Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Skrzypienie przedniego zawieszenia  (Przeczytany 30562 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
danio2002
Gość



« Odpowiedz #15 - Wtorek, 02.09.2008, 16:17:56 - NIEPRZECZYTANA »

Wlasnie poszukiwalem informacji o slynnym skrzypieniu na nierownosciach i nigdzie nie znalazlem informacji o zwrotnicy, ale od poczatku...
Moj Leon mial wymieniane lozyska McPhersona, amortyzatory jakies gumy itp miesiac temu, ale po jakims czasie przy malych predkosciach i nierownosciach zaczelo skrzypiec, (wydawalo mi sie ze to od storny pasazera), wybieram sie na wakacja zagraniczne samochodem wiec chcialem miec pewnosc ze wszystko jest ok, pojechalem na ASO, mechanik powiedzial ze jest to lozysko w lewym kole?, zaprowadzil mnie na warsztat i pokazal jak sie cale kolo ruszalo w kazda strone, jakby luz mial, no dobra zgodzilem sie na wymiane tego lozyska (mimo ze juz koszt lozyska stanowil 230zl, ale bezpieczenstwo jest najwazniejsze), myslalem ze za 3h odbiore z warsztatu i co...
      ...a to ze zadzwonil gosciu i powiedzial, ze po zdjeciu kola i "wkopaniu" sie w przednie zawieszenie do wymiany jest zwrotnica, ktora kosztuje bagatela 930zl - po prostu szok!!! Nie mam pojecia co to jest, ale zapewne grozi katastrofa przy olaniu tej czesci.

PS. Sorry, ze odgrzewam starego kotleta, ale moze to byc kolejna wskazowka, co w trawie (zawieszeniu) piszczy

Zapisane
misiek710 Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Cordoba 2004 1.4 100km

« Odpowiedz #16 - Niedziela, 06.10.2013, 12:30:40 - NIEPRZECZYTANA »

Witam, od jakiegoś czasu podczas ruszania, hamowania, zmiany biegów w trakcie jazdy coś mi skrzypi pod lewym kołem. Wydaje mi się że to coś związanego z amortyzatorem. Chcę to wymienić jak najszybciej bo jest to strasznie denerwujący dźwięk. Co może być przyczyną tego skrzypienia ?
Zapisane
aboz Mężczyzna
Music my saviour
Prezes

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Była Cordoba Vario '01 AUA 1.4 16V DXK, jest VW Jetta 07 BLS

« Odpowiedz #17 - Niedziela, 06.10.2013, 13:14:31 - NIEPRZECZYTANA »

Najlepiej podjechać na stację diagnostyczną i sprawdzić na szarpakach.
Zapisane
magda Kobieta
Świeżak
Offline Offline



Samochód: seat ibiza vivo 1997 1.0i

« Odpowiedz #18 - Wtorek, 28.07.2015, 18:02:43 - NIEPRZECZYTANA »

witam, mam podobny problem, który i tak jak każdy inny różni się od siebie  :-\  dwa miesiące temu kupiłam seatka ibizkę 1.0 vivo 1997r., od prawie miesiąca w przednim zawieszeniu ( amor, wahacz, zwrotnica?) trzeszczy i trzeszczy. Są momenty że chwilkę jest cisza a za chwilę wraca to z powrotem. Dodam, że dzieje się to w trakcie jazdy na prostej jak i nie równej nawierzchni i na postoju. Proszę o podpowiedź. Zaznaczę, że amor jest suchy i olej pracuje jak w prawym. Byłam u mechanika, to zaraz że to amor... jak sądzicie? słychać to jakby od tył zwrotnicy i niesie się na podłogę.  :'(
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Skrzypienie przedniego zawieszenia
Skocz do: