/
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wyciek plynu chlodzacego :/  (Przeczytany 5874 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Środa, 16.04.2008, 20:11:43 - NIEPRZECZYTANA »

Mam zagwostke. Zauwazylem ze wycieka mi plyn chlodzacy. Miejsce wycieku nie udalo mi sie zlokalizowac. Plyn zbiera sie na rynience przy silniku (zdjecie)..
Zastanawiam sie co moze byc przyczyna usterki. Co sadzicie? Czy moze byc to wyciek z pompy wodnej? Jak na moj gust to troche slady wycieku nie w tym miejscu. A moze to uszczelka ktora jest pomiedzy blokiem a gumowa rura? Tak czy owak wkrotce wymieniam rozrzad , wiec moze cos sie wyjasni.. Swoja droga w Warszawie wymiana 350zl+ 750 zestaw SKF ( wlacznie z pompa wodna SKF)..  A oto zdjecie niezidentyfikowanej usterki:
(duza strzalka-wyciek)
(mala strzalka-miejsce wycieku??)



Napisano: Piątek, 07.03.2008, 20:08:41


Wymieniono mi jakis oring przy termostacie i nadal, ciagnie cieknie. Moze ktos wie jak jest zamontowany termostat do silnika? Czy jest wkrecany, wciskany? Wydaje mi sie ze wyciek jest pomiedzy termostatem a silnikiem. Moze ktos ma jakies sugestie.

Napisano: Środa, 26.03.2008, 23:35:39


Sam sobie odpowiem i poradze , skoro nie bylo odezwu  :rotfl:

Wyciek mialem przy obudowie termostatu na laczeniu z blokiem silnika. Z reguly oring trzyma a puszcza obudowa termostatu( niemiecki zamiennik 15zl). Ponoc jest to typowa usterka w grupie Volkswagen.
Wystarczy odkrecic dwie sruby kluczem imbusowym. Odpiac waz gumowy.Wymienic obudowe,oring i skrecic. Dodatkowo posmarowalem silikonem do wysokich temperatur. I tyle.
Zapisane

lubie sobie pokierować
guayre Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: była Ibiza '01 1.9TDi AGR+ __-__ jest Toledo '02 ASV

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 17.04.2008, 13:06:59 - NIEPRZECZYTANA »

350zl robocizna + 750zl czesci?! :o  Czys Ty na glowe upadl?? Jak tak bardzo chciałeś wyrzucić pieniądze w błoto to trzeba było dać mi... ;)  A tak serio - przepłaciłeś jakieś 300-400zł. Swoją drogą też mam wyciek, ale chyba bezpośrednio z chłodnicy... :(
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 17.04.2008, 16:52:53 wysłane przez guayre » Zapisane
ADRIANO Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Seat Ibiza 2000r. 1,9SDI ( AGP )

« Odpowiedz #2 - Czwartek, 17.04.2008, 20:36:49 - NIEPRZECZYTANA »

 350 zl za robote to moze i drogo.Nie wiem. 750 zl za komplet rolek, pompe wodna, i pasek zebaty. Byc moze to duzo.  Nie powiedzialem ze zaplacilem tyle . :nonono:
Zapisane

lubie sobie pokierować
guayre Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: była Ibiza '01 1.9TDi AGR+ __-__ jest Toledo '02 ASV

« Odpowiedz #3 - Czwartek, 17.04.2008, 21:34:56 - NIEPRZECZYTANA »

Aa to przepraszam, rzeczywiście napisales tylko, ze takie ceny - zwracam honor. :pub:  Ale fakt faktem - dużo za duże ceny...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Diesel» wyciek plynu chlodzacego :/
Skocz do: