+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» wyjęcie skrzynki bezpieczników
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: wyjęcie skrzynki bezpieczników  (Przeczytany 19279 razy)
0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.
krzys
Gość



« Piątek, 31.08.2007, 16:58:34 - NIEPRZECZYTANA »

Cześć mam pytanie czy ktoś wyjmował skrzynkę bezpieczników. Chce zrobić małe zabezpieczenie a nie mam za dużo czasu i miejsca do przyglądania sie jak to jest poskładane
Zapisane
KYS Mężczyzna
~ KYS ~ ?
Moderator

Offline Offline



Skąd: Warszawa / Julianów
Samochód: był -> Seat Ibiza TDI (6L)

« Odpowiedz #1 - Piątek, 31.08.2007, 17:44:05 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "krzys"
Cześć mam pytanie czy ktoś wyjmował skrzynkę bezpieczników. Chce zrobić małe zabezpieczenie a nie mam za dużo czasu i miejsca do przyglądania sie jak to jest poskładane

Udało mi się wyjąć całą skrzynkę z bezpiecznikami - trochę trzeba popatrzeć i porozkręcać, ale w kilkanście minut udaje się opuścić ją tak, żeby można było dostać się nad bezpieczniki...

Wprawdzie model samochodu mam trochę inny, ale sądzę, że w każdym musi być taka możliwość.  ;-)
Zapisane

:tazior:   ASZ + FJW = TDI  :los:
Śmielu Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Cordoba '97, 1.4 AEX

« Odpowiedz #2 - Piątek, 31.08.2007, 17:50:36 - NIEPRZECZYTANA »

odkręcasz schowek pod kierownicą i całą osłone nad pedałami ( całe to coś co osłania bezpieczniki ) potem po lewej i prawdej stronie skrzynki bezpieczników masz dwie szare zapinki musisz to "odbezpieczyć" i cała skrzynka bezpieczników elegancko zchodzi
Zapisane

Cordoba 1.4 AEX '97 60KM
krzys
Gość



« Odpowiedz #3 - Sobota, 01.09.2007, 07:31:34 - NIEPRZECZYTANA »

dzięki dzisiaj będę się z tym bawił :pub:
Zapisane
heniekpl
Świeżak
Offline Offline



Samochód: Leon 1M BCB 2003

« Odpowiedz #4 - Środa, 03.10.2012, 20:50:27 - NIEPRZECZYTANA »

Witam,

Panowie mam taki problem, jakis czas temu cos dziwnego zaczelo sie dziac z elektryka w leonie. Wsiadam, chce odpalic a tu zero pradu, ani zegary ani podwieswietlenie kabiny, radia - nic nie dziala. Co ciekawsze pomaga poruszanie skrzynka bezpieczników. Mozecie mi powiedziec jak sie do niej dostac od drugiej strony? chce sprawdzic podloczenie przewod. Nie wiem czy da sie ja troche wysunac od zewnatrz czy jedyne dojscie jest od "srodka"? Prosze o pomoc i dziekuje za kazda pomocna odpowiedz.

Seat Leon 1M 1.6 16V

od KYS: Przed zadaniem pytania sprawdź co jest na forum i w miarę możliwości zadaj pytanie w pasującym wątku.
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 04.10.2012, 08:38:20 wysłane przez KYS » Zapisane
emtezet Mężczyzna
Moderator

Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: IBIZA '99 G60, Audi A6 Avant 2.4 '03, Fiat 500e

« Odpowiedz #5 - Czwartek, 04.10.2012, 10:21:57 - NIEPRZECZYTANA »

Kolego zdejmujesz osłonę pod nogami, zdaje się schodzi jak w audi A3, czyli zdejmujesz zaślepkę od bezpieczników, odkręcasz śrubki pod nią, odkręcasz śruby pod nogami i we wnęce pod kierownicą (chyba) i ciągniesz całe to ustrojstwo do siebie. Na twoim miejscu sprawdziłbym najpierw bezpieczniki.
Zapisane

bogus Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Leon 1M, 2004, ASV

« Odpowiedz #6 - Czwartek, 29.11.2012, 21:17:57 - NIEPRZECZYTANA »

Mam pytanie podobne w temacie:
mianowicie chcę wyjąć przewód ze skrzynki bezpieczników. Z jego budowy wynika, że należałoby coś wepchnąć 'nad' i 'pod' jego wtyczką od strony, gdzie wciska się bezpieczniki. Kratkę z tyłu skrzynki przesunąłem. Próbowałem już igieł, spinaczy, najbardziej obiecująco wyglądała wsówka do włosów, ale wszystko bez efektów. Czy znacie jakiś sposób na wyjęcie tego badziewia? Może coś źle robię?
Zapisane
szataniotko Mężczyzna
:)
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Pasym
Samochód: Toledo 1999r 1,6 100KM

« Odpowiedz #7 - Piątek, 30.11.2012, 22:10:02 - NIEPRZECZYTANA »

mały wkrętakiem płaskim:) zrób zdjęcie od frontu i tyły złączy to ci zanczę gdzie podwadzić by wyszedł
Zapisane

;)
tszycha Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Samochód: Leon 2002

« Odpowiedz #8 - Piątek, 30.11.2012, 22:28:22 - NIEPRZECZYTANA »

bogus, czy mogę wiedzieć po co chcesz go wyciągnąć ?
Zapisane
bogus Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Leon 1M, 2004, ASV

« Odpowiedz #9 - Niedziela, 02.12.2012, 20:59:42 - NIEPRZECZYTANA »

szataniotko: jutro wrzucę foto.
tszycha: bezinwazyjne podlączenie oryginalnej wiązki tempomatu wymaga podmiany oryginalnego kabla w skrzynce na przedłużkę z wiązki
Zapisane
tszycha Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Samochód: Leon 2002

« Odpowiedz #10 - Niedziela, 02.12.2012, 22:33:22 - NIEPRZECZYTANA »

bogus, masz rację ,ale lepiej się podłącza pod konsolą kierownicy od spodu są śruby kontrujące prąd do wyboru  ;D jest o wiele bezpieczniej , ale to twoja sprawa    ;)
Zapisane
bogus Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Leon 1M, 2004, ASV

« Odpowiedz #11 - Poniedziałek, 03.12.2012, 10:40:31 - NIEPRZECZYTANA »

jak się wkurzę to poucinam i polutuję, ale jak jest możliwość i mam oryginalną wiązkę, to wolę to zrobić 'czysto'
Zapisane
szataniotko Mężczyzna
:)
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Pasym
Samochód: Toledo 1999r 1,6 100KM

« Odpowiedz #12 - Poniedziałek, 03.12.2012, 18:59:35 - NIEPRZECZYTANA »

ale to jest łatwo wyjąc nie wiem jak ci to wytłumaczyć i jak to konkretnie u ciebie ale zreguly wkladasz cieniutki plaski wkrętak od czoła wtyczki w pustkę aż dogniesz blaszkę w końcówkę i ciągniesz delikatnie za przewód powinno wyjść 
Zapisane

;)
bogus Mężczyzna
Świeżak
Offline Offline



Skąd: Poznań
Samochód: Leon 1M, 2004, ASV

« Odpowiedz #13 - Poniedziałek, 03.12.2012, 20:11:13 - NIEPRZECZYTANA »

Tutaj zaznaczyłem, o które gniazdo mi chodzi i gdzie dokładnie wciskam wszelkie rzeczy, które rokują, a które się tam zmieścić dadzą.


Poniżej widok gniazda od drugiej strony, z widocznym 'odbezpieczeniem' skrzynki.


Tak jak pisałem, 'najlepiej' wchodzi spinka do włosów, lub z grubszych rzeczy wiertło do metalu 1,5mm, ale wciskając nawet obie te rzeczy na raz przewód nie chce wyjść. Niestety nie mam takiego wąskiego i chudego śrubokrętu, który by tam wlazł.

EDIT: niby podmieniłem fotki, ale dużej różnicy nie widzę
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 03.12.2012, 23:09:00 wysłane przez bogus » Zapisane
szataniotko Mężczyzna
:)
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Pasym
Samochód: Toledo 1999r 1,6 100KM

« Odpowiedz #14 - Poniedziałek, 03.12.2012, 21:17:32 - NIEPRZECZYTANA »

ok to teraz masz tak :) widzę ze już próbowałeś tego jak ja to robię i ja to robie od strony bezpieczników a jak nie chce wyjść to szkoda twojego czasu  a jak wyjdzie to może być tak ze juz drugi raz sie tak dobrze trzymać nie będzię proponuje uciac przewód jakieś 10 cm od skrzynki i zalutować tylko użyj koszulek termo kurczliwych polecam droższe z klejem a połączanie będzie pewne i hermetyczne jak cos to na na prywatny napisz to coś ci doradzę jako elektryk by to było zrobione zgodnie ze sztuką
Zapisane

;)
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Elektryka» wyjęcie skrzynki bezpieczników
Skocz do: