+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Jakość LPG, filtry gazu itp.
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jakość LPG, filtry gazu itp.  (Przeczytany 25901 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Shizo
Gość



« Piątek, 07.09.2007, 10:43:43 - NIEPRZECZYTANA »

Jak ostatnio usłyszeliśmy w mediach co trzecia stacja LPG sprzedaje gaz złej jakości. Producenci instalacji zalecają wymianę filtrów gazu co 20kkm. Radze wszystkim uzytkownikom tego paliwa nie czekać aż tyle i wymieniać co 10kkm a nawet częściej. Oto dowód - wymiana po 12kkm" Poza tym kto czuje się na siłach a żal mu wydać 30zł za usługę w warsztacie niech wymienia filtr sam. Wystarczy odkręcić jedną śrubkę a koszt samego filtra to najczęściej 3-10zł

[ Dodano: 2007-09-07, 11:45 ]
Acha i żeby nie było wątpliwości LPG tankuje tylko na tkzw. "sprawdzonych stacjach"
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #1 - Piątek, 07.09.2007, 11:27:15 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Shizo"
Acha i żeby nie było wątpliwości LPG tankuje tylko na tkzw. "sprawdzonych stacjach"
no to malo sprawdziles te stacje  :los:
Ja wymienilem po ponad roku czyli napewno wiecej niz 20 tys i filtr wyglada o wiele wiele lepiej  :roll:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Shizo
Gość



« Odpowiedz #2 - Piątek, 07.09.2007, 11:41:10 - NIEPRZECZYTANA »

Może trzeba wziąć poprawkę na spalanie a nie na liczbę kilometrów? Tobie pewno ze 3-4l/100 mniej pali... Co do stacji to wydawałoby się że w większym mieście(bez urazy do Krasnegostawu) mniej okazji do nadużyć, tankuje na dwóch stacjach oceniając po osiągach i opiniach znajomych. Samych właściceieli to nie ma co pytać o jakość LPG bo wiadomo co powiedzą!
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #3 - Piątek, 07.09.2007, 11:48:42 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Shizo"
Może trzeba wziąć poprawkę na spalanie a nie na liczbę kilometrów? Tobie pewno ze 3-4l/100 mniej pali...
9-12L  :chytry:
Cytat: "Shizo"
tankuje na dwóch stacjach oceniając po osiągach i opiniach znajomych.
a ja w 1 od 3 lat nie patrzac na opinie ludzi i na szczescie sie nie zawiodlem  ;-) czasami tez na innych stacjach - zalezy gdzie potrzebuje gazu (i patrze na cene nie na marke czy cus)
nigdy nie zauwazylem roznicy w osiagach ale jak raz przejechalem 10km za 5zl (a nie 25km) to zaczolem omijac ta stacje - to nie przypadek bo pozniej dla testu - kupilem 1L i przejechalem 14km  :chytry:
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
SMERU
Gość



« Odpowiedz #4 - Piątek, 07.09.2007, 11:53:24 - NIEPRZECZYTANA »

Czytałem o tych stacjach. U mnie też filtr wyglądał tragicznie. Moim zdaniem nie ma znaczenia czy to stacja No name czy markowa, bo ja np. najmniej przejeżdżałem na LPG ze stacji Shell w Piasecznie.  :los:
Zapisane
Shizo
Gość



« Odpowiedz #5 - Piątek, 07.09.2007, 12:00:13 - NIEPRZECZYTANA »

troche też zależy od szczęścia ponoć najczystsze paliwo jest jak na stacji kończy się gaz w zbiorniku - tak mi raz koleś z obsługi dystrybutora tłumaczył
Zapisane
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #6 - Piątek, 07.09.2007, 12:05:27 - NIEPRZECZYTANA »

widocznie w mojej okolicy gaz nie jest zly  ;-)
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
robert786
Gość



« Odpowiedz #7 - Piątek, 07.09.2007, 15:40:12 - NIEPRZECZYTANA »

witam
     Ja rozumiem, że do np. ropy czy benzyny można dolać wody czy czegoś tam, ale do gazu ?? jak ? co ?? , chyba to bardziej wina hurtowników niż samych sprzedawców którzy niby by coś dolewali. Zastanawia mnie też fakt, że na jednych stacjach nie wejdzie więcej jak 29 l ( taki mam zbiornik), a na innych nawet do 32 :). Wiem że zbiornik wypełnia się do 80 % 20 % to rezerwa, ale czy liczydła są dobrze ustawione ?.
      Ja mam sekwencję i się wymienia co 15 tyś. filtr fazy lotnej, a co 30 tyś jakiś inny. I płaciłem za wymianę i filtra 50 zł trochę drogo tylko samemu przy gazie wolę nie grzebać.
Zapisane
KKKKris Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: radom/powiat
Samochód: Leon '04 ASZ, Grand Vitara 2007 DDiS

« Odpowiedz #8 - Piątek, 07.09.2007, 22:19:14 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "robert786"
Ja rozumiem, że do np. ropy czy benzyny można dolać wody

Tu bym polemizował. Woda jako cięższa i nie mieszająca się z paliwem osiądzie na dnie zbiornika i smok pompy zaciągnie wodę do dystrybutora. Dolewają "czegoś tam"
Cytat: "robert786"
Zastanawia mnie też fakt, że na jednych stacjach nie wejdzie więcej jak 29 l ( taki mam zbiornik), a na innych nawet do 32

Jeżdżę czasem na legalizacje i rozmawiałem z urzędnikami z Urzędu Miar. Nie ma w tym nic dziwnego. Ilość zalanego gazu do butli zależy od ciśnienia w dystrybutorze i zaworu w butli.
A co do pojemności to sytuacja jest jak ze zbirnikiem paliwa. Podana pojemność nie jest całkowitą objętością butli.
Co do jakości to słyszałem w radiu, że z paliwem się poprawiło, ale z gazem jest straszna kicha. Przypuszczam, że proporcje składników gazu nie są właściwe. Ale tu nie wiem.

[ Dodano: 2007-09-08, 15:01 ]
No i temat o jakości paliw tu
Zapisane

Rozkurcz Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: mam to wiedziec?
Samochód: Ibiza 94' 1.6 ABU

« Odpowiedz #9 - Niedziela, 09.09.2007, 20:14:00 - NIEPRZECZYTANA »

co ja mogę dodać od siebie...
na "polskim" gazie z orlenu lub jakiejkolwiek innej stacji przy prędkości 150-160km/h na autobahnie w Niemczech spala mi średnio 13l, ale w tych samych warunkach niemieckiego gazu już 10 i to gdziekolwiek nie zatankuję...

W Polsce wałek straszny. Choć najbardziej ubolewam nad ceną gazu w Danii, w której obecnie mieszkam...

11 koron / l. [jakieś 5,50zl] (dla porównania benzyna 9 koron )  :los:
Nigdy nie zrozumiem tamtejszych ludzi  :satan:
Zapisane

:::MALINIAK PRODUCTS:::
Shizo
Gość



« Odpowiedz #10 - Niedziela, 09.09.2007, 21:52:36 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Rozkurcz"
Choć najbardziej ubolewam nad ceną gazu w Danii, w której obecnie mieszkam...

11 koron / l. [jakieś 5,50zl] (dla porównania benzyna 9 koron )  :los:
Nigdy nie zrozumiem tamtejszych ludzi  :satan:

Zawsze mi sie wydawało że Skandynawia promuje wszystko co zdrowe a już na pewno ekologiczne paliwa ale chyba się milił
Zapisane
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #11 - Niedziela, 23.09.2007, 15:26:34 - NIEPRZECZYTANA »

nie koniecznie w Szwecji Benzyna po 12koron a lpg po 8,5
Zapisane
Mike_C Mężczyzna
Black Devil Car
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Warszawa
Samochód: Cordoba, 94r, 1.6 ABU

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 29.10.2007, 21:32:38 - NIEPRZECZYTANA »

Ja tankuje tylko na BP jak wlewam gaz na Wróblenie to mi śmierdzi w samochodzie a na STATOIL gazu dziwnie wchodzi zawsze więcej niż powinno. Co do filtrów to zmieniam tylko filtr powietrza co 10 tysi i co 30 tysi uszczelke w reduktorze.
Zapisane

Cordoba GLX, 1.6, ABU, 1994 r. I'm riding around in my Black Devil Car
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 29.10.2007, 22:00:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Mike_C
co 30 tysi uszczelke w reduktorze.
w jakim celu?
a filtr gazu olewasz?
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
Gruby
Gość



« Odpowiedz #14 - Wtorek, 30.10.2007, 13:04:50 - NIEPRZECZYTANA »

W Łodzi też zauważyłem, że jakość gazu zostawia wiele do życzenia. Na różnych stacjach benz/lpg JET oraz SHELL wchodzą inne ilości gazu. Normalnie powinno wejść 36L a miałem nawet wynik 40L (JET na ul. Inflanckiej). Obecnie 37,5L zmieści się do butli przy tankowaniu na SHELL na ul. Rzgowskiej. Ww. ilości zatankowane po automatycznym przełączeniu przez komputer na benzynę.

Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Jakość LPG, filtry gazu itp.
Skocz do: