Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Srebrne żarówki do kierunkowskazów - pytanie  (Przeczytany 15140 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
WoRaS
Gość



« Środa, 18.01.2006, 16:13:57 - NIEPRZECZYTANA »

Żarówki do kierunkowskazów na ALLEGRO

Czy ktoś ma u siebie takie kieunki lub podobne, "z tych najtańszych"? chodzi mi o to czy warto to kupować, czy lepiej jak już kupować to coś "firmowego" (Hella Magic Star, Osram Diadem...).

Zastanawiam się nad tymi, bo cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z Hella albo Osram (50-60 PLN).
Zapisane
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #1 - Środa, 18.01.2006, 20:22:25 - NIEPRZECZYTANA »

napisz  konkretnie o jakie te zarowki ci chodzi i do ktorych kierunkow ja mam  wszystkie  6 sztuk  srebrne  z  valeo  i  nienazekam  kupilem po  10 pln  zasztuke   , a po ile sana allegro    ????
Zapisane

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #2 - Środa, 18.01.2006, 20:30:39 - NIEPRZECZYTANA »

przecież podał link na allegro gdzie jest również cena ...  8)
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
joker Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: z południa!
Samochód: Ibiza '95 2.8 VR6

« Odpowiedz #3 - Środa, 18.01.2006, 20:57:18 - NIEPRZECZYTANA »

no tak  niezauwazylem    :D zepodal link
Zapisane

punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #4 - Środa, 18.01.2006, 21:12:01 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "WoRaS"
Żarówki do kierunkowskazów na ALLEGRO

Czy ktoś ma u siebie takie kieunki lub podobne, "z tych najtańszych"? chodzi mi o to czy warto to kupować, czy lepiej jak już kupować to coś "firmowego" (Hella Magic Star, Osram Diadem...).

Zastanawiam się nad tymi, bo cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z Hella albo Osram (50-60 PLN).


Kolego żarówki to przeżytek - teraz są LED'y w modzie - jak dotąd tylko centralnych żarówek klasy H..... ( w POLSCE ) niezastąpiono ledami. Wszystkie pozostałe doczekały się zamienników na diodach.
Jedna inwestycja ( niekoniecznie droga ) a żywotność do 100 kroć dłóższa od standartowych żarówek.
Do Seata - są wszystkie dostępne żarówki na diodach :
- postojówki
- migacze przód, tył
- migacze bok
- wsteczne
- pozycyjne tylne + STOP
- oświetlenie deski
- oświetlenie bagażnika, schowka i wnętrza auta
- 3 światło STOP'u
- obrysówki
- neony ( niepolecam )
- wiejskie migacze w lusterkach

Żyć nieumierać.
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

peter174 Mężczyzna
niezależny
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Białystok
Samochód: ASZ

« Odpowiedz #5 - Środa, 18.01.2006, 21:17:07 - NIEPRZECZYTANA »

ba powiem więcej ... nawet w kapturkach wentyli już są diody do zamontowania  :D  :lol:
Zapisane

jeżeli szukasz jakiejś instrukcji o swoim Seacie to
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #6 - Środa, 18.01.2006, 21:34:16 - NIEPRZECZYTANA »

+ spryskiwacze i antena płetwa........
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

MlodY01
Gość



« Odpowiedz #7 - Środa, 18.01.2006, 21:45:41 - NIEPRZECZYTANA »

ta na czole kierowcy jeszcze i wiejska choinka gotowa..
Zapisane
gabrysss
Gość



« Odpowiedz #8 - Czwartek, 19.01.2006, 10:40:17 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "MlodY01"
i wiejska choinka gotowa..


To tylko punchoo, do pracy jedzie  :lol:
Zapisane
WoRaS
Gość



« Odpowiedz #9 - Czwartek, 19.01.2006, 10:44:09 - NIEPRZECZYTANA »

Dzięki punchoo, ale chyba pozostanę przy samych kierunkach...  :D reszta wygląda ok tak jak jest  :D
Zapisane
dominik Mężczyzna
SEATpassion
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Toledo 1M

« Odpowiedz #10 - Wtorek, 31.07.2007, 18:21:58 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "WoRaS"
ale chyba pozostanę przy samych kierunkach...

Ja mam pytanko czy ktos może zakładał >> takie żaróweczki kierunków<< do ibi 6L i czy się zmieszczą w kloszu.Seryjnie była PY21W :niewiem:
Zapisane
Dura Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Cordoba 1.6 ABU/ Octavia 1.9 TDI

« Odpowiedz #11 - Wtorek, 31.07.2007, 20:18:20 - NIEPRZECZYTANA »

zmieszcza sie jezeli ma takie samo oznaczenie a z tego co widze na aukcji to ma  ;-)
Zapisane

marmax3 Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Bydgoszcz
Samochód: Była: Cordoba '97 1.4 AEX, Jest: Citroen C4 Picasso 1.6 VTi

« Odpowiedz #12 - Czwartek, 02.08.2007, 16:00:46 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "dominik"
Ja mam pytanko czy ktos może zakładał >> takie żaróweczki kierunków<< do ibi 6L i czy się zmieszczą w kloszu.

W kloszu to się pewnie zmieszczą - ja mam tylko takie pytanie (uwagę): Na zdjęciach widać,  że wszystkie LEDy są skierowane w przód - to jak z takim zestawem współpracuje odbłyśnik?? Przecież zwykła żarówka daje światło "dookoła" i dzięki odbłyśnikowi "świeci" jakby cała lampa. Tu o takim efekcie nie ma mowy! Owszem LEDy są pewnie mocniejsze - ale świecą tylko punktowo w normalnej lampie?
No chyba że się mylę, i któryś z użytkowników mnie wyprostuje (najmilej widziane zdjęcia)!
Zapisane

Cordoba: Yaris Verso: Citroen C4 Picasso:
punchoo Mężczyzna
Po 40-tce człowiek ma...
Moderator

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Honda Civic IX 1.8 HB, Renault Megane 2 CC 2.0 16V, YAMAHA Majesty YP400 '11 była Cordoba '97 1.4 AEX

« Odpowiedz #13 - Czwartek, 02.08.2007, 17:15:07 - NIEPRZECZYTANA »

Diody - przynajmniej sugeruje , że te co są zamontowane w tej żarówce świecą - "prawdopodobnie" katem 35 stopni. Są już diody takiej samej budowy, świecące kątem 180 stopni - ale ich cena jest dośc wygórowana i nie sądzę - żeby to były Te.

Dochodzi jeszcze jeden problem - który był już poruszany w temacie z LED'ami na Tym forum - że będzie prawdopodobnie problem z przerywaczem i tą żarówką - trzeba będzie doda rezystor - warto tą kwestię przemyśleć ???!!!
Zapisane

Cordoba 1.4 '97/98 AEX
Nie Jeździj Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Potrafi Latać :satan: - SEAT Cordoba 1.4 '97/98 AEX - HONDA Civic IX 1.8 '14

Pierka Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Wielkopolska
Samochód: Była - Ibiza '97, 1.9TDI 1Z, Jest A4 Avant 1.9 Tdi

« Odpowiedz #14 - Sobota, 11.08.2007, 17:14:53 - NIEPRZECZYTANA »

Tak zgadza sie Punchoo potrzebny jest jakis rezystor czytałem o tym powiedz mi gdzies czytałem ze masz troszke diod w samochodzie powiedz mi czy np w postoju z tylu i  postoj razem ze stopem masz na diodzie jak to wyglada w przyrodzie widac róznice ?
Zapisane

Ibiza 1.9TDi 1997 1Z
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» Światła i oświetlenie » Srebrne żarówki do kierunkowskazów - pytanie
Skocz do: