Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wymiana tylnich amortyzatorow samemu  (Przeczytany 63924 razy)
0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #30 - Sobota, 30.06.2007, 10:24:23 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "p4sst00h"
nie miales problemu.. moze silniejszy jestes..
specjalnie sie nie meczylem  :niewiem:
Cytat: "p4sst00h"
albo masz sprezyny w gorszym stanie
swoj przebieg juz maja ale nie ma tragedii jeszcze ;)
moim zdaniem cordoba sx musi miec trwardsze...
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
4th_horseman
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Kraków
Samochód: Ibiza 1.4 AEX '97

« Odpowiedz #31 - Sobota, 30.06.2007, 13:36:35 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: "p4sst00h"
zapomniales dodac ze warto miec 2 osobe ktora bedzie sciskac sprezny... bo na tyl wchodza one gladko.. ale WARTOBY je reka docisnac podczas odkrecania/przykrecania zeby gwintu nie zjechac..

ja uzywalem sciagaczy i wg mnie to optymalne rozwiazanie :los:
Zapisane

'With the four horsemen ride...'
Radas
Gość



« Odpowiedz #32 - Sobota, 30.06.2007, 13:59:45 - NIEPRZECZYTANA »

Apropo kayaba na tył u mnie terz nie było dolnej miski sprężyny a na starym była przyspawana . Ja musiałem kupić je osobno sprawa jest groszowa i wbrew temu co słyszałem w jednym sklepie można je kupić osobno . Trzeba tylko pamiętać aby kupić najmniejszą średnice tych talerzyków jaka jest dostępna inaczej będzie przycierać.

Wszystko wiem z własnej autopsji :hmm:
Zapisane
krzysiek79`
Gość



« Odpowiedz #33 - Sobota, 30.06.2007, 18:52:35 - NIEPRZECZYTANA »

juz po wymianie pomagał mi kolega ( ale samemu tez by dał rade  :test:  ) te kielichy łatwo zeszły ze starych a sprezyna dała sie scisnac nakrętką czas pracy jakies 1,5 godz bo pozłożeniu stwierdzilismy ze jedna z podkładek jest nie w tym miejscu  :mrgreen:  dzieki za pomoc  :pub:
Zapisane
Winchester Mężczyzna
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ozonowanie, ultradźwięki
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Dobroń / Łódź
Samochód: Chwilowo Opel Corsa 1.2 16V 75KM

« Odpowiedz #34 - Poniedziałek, 17.12.2007, 23:40:06 - NIEPRZECZYTANA »

ehhhh mam amorki z tylu do wymiany i wiadomo... chcialoby sie jak najmniejszym kosztem... ale nie wiem czy warto placic 33 zlote (aukcja na allegro)zeby za jakis czas znowu je wymieniac??
Moze ktos by mi polecil konkretne amory, jakies takie w stosunku cena/jakosc... :))
proponowano mi w sklepie jakies za ponad 70 zlotych za sztuke, niby w miare dobre... w innym znowu 95 zlotych jakies wloskie... czekam na pomoc z  Waszej strony :)


znalazlem wlasnie w sklepie jakims za 60 zlotych te amortyzatory co na allegro ida za 33....
http://bilstein.net.pl/sklep/product_info.php?products_id=44
« Ostatnia zmiana: Poniedziałek, 17.12.2007, 23:44:15 wysłane przez Winchester » Zapisane

!!! Ozonowanie klimatyzacji Łódź !!! Dla klubowiczow znizki!!!
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #35 - Wtorek, 18.12.2007, 12:03:13 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: Winchester
ehhhh mam amorki z tylu do wymiany i wiadomo... chcialoby sie jak najmniejszym kosztem... ale nie wiem czy warto placic 33 zlote (aukcja na allegro)zeby za jakis czas znowu je wymieniac??
kumpel kupil GPD http://klubseata.pl/forum/index.php?topic=3842.90
jest 24 mc gwarancji wiec Luzzz  :ok:

Temat: jakie amortyzatory kupic juz JEST na forum!
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Odpowiedz #36 - Sobota, 19.07.2008, 12:56:04 - NIEPRZECZYTANA »

Ratunku :)) Ktos mi powie co tu nie gra? Poczytalem opisy roznoraki i zabralem sie do wymiany tylu : odkrecilem w bagazniku jedna strona na lewarek, zdjalem kolo, odkrecilem srube laczaca amorek do belki, odgialem noga belke wyjalem amorek - zdjalem ta gorna poduszke reka i przelozylem na nowy zestaw - amorek + sprezyna wsadzilem gory amorka i zlapalem nakretka od bagaznika wlozylem dol zalozylem kolo i opuscilem a potem dokrecilem sruby w bagazniku.

Pytanie : jakei sciskanie reka???? sciskanie reka i dokrecanie sruby ? tzn zestaw amorek + sprezyna powinienem skrecic pozautem ??? Robilem tak jak bylo na starych amorkach - oryginalnych z logo SEAT - aha dodam ze na amorkach ktore kupilem na gorze byly nakrecone nakretki - ale nie przydaly mi sie (taki z kolniezem plastikowym) Pytanie gdzie one maja isc? Bo w bagazniku w sumie przykreca sie 3 nakretki (plaskie) a ta jest wyzsza - moze ma isc jako pierwsza do bagaznika? (czy ta oslona plasikowa? uszczelnienie? pozwoli mi taka nakretke wkrecic do konca gwinu ?

Bo sie zastanawiam albo ta nakretka powinna isc od srodka tzn od strony kola ale bez sensu by to bylo albo dali taka srube co by dac ja jako pierwsza do bagaznika?

Pozdrawiam
Starfire
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #37 - Sobota, 19.07.2008, 13:14:36 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: starfire
Pytanie : jakei sciskanie reka???? sciskanie reka i dokrecanie sruby ?
sciskanie sprezyny i dokrecanie nakretki

temat dotyczy wymiany amorow a nie calego zestawu - stad to sie wzielo
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Odpowiedz #38 - Sobota, 19.07.2008, 13:46:37 - NIEPRZECZYTANA »

no ale jesli wymienialbym sam amorek a sprezyna zostala stara to tak czy siak identycznie by to wygladalo - jak kupilem zestaw to byl odzielnie amorek i sprezyna ktora jest identyczna jak stara tylko ze twardsza - to co dobrze zlozylem ? nie rozumiem... po co sciskac i dokrecac jak mozna kolo zalozyc o pusisc auto i samo sie scisnie...
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #39 - Sobota, 19.07.2008, 13:50:00 - NIEPRZECZYTANA »

Cytat: starfire
po co sciskac i dokrecac jak mozna kolo zalozyc o pusisc auto i samo sie scisnie...
moze...
ale trzeba najpierw skrecic sprezyne a pozniej zakladasz calosc i mocujesz

ale mozesz robic jak chcesz
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Odpowiedz #40 - Sobota, 19.07.2008, 13:54:27 - NIEPRZECZYTANA »

skrecic no wlasnie to teraz pytanie bo w zestawia byla nakretka ... czyzby sluzyla ona do skrecenia calosci ?? No ale w starym zestawie nie bylo nic skrecane ...

Kuzwa moge tak jezdzic nie rozpadnie sie nic ? Na chlopski rozum powinno byc git no ale moze sie myle??
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
raby Mężczyzna
Klubowicz
Moderator

Offline Offline



Skąd: Krasnystaw
Samochód: Leon Cupra 4 2002 1.9 ARL+++ 240KM/460Nm

« Odpowiedz #41 - Sobota, 19.07.2008, 14:10:17 - NIEPRZECZYTANA »

najpierw sie skreca sprezyne - jest lekko scisnieta a pozniej skreca poduszke juz w samochodzie
takim sposobem nic nie bedzie stukac
Zapisane


>>> Sprzedam <<< >>> Ibiza <<< >>> Foka <<< >>> Leon <<<
?Proste są dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
skiba Mężczyzna
Klubowicz

Offline Offline



Skąd: Olsztyn k/Częstochowy
Samochód: Leon

« Odpowiedz #42 - Sobota, 19.07.2008, 14:11:35 - NIEPRZECZYTANA »

sorry za ot ale-oczywiscie ze satysfakcja ze zrobienia czegos przy kochanym autku samemu-bezcenna...-ale czy warto za 30-40 zloty miec takie dylematy jak kolega...?dobrze zrobilem,zle,rozpadnie sie teraz,nie rozpadnie,a jak trzeba bedzie rozebrac to jeszcze raz bo jednak cos zapomnialem....dlatego bynajmniej ja czasem wole odpuscic te 40 pln...
Zapisane

rodzimy się goli,mokrzy,głodni i wściekli...a to dopiero początek...
starfire Mężczyzna
Użytkownik
Offline Offline



Skąd: Łódź
Samochód: Ibiza '94 1.6 1F ABS

« Odpowiedz #43 - Sobota, 19.07.2008, 14:25:49 - NIEPRZECZYTANA »

Bo wedlug mnie wszystkie tutoriale i porady sa do bani dl kogos kto tego nie robil z tego co sie juz dowiedzialem to :

Z bagaznika mozemy odkrecic 3 sruby... ale odkreca sie tylko 2 aby reszta czytaj gorna poduszka amora wyszla razem z amorem od dolu
Po drugie nad odboj powinno sie polozyc podkladke o ktorej nikt nie pisze ( u mnie ich nie bylo)
A po trzecie dolne mocowanie dokrecamy jak auto stoi na kolach.

Napisano: Sobota, 19.07.2008, 15:22:41


ęnajpierw sie skreca sprezyne - jest lekko scisnieta a pozniej skreca poduszke juz w samochodzie takim sposobem nic nie bedzie stukaę

tzn ? zestaw amorek+sprezyna+gorna miska sprezyny i taki kawalek gumy skrecamy pozautem ? dokrecamy na maxa czy tylko tyle by sprezyna byla lekko scisnieta?
Zapisane

Pozdrawiam
Starfire
kacperix Mężczyzna
Użytkownik

Offline Offline



Skąd: Lutynia / Piotrków
Samochód: były 6k1/6k2 / e46/ e91,c4; jest fiat 124 spider + subaru forester

« Odpowiedz #44 - Sobota, 19.07.2008, 15:54:47 - NIEPRZECZYTANA »

no ja na prawde nie wiem z czym mieliscie problem? Sam jakis rok temu wymieniałem swoje i byłem w tym temacie zielony... poprostu rozkręcasz i skręcach tak jak było! czesci które odkrecasz z bagaznika zostają w bagażniku a to co z dołu zostają pod autem i nie masz kłopotu ze złożeniem... dla mnie jedyny problem jaki napotkałem była śruba do wykręcenia z dołu która trzyma amorka bo wychodziła tam gdzie był tłumik i trzeba było się troszke nagimnastykować i odciągnąć tłumik na gumach.. a reszta to bułka z masłem nawet dla laika
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
+  Internetowy Klub Seata
|-+  Techniczne» Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy» Wymiana tylnich amortyzatorow samemu
Skocz do: