+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Problem z gazem
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Problem z gazem  (Przeczytany 3923 razy)
0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.
corass
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Gdynia
Samochód: Toledo II, 2000, ASV

« Środa, 22.08.2007, 10:23:04 - NIEPRZECZYTANA »

Nie wiem czy myślimy o tej samej śrubie:) ale z gazem to jest coś nie tak, bo tak jak kolega Daniel (pozdrawiam imiennika :) ) pali w mieście max 11 a mamy te same samochody. Instalacji Lecho nie znam, ale uważam że warto podjechać gdzieś indziej, może do innego miasta bo 13 litrów na mieście to masakra!!
Zapisane

Dura Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Cordoba 1.6 ABU/ Octavia 1.9 TDI

« Odpowiedz #1 - Czwartek, 23.08.2007, 05:25:43 - NIEPRZECZYTANA »

u mnie 13 l w miescie to swieto bo zadko tyle wychodzi, czesciej jest 14 i wiecej wiec nie ma co rozpaczac  :ok:  proponuje udac sie do dobrego fachowca od gazu ktory zna sie na tym co robi a napewno wszystkie dolegliwosci znikna
Zapisane

Farys4 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Starachowice
Samochód: Cordoba CLX 1994r. 1,8 ABS

« Odpowiedz #2 - Piątek, 24.08.2007, 12:12:13 - NIEPRZECZYTANA »

Nie radzę zmieniać sterownika na "śrubę" , ponieważ będziesz miał kłopoty z przeglądem okresowym. Chyba że w Okręgowej Stacji pracuje szwagier... ;-)
Zapisane

, czy zawsze zapinasz pasy w samochodzie?
Dura Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Samochód: Cordoba 1.6 ABU/ Octavia 1.9 TDI

« Odpowiedz #3 - Sobota, 25.08.2007, 05:21:07 - NIEPRZECZYTANA »

niby czemu ma miec problem ? jezel auto bedzie spelnialo normy spalin to przejdzie
Zapisane

Gruby
Gość



« Odpowiedz #4 - Sobota, 25.08.2007, 20:47:20 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Robercik"
po prostu dużo jara a naprawde szybko pojechać sie po prostu nie da


W trakcie regulacji moja też paliła nawet 13 l/100 po mieście a na dodatek muł był nieprzeciętny :!:

Jeżeli masz sekwencje to tylko "autoregulacja" przeprowadzona w czasie jazdy. Na mapie wtrysków sprawdza się wartości wtrysków w zależności od obciążenia i wprowadza korekty. Jeżeli komputer stwierdzi inaczej to koryguje. Widziałem to na własne oczy.

Przed regulacją miałem wyniki trasa 8, miasto 10 a po regulacji ciut więcej ale jazda Cordobą jest przyjemniejsza, szybciej przyspiesza, jest elastyczniejsza.
Zapisane
Farys4 Mężczyzna
Świeżak

Offline Offline



Skąd: Starachowice
Samochód: Cordoba CLX 1994r. 1,8 ABS

« Odpowiedz #5 - Poniedziałek, 27.08.2007, 08:43:39 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Dura"
niby czemu ma miec problem ? jezel auto bedzie spelnialo normy spalin to przejdzie
Normy spalin nie mają nic do tego. Po prostu elektroniczne urządzenie sterujące musi być zamontowane w samochodach, w których instalacja gazowa istnieje od bodajże czerwca 2000 roku (tak mówi rozporządzenie Min. Transportu). W Okręgowych Stacjach nie wszyscy o tym wiedzą albo po prostu przymykają oko. A mają prawo zatrzymać dowód rej. :!:  :los:
Zapisane

, czy zawsze zapinasz pasy w samochodzie?
Martini
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: KrK
Samochód: Seta Cordoba 1.6

« Odpowiedz #6 - Środa, 29.08.2007, 07:21:12 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "Robercik"
ma ktoś może taką cordobe z gazem na "śrubę" jeśli tak bede wdzięczny za jakieś info


jeśli chodzi o ten register na wężu do miksera to ja mam, silniczek krokowy na wężu wypiełem i dawkowanie mam tylko na registrze.

Cytat: "Gruby"
Jeżeli masz sekwencje to tylko "autoregulacja" przeprowadzona w czasie jazdy

silnik 1 F taki jak ja mam posiada zwykły mono wtrysk więc nie ma sekwencji.

Cytat: "Robercik"
przy wyższych obrotach słabo ciągnie tj pow 4 tys

sprawdź wszystkie wężyki podciśnieniowe wychodzące z wtrysku i okolic,ale najprawdopodobniej  zły skład mieszaniki


Cytat: "Robercik"
myślałem nawet o zmnianie elektoniki ale to koszt 400zł

nie ma sencu jeśli jest sprawna, jeśli steruje wszystkimi komponentami tj. silniczkiem krokowym, ewentualnie silniczkiem krokowym na wężu i jeśli dostaje informacje z potencjometra przepustnicy

Cytat: "Farys4"
Po prostu elektroniczne urządzenie sterujące musi być zamontowane w samochodach, w których instalacja gazowa istnieje od bodajże czerwca 2000 roku (tak mówi rozporządzenie Min. Transportu

a jeśli ktoś ma gaźnik ?? elektronika jest zbędna i też musi mieć ??

Cytat: "Robercik"
myśałem nawet żeby wywalić tą całą elektronikę i zamontować zwyklą " śrubę"

jak wygląda u Ciebie dawkowanie na wężu ??
silniczek krokowy, register czy to i to ??
Zapisane

Seat Cordoba 1.6 1F
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Benzyna & LPG» Problem z gazem
Skocz do: